papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Album elektroniczny (prezentacja)
Witam,

Szukam możliwości zrobienia elektronicznego albumu - wydawnictwa zawierającego zdjęcia i tekst. Mogę to oczywiście zrobić w pdf, ale widząc wydania zaplecza we flashu chciało by sie czegoś podobnego. Może ktoś mi podpowie jak stworzyć taki album z przewracanymi kartkami i muzyczką? Flasha 8 mam naweet w przcy, ale nawet się do tego sam nie próbuję zabierać.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
A dlaczego nie w PowerPoincie, albo Impressie (składnik Open Office'a)?
Przysiadając, można uzyskać całkiem niezłe efekty...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawa muzyczki jest dyskusyjna - prawie zawsze wyłączam, wolę to, co mi akurat leci w głośnikach. Do tego ewentualnie dochodzi brak prawa do rozpowszechniania utworów komercyjnych, czyli konieczność stworzenia własnego podkładu muzycznego lub tez muzyczki na zmówienie.

PDF ma swoje zalety nad Powerpointem (OO Impress):
- jest nieedytowalny
- każdy ma Acrobat Reader na swoim komputerze

Pozostaje, moim zdaniem, tylko (i aż) kwestia jakości zdjęć w takim albumie PDF - trzeba by to sprawdzić.
 

pkosela  Dołączył: 25 Lip 2006
zorzyk napisał/a:
prawa muzyczki jest dyskusyjna - prawie zawsze wyłączam, wolę to, co mi akurat leci w głośnikach.

Mam podobnie :)
zorzyk napisał/a:
Pozostaje, moim zdaniem, tylko (i aż) kwestia jakości zdjęć w takim albumie PDF - trzeba by to sprawdzić.

Z tego co pamiętam aplikacje zapisujące w pdf-ie pytają o rozdzielczość, więc można ustawić nawet 600dpi. Kosztem objętości pliku, oczywiście.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
zorzyk napisał/a:

PDF ma swoje zalety nad Powerpointem (OO Impress):
- jest nieedytowalny
- każdy ma Acrobat Reader na swoim komputerze

Przede wszystkim dobrze zrobiony PDF (czyli z osadzonymi fontami) jest przenośny i praktycznie zawsze wygląda tak samo, niezależnie od systemu.
Czasem tylko różne przeglądarki PDFów różnie renderują tekst, ale tu chodzi o zdjęcia.

Z nieedytowalnością bym nie przesadzał, bo Acrobat Professional pozwala na pewne modyfikacje, a co bieglejsi w TeXu też potrafią go przerobić na swoje potrzeby.

Spróbuj Scribusa, to takie DTP za free. http://www.scribus.net/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Scribusa kiedyś próbowałem, i stwierdziłem, że jest niesamowicie Venturo-podobny :-) We wczesnych latach '90 Ventura 3 była moim podstawowym narzędziem DTP. Potem okazało się, że Ami Pro też bazuje na podobnej koncepcji (ramki, style itd.) Ale to już całkowity OT :mrgreen: Acha, Worda nie lubię. To tak dla jasności ;-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zgadzam się, że pdf, którego lubię i bardzo często używam jest prawie bezkonkurencyjne, ale ostatnio jak oglądałem najnowszy numer zaplecza jak zrobić taką prezentację z ładnie przewracanymi kartkami (flash)
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Ale flash jest tylko pod Windows, ograniczysz się tylko do użytkowników Windows i części linuksiarzy. Flashplayer pod Linuksa działa tylko dla x86, nie ma wersji dla x64_64 :-(
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
papcio napisał/a:
Witam,

Szukam możliwości zrobienia elektronicznego albumu - wydawnictwa zawierającego zdjęcia i tekst.


Jest sporo programow, ktore maja taka funkcje.
Obejrzyj sobie przykladowo oferte- generuje komplet z muzyka mp3 gotowy do palenia na plytach:
Flip Album: http://www.flipalbum.com/...loads/index.php
Co prawda, widzialem w akcji starsza wersje produktu 5.0 i byla fajna - tu widze juz do kupienia nowa z napisem Vista-fuj ...

Musialbys tez sobie potestowac przed zakupem takie generatory:
http://russian.askfiles.com/software/flip-album/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach