zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
  [*istDS] *ist DS niepewny spust migawki/AF - [rozwiązane, ju
Mój ulubieniec *ist DS zaczyna mieć problem z funkconalnością spustu migawki:
- pół-wciśniecie straciło swoja precyzję, trochę muszę "kręcić przyciskiem" aby ustawienie AF zadziałało, a i tak zwykle zgubi się styk, mimo przytrzymywania wciśnięcia do połowy. Pomiar AF następuje tak naprawdę przy mocnym wcisnięciu do połowy spustu.

Spotkało kogoś coś takiego juz?

Na szczęście funkcję ustawiania AF przeniosłem na przycisk OK, ale to jest niewygodne, bo patrzę lewym okiem.....
 

grohu  Dołączył: 25 Wrz 2006
a tak nie dawno chwliłeś Pentaxa za bez awaryjność ;-) , z opisu widać, że spust należało by wymienić i po sprawie.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
grohu napisał/a:
z opisu widać, że spust należało by wymienić, i po sprawie.


Na to wyglada. Mozna samemu, jak się ma smykałkę i nie ma gwarancji ;-)

http://wiki.silvergrain.o...ocus.29_problem
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chwaliłem DS-a za bezawaryjność, bo do tej pory nie robił żadnych psikusów...
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mój DS ma już prawie 2 lata i wszystko działa. Jakieś pół roku temu miałem podobny epizod z niekontaktowaniem spustu w połowicznym wciśnięciu. Może może między styki dostał się jakiś paproch, sam nie wiem. Rozwiązanie było mało finezyjne, ale skuteczne. Bardzo mocno wdusiłem spust do samego końca i wszystko wróciło do normy. Od tej pory nie mam żadnych problemów.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Effendi, dzięki bardzo :mrgreen: zasadniczo Twój sposób zadziałał - na pewno jest teraz znacznie czulszy (choć nie w 100%). Zauważam zasadniczą poprawę - AF wrócił do spustu migawki. :-B
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jednym słowem Pentaxa naprawia się jak ruski telewizor. Weź większy młotek :-P :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Żaba napisał/a:
Jednym słowem Pentaxa naprawia się jak ruski telewizor. Weź większy młotek

:lol: :lol: :mrgreen:
 

Effendi  Dołączył: 20 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
Jednym słowem Pentaxa naprawia się jak ruski telewizor. Weź większy młotek :-P :mrgreen:

Będę musiał poszukać jakiegoś kowala w okolicy na przegląd pogwarancyjny i tuning AF :mrgreen:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Effendi, do poprawy AF służy majzel, młotek jest za gruby ;-) a tu finezji trzeba.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
A ja mam to samo - taki już kupiłem.
Na Single AF problemu nie ma bo migawka zadziała dopiero jak wyostrzy ale w sytuacjach kiedy chce się coś poustawiać to jest denerwujące.
Spust wymaga dużego wyczucia.
Popróbuję tego wciskania :)
Czasami mocno tęsknię do Fuji S7000, wiem że u kolejnego właściciela wciąż działa bezawaryjnie i wypluwa ładne foty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach