Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No dobra.
A tak szczerze: Jak Czekista-czekiście?
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Michu napisał/a:
A tak w trzech prostych, żołnierskich słowach gdyby to można było streścić dla takich jak ja osób upośledzonych lingwistycznie

AF duuuużo szybszy i pewniejszy, chwyt i ergonomia lepsze niż w DSie, SeR działa jak diabli, zastrzeżenia dotyczyły małego (w porównaniu do DSa) bufora i kiepskiej klapki od baterii. Ponoć też ekran mógłby być mniejszy. :mrgreen:
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Chyba przestanę czytać to forum :cry: najpierw napaliłem się na K100D a teraz mi tu kadziesiątką w głowie mieszacie i weź tu człowieku bądź mądry i napisz choć kawałek wiersza :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
SzM napisał/a:
http://www.maternikowie.prv.pl/miedzyzdroje.html

(tak zupełnie dygresyjnie - mój chrześnik ma identyczne wiaderko :mrgreen: )
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
No dobra.
A tak szczerze: Jak Czekista-czekiście?


Dużo lepszy AF, SR "rzondzi", mniejszy-jaśniejszy obraz w wizjerze, lepsze JPGi prosto z kamery, mały bufor, wyższa wbudowana błyskotka, +2/3EV w pomiarze w porównaniu do DS, większy i widzialny pod różnymi kątami LCD.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
tomecki - się nie martw. Kup K100D, popstrykasz, potem sprzedasz i kupisz K10D (-; Jak Ci będzie brakowało czegoś w kastode. I już. Ja tak sobie o tym myślę. Nie m się co przywiązywać.
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dabrow, dobrze prawisz tylko skąd barać kasę na takie przesiadki, mnie nie stać niestety, dlatego osiemnaśce razy muszę się zastanowić nad wyborem bo później już będzie po śliwakch, a i tak żona mówi po co nam lepszy aparat skoro ten (fuji S5500) nasz taki dobry :mrgreen:
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
tomecki napisał/a:
a i tak żona mówi po co nam lepszy aparat skoro ten (fuji S5500) nasz taki dobry :mrgreen:


no właśnie, moja połowa też tak mówiła, ale już się przyzwyczaiła, że będzie "jeszcze lepszy" :mrgreen:

Ja też przez chwilę zamarzyłem sobie o k10d, ale jak bym tak jeszcze poczekał, to potem zamarzyłbym sobie chyba o K1D, także wolę nie czekać. :mrgreen: :mrgreen:

A poza tym bardzo zachęcające te pierwsze wrażenia.
Pozdr.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Szkoda tylko, że nie poprawili menu - większa ilość i lepsze rozwiązanie guziczków do zmiany istotnych funkcji - przynajmniej jak w D.
Widać parę poprawek w stosunku do poprzedników. Gdyby jeszcze zwiększyli bufor i dali lepszy wizjer - z DS-a, dodali ze 2 lub 4 mln to byłby aparat wręcz idealny. Ale pewnie nazywałby się D 10 i kosztował ze 2 razy więcej :)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Nikon zawsze mi sie podobały, przynajmniej z wyglądu (stylistów niewątpliwie mają niezłych), ale raczej bym w to nie poszedł z racji cen szkieł i kiepskiej współpracy z M42. Na K10D i tak nie bedzie mnie stać, cena nie do przeskoczenia, zwłaszcza w perspektywie kupienia szerokiego szkła. Pewnie sie skończy na DLu, chociaż wolałbym GX-1S)
A propos D200 to czytałem, że po intensywniejszym używaniu odkleja się guma na korpusie. Dziwne jak produkt z tej półki.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
djack napisał/a:
A propos D200 to czytałem, że po intensywniejszym używaniu odkleja się guma na korpusie. Dziwne jak produkt z tej półki.


To jest bolaczka praktycznie wszystkich Nikonow z wysokiej polki... chocby np. F100 czy F5...;-)

Pzdr
Spinner
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kolejne rumorsy o K10D - tym razem z PDML.
http://pdml.net/pipermail...ust/013187.html
W skrócie:
- pra-premiera 13 września (pre-release :-> )
- $899 za kit... tak, tak, dwa razy czytałem
- przełączanie guzikiem RAW<->JPG
- LCD taki jak w K100D
- będzie dostępny grip
- podgląd GO na LCD (podobno to jest też w K100D) - robi zdjęcie do bufora i wyświetla na ekraniku, przełączalny z tradycyjnym, wizjerowym

Na PDMLU się zmartwili, jak cenę zobaczyli - że niby okroili go, albo inaczej, nie wyposażyli go w lepsze funkcje. Ja tam się nie martwię. :-)
Mi tam jeszcze najbardziej podpasowałby tryb RAW+JPG (jeśli te JPGi będą znośne).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż - w takim ukłądzie - mimo iż tak się z tego nabijaliśmy - może oznaczać, że rzeczywiście powstanie K1D. Dopiero on będzie miał uszczelnienia, 6 kl/s, jeszcze większy wizjer i cholera wie co jeszcze.
 

vomer  Dołączył: 12 Cze 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Kolejne rumorsy o K10D


Co to znaczy - "rumorsy"?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
- pra-premiera 13 września (pre-release )
- $899 za kit... tak, tak, dwa razy czytałem

Jarek Dabrowski napisał/a:
- będzie dostępny grip


Hm... to może naprawde poczekać na tego K10D ?. Do tego czasu kasę chyba uzbieram :mrgreen:


A szkiełko kitowe to pewnie 16-50/2.8 :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2006-08-05, 12:35 ]
Jednak nie 16-50 :-P , własnie zajrzałem na PDML.net
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Hej! Wy tam chłopaki jesteście oblatani w tych nowościach. Czy wiadomo też coś więcej o średnim formacie D.
 
SzM  Dołączył: 02 Sie 2006
Wątek i forumowe wieści zdopingowały mnie do przerzucenia internetu n/t Pentaxa i tak:
- pewnie wszyscy już widzieli, bo to już lata całe minęły, ale jakby nie:
http://www.digitalcamerai...First-Look-.htm
- 645D pokazywany przynajmniej od 2005 ma być wreszcie oficjalnie zaprezentowany na Photokinie razem z tym słynnym K10D. Najpierw sensor miał mieć 18Mpix, teraz 22Mpix rozmiar 36x48mm (więc nie będzie to full frame); koszt do 8000$ (połowa tego co Mamiya ZD z tym samym sensorem), produkcja wiosna 2007; generanie będzie to raczej wymiarami i ceną konkurencja dla Canona Eosa Ds1Markcośtam, bo do ścianek Hassela 38Mpix to daleko...
- być może pojawi się też coś w pełni profesjonalnego (ten niby K1D). Niemal półoficjanie wiadomo, że Pentax ma taki model pokazać do wiosny 2007 (czyżby znów w trakcie PMA?) i na 99% produkować - są to wieści sprzed kiku miesięcy, podane przez rzecznika Pentaxa UK. Choć całkowicie jasno się chłopina nie wypowiedział, czy ten top model to kombinacja K10D + 645D, czy cuś jeszcze lepszego niż K10D z matrycą APS. Wiadomo za to, że Pentax chce systematycznie zwiększać swój udział na rynku cyfrowym klasy semi-pro i (byc może) pro i uderzyć głównie w... pozycję Nikona (co ciekawe - takie same plany ma Sony ze swoją Alfą). Canon raczej pozostanie niezagrożony...
- od czasu PMA06 wiemy, że mają się pokazać profi szkła, wreszcie o przyzwoitej jasności, więc znów 99% pewne, że się na K10D nie skończy... Liczmy jedynie, że linia K będzie rozwijana logiczniej, rytmiczniej i konsekwentniej niż seria MZ lub ist. Nadzieją na to może być współpraca z Samsungiem, na której Pentax pewnie sporo zarabia, ale w zamian zapewne musi mieć jasne plany rozwoju tej kooperacji.
- za 2 miesiące się okaże, choć znając politykę Pentaxa, to niewiele się dowiemy o przyszłości dalszej niż pół roku, niestety
pozdro i dzięki za sugestie, to przez Was na razie wciąż bez cyfry... :-P
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
SzM napisał/a:
i uderzyć głównie w... pozycję Nikona (co ciekawe - takie same plany ma Sony ze swoją Alfą)

Bo Nikon ma kopoty -ewidentnie to nie on rozdaje karty w cyfrowym wyścigu, przynajmniej jak na razie. Tak jak juz gdzieś pisałem, ambicje Pentaxa chyba są duże, zobaczymy co z tego wyjdzie. A cena mi się bardzo podoba -może to właśnie jest strategia Pentaxa na poszerzenie udziału w rynku? Jakby to body rzeczywiście było odpowiednikiem d200 to ho ho!
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
8000 paierów za średni format. Jak ja to powiem żonie? Byłbym skłonny uzbroić się w cierpliwość i odkładać na taki sprzęt np. 5 lat tylko co to będzie z 5 lat. Tak czy siak miło sie śledzi te wszystkie zapowiedzi.
 
SzM  Dołączył: 02 Sie 2006
Zdania internautów n/t 645D są podzielone. Część twierdzi, że Pentax na tym interesie wtopi, bo nie jest to na tyle rewelacyjna konstrukcja, aby rzucili się na nią profi i korpus kupią tylko ci, którzy juz mają obiektywy - czyli dotychczasowi analogowcy. Ilu ich jest? Pewnie sporo, bo średni format Pentaxa był popuarny, ale czy aż tylu, żeby usprawiedliwić koszty co najmniej 3 lat projektowania tego modelu i zapewnić zyski? Wchodący w świat top-cyfry, będą woleli wypasione ustrzanki Canona, które mają co najmniej tak dobre parametry i podobną cenę.
Pozostali z kolei twierdzą, że pomimo takiej sobie matrycy, korpus będzie jednak przełomem i zrobi furorę na rynku bijąc dzięki dobremu wizerunkowi, cenie i jakości konkurencję...
Nie pozostaje nam nic innego jak poczekać i... kibicować. Bo zbudowanie systemu cyfrowego opartego o średni format to dobre dla agencji reklamowej, albo znudzonego bogacza. Zresztą, pomijając cenę i takie tam, ja bym chyba nawet takiego małego-dużego pudła nie chciał... :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach