Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
Picasa i prywatny album
W programie picasa można tworzyć albumy te publiczne i prywatne.
Publiczny dla całego świata każdy sobie może obejrzeć i prywatny
dla wybrańców.

Mam już utworzony prywatny i po wgrywane zdjęcia.
Jak lub co muszę udostępnić aby wybrana osoba widziała prywatny album?.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
Jak lub co muszę udostępnić

Podajesz tej osobie linka do tego albumu. Ewentualnie można wpisać tam adres maila - wysyła się wutomatycznie wiadomość z linkiem.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Ja na ten przykład wszystkie albumy mam prywatne i jak potrzeba to podaję linka. Na dłuższą metę nie jest to jednak najwygodniejsze, bo mieszkająca daleko rodzina, której wysyłam linki musi je sobie gdzieś kolekcjonować. Najlepiej byłoby gdyby foldery prywatne były widoczne w spisie folderów użytkownika ale z wejściem zabezpieczonym hasełkiem. Nie wiem czy jakiś darmowy serwis hostingujący zdjęcia coś takiego umożliwia?
 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
mygosia napisał/a:
Podajesz tej osobie linka do tego albumu. Ewentualnie można wpisać tam adres maila - wysyła się wutomatycznie wiadomość z linkiem.

coś w tym kierunku kombinowałem , udostępniając album
http:// picasaweb.google.pl/xxx/xxxx

a w picasie trzeba udostępnić adres w tej postaci
http:// picasaweb.google.pl/xxx/xxxx?authkey=abcdefg
(po lewej stronie przy albumie link do tego albumu)
tylko nie jestem pewny czy , gdy taki adres dostał by sie w nie
odpowiednie ręce , to czy ta osoba nie będzie miała dostępu do całego konta

[ Dodano: 2008-01-03, 16:24 ]
piotrecius napisał/a:
Najlepiej byłoby gdyby foldery prywatne były widoczne w spisie folderów użytkownika ale z wejściem zabezpieczonym hasełkiem. Nie wiem czy jakiś darmowy serwis hostingujący zdjęcia coś takiego umożliwia?

byłby to dobry pomysł .
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Grizley napisał/a:
to czy ta osoba nie będzie miała dostępu do całego konta

Tylko do tego albumu.
Ale co ta osoba zrobi z tym linkiem, to już inna inszość - może go rozpowszechniać w mało kontrolowany sposób np. Tego się też boję.
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
mygosia napisał/a:
Grizley napisał/a:
to czy ta osoba nie będzie miała dostępu do całego konta

Tylko do tego albumu.
Ale co ta osoba zrobi z tym linkiem, to już inna inszość - może go rozpowszechniać w mało kontrolowany sposób np. Tego się też boję.

no ale nigdy nie będzie pewności, co ktoś zrobi. Nawet jak wyślesz komuś foty mailem z ominięciem picasy i innych wynalazków, nie masz pewności, czy nie będą rozpowszechniane w mało kontrolowany sposób. Pozostaje zaufanie. Kupując chleb też ufamy, że nikt do niego nie napluł... Był kiedyś taki komiks w relaxie, gdzie partyzanci z Francji :shock: powtarzali : "Ludziom trzeba wierzyć".
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
piotrecius napisał/a:
Najlepiej byłoby gdyby foldery prywatne były widoczne w spisie folderów użytkownika ale z wejściem zabezpieczonym hasełkiem. Nie wiem czy jakiś darmowy serwis hostingujący zdjęcia coś takiego umożliwia?


Phormer - opis w Zlotej Raczce - http://tinyurl.com/22depr
Zainteresowanie tematem bylo nikle - ale podpowiem, ze skrypt ten ma mozliwosc jak wyzej zabezpieczania zdjec na haslo - i tylko dla wybrancow - i kazda fote mozna ozenic z zahaslowanym albumem - a albumow mozesz miec tyle ile zrobisz. Czyli mozna miec galerie taka jak mam ja - tylko dla rodziny i w pelni nia zarzadzac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach