guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
[lampa] Radiowe wyzwalanie i lampki. POMOCY!
hej hej
doszły do mnie te zabawki po 3tygodniach w końcu.

no i mam problem - w zestawie dostałem -

wyzwalacz radiowy, razem z wejściem 3.5mm (tak mi się wydaje) - na kabelek synchro jack/PC.

odbiornik - kabelek 6.5mm z przejściówką na 3.5mm

no i klops w tym momencie. wszystko zapięte na aparat, wyzwalam spust, dioda na odbiorniku zaświeca się w tym momencie kiedy powinna, jest podpięta pod lampe Vivitar 283 - która ma wejście 3.5mm .

no i nic, nie błyska.

a kiedy wkładam ten mały kabelek jack/PC w to samo gniazdo w lampie - od razu wyzwala błysk, sama z siebie (kabelek luzem włożony wyzwala, nie podpięty pod nic z drugiej strony)

nadajnik i odbiornik chyba sprawne, tzn wyglądają na takie, widać że się świeci kiedy wyzwala migawkę.

może ktoś wie o co chodzi i jak to uruchomić ?

a może mi się coś pomyliło, i w lampie jest 3mm a to jest 3.5mm .. ?
sam już nie wiem.
na dole zdjęcie poglądowe, wszystkiego i obu tych kabelków razem, może on się różnią czymś czego ja nie widzę?:))





 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Też mam Vivitara 283 i kabelek do niego, końcówka kabelka to nie jest mini-jack, ma mniejszą średnicę na końcu.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja kiedyś z identycznie wyglądającej opcji zakładanej na stopkę aparatu odpalałem lampy w studiu (z K10D). I nie zawsze działało - nie doszliśmy dlaczego, problem pojawiał się niereguralnie przy długich czasach w trybie M.

Chyba nie pomogłem.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ijon napisał/a:
Też mam Vivitara 283 i kabelek do niego, końcówka kabelka to nie jest mini-jack, ma mniejszą średnicę na końcu.


tylko dlaczego mini-jack/Pc odpala lampę a taki sam od odbiornika już nie ? :(

[ Dodano: 2008-01-03, 22:09 ]
Samp napisał/a:
I nie zawsze działało - nie doszliśmy dlaczego, problem pojawiał się niereguralnie przy długich czasach w trybie M.

Chyba nie pomogłem.


słyszałem o tym, że te chińskie czasami nie działają, ot tak po prostu :)) ale płacąc jedno zero mniej mam tego świadomość

ale za to z tego co czytałem zasięg jest większy niż producent podaje, ok 100metrów w terenie ,lub 3 ściany drewniane w mieszkaniu ..
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
guerilla napisał/a:
ten mały kabelek jack/PC w to samo gniazdo w lampie - od razu wyzwala błysk


Stawiam na zwarcie w kabelku, w końcu lampy są wyzwalane właśnie zwarciem styków. Proponuję: weź omomierz/baterię z żaróweczką/inny tester w zależności od stanu posiadania (sąsiada) i sprawdź czy nie ma przejścia -> nie powinno być na odłączonym kabelku między stykami jednej wtyczki.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
co oznacza że nie ma przejścia..?

tylko jest jeszcze jedno - np. słuchawki normalne też odpalają :)

już nie nie rozumiem, pójdę do fachmana dziś niech mi końcówki polutuje czy coś
 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Vivitar 283 ma swoje własne wejście na kabelek i swoją własną wtyczkę.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
guerilla napisał/a:
co oznacza że nie ma przejścia..?


Przepraszam, z rozpędu tak się wyraziłem :-|
Miałem na myśli brak zwarcia; mówiąc zwarcie mam na myśli połączenie elektryczne między poszczególnymi stykami wtyczki mini jack...znowu głupio gadam...
Jak weźmiesz jakiś tester, to on powinien wykazać połączenie między stykiem 1. wtyczki A ze stykiem 1. wtyczki B i to samo ze stykami 2. i 2.
Natomiast nie powinien pokazać połączenia między stykiem 1. a stykiem 2. w żadnej z wtyczek. Jeśli takie połączenie jest, to to jest właśnie zwarcie. I ono powoduje, wyzwolenie lampy w momencie podłączania samego kabelka do lampy. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Słuchawki też wyzwalają lampę, bo jest "przejście" ;-) między stykami wtyczki przez kabelek i cewki słuchawek. Żelazko, żaróweczka :idea: i silniczek elektryczny też tę lampę wyzwolą, ale chyba nie tego szukamy :evilsmile:
Jakbyś był w Poznaniu, to chętnie bym Ci sprawdził te kabelki, parę bateryjek i nawet żarówkę i silniczek ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
hej!
działa - przejściówka 3.5mm na synchro i kostka synchro z allegro okazały się rozwiązaniem!

poniżej fota tego zestawu

 

StarskiPL  Dołączył: 23 Wrz 2007
Hmmm no ja nie wiem czy te 140V Vivitara nie zaszkodzi odbiornikowi...
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
StarskiPL napisał/a:
Hmmm no ja nie wiem czy te 140V Vivitara nie zaszkodzi odbiornikowi...


niby w czym?

radyjko daje iskre która leci po kablu i odpala lampe. nie ma opcji żeby cokolwiek mogło czemukolwiek zaszkodzić . choćby z tego względu, że wszyscy używają tej chińszczyzny z vitarami (w usa)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach