diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
  [ analog] problem MZ5 - nakladanie sie klatek
wlasnie odebralem kolejny film...
i niestety znowu pokawil sie problem - na poprzednim filmie dwie klatki byly czesciowo nalozone na siebie...
teraz sie zalamalem :-(
ok 1/3 klatek jest ponakladana :evil: :evil: :evil:
czy ma ktos jakies rady/propozycje :cry:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
diplodok, baterie? Może się kończą powoli? Podobny objaw miałem w MZ50. Albo filmu jakiegoś nie trawi - zmień na inny, może będzie lepiej? A jak nie, to problem z silniczkiem czy czymś takim i raczej wizyta w serwisie :-(
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
matb, kurcze nie wiem.... baterie sa wmiare nowe i nie wyswietla mi pustych...
a filmy byly dwa rozne
sprobuje nowych baterii i mam nadzieje ze pomoze
jesli nie to orientujecie sie jaki moze byc koszt naprawy?
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
naciąg filmu się kłania jedna z trzech podstawowych rzeczy której się psują, w MZ-3, które użytkuje żona było już wszystko naciąg filmu, naciąg migawki no i mechanizm podnoszenia lampy, polecam serwis na Czapskich będą wiedzieli co jest, powiedzą ile ewentualnie będzie naprawa kosztowała

[ Dodano: 2008-01-07, 20:47 ]
a koszt naprawy jakieś dwa lata temu ok 150-200, ale miej nadzieje że to tylko bateria
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
predoo, juz robilem af na czapskich jakies dwa lata temu. jutro wypstrykam caly film na nowych akumulatorkach moze to to :-/
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
diplodok napisał/a:
predoo, juz robilem af na czapskich jakies dwa lata temu. jutro wypstrykam caly film na nowych akumulatorkach moze to to :-/


Niestety to częsta usterka w serii MZ. Z tego co pamiętam z rozmowy w serwisie na Czapskich to problem jest w jakichś stykach sprzężonych z rolką z zębatką w mechaniźmie naciągu filmu. Niby p*****, ale podobno trzeba rozebrać pół aparatu.

Co do sugestii, że problem leży w bateriach to wątpię - jeżeli by takie zachowanie było uwarunkowane stanem baterii to w moich oczach przekreślałoby to Pentaxa w moich oczach.

Nie wiem tylko, czy obecnie serwis na Czapskich jest godny zaufania, ostatnio coraz więcej słychać narzekań na jakość usług, z drugiej strony byłem dzisiaj na Grabowskiego, pan serwisant zaczął mi takie p***** opowiadać i wyjeżdżać mi z tak kosmiczną ceną za usługę, że tylko się uśmiechnąłem i wyszedłem. Chodziło o czyszczenie obiektywu manualnego - usłyszałem ok. 200-250PLN. Za relatywnie niewiele więcej zrobiłem w Bydgoszczy pełny przegląd CLA mojego 'flexa 3.5F, a tutaj było co robić...

--
Pozdrawiam,
Paweł
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Co do serwisu na Czapskich to teraz nie wiem, chociaż jak kupiłem swojego MZ-5N (jakiś rok temu) to sprawdzili mi gratis i wyczyścili matówkę więc mają u mnie plusa, natomiast o tym na Grabowskiego słyszałem nie najlepsze opinie również tutaj na tym forum. Jest jeszcze jeden serwis w Krakowie polecany tutaj na forum na ul. Siennej
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
predoo napisał/a:
Co do serwisu na Czapskich to teraz nie wiem
Zadnych zastrzeżeń. Ostatnio nawet DS- mi naprawili, a pleśniaków też trochę.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
na Czapskich zobili mi af i dzis smiga bez problemu :-)
ale zkolei nie chcieli mi naprawic chinona (nawet go obejrzec) :-/
a na Grabowskiego zrobil mi go bez problemu i tez smiga do dzis

[ Dodano: 2008-01-08, 14:48 ]
wypstrykalem w warunkach domowych dwa filmy i nie ma zadnego problemu...
moze to kwestia mrozow? - jakis smar ktory tezeje na zimnie?
 

Jaca  Dołączył: 20 Sty 2008
Obstawiałbym jednak temperaturę na dworze. Czytałem dziś opinie nt. MZ-7 i jakaś babka z Kanady pisała że od października do marca nie mogła go używać na dworze bo już poniżej -10 stopni po kilku minutach siada lub właśnie nakłada klatki, a baterie na mrozie też "tracą pojemność"


J.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Jaca, wydaje mi sie ze to chyba to... bo teraz nie mam z nim zadnego problemu :mrgreen:
a mozesz podac linka do tego tekstu?
 

Jaca  Dołączył: 20 Sty 2008
Proszę TUTAJ
Poza tym jeszcze ktoś pisał o tym, ale nie mogę znaleźć, przeleciałem dziś tyle opisów, że już mi się wszystko merda, chyba sobie kupię MZ-7 do kadyszki, będzie jej raźniej :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach