Szaro  Dołączył: 12 Sty 2008
[ K10D] k10d shake reduction
Witam, właśnie ściągnąłem aplikację PENTAX REMOTA ASSISTANT 3 , wszystko super zdjęcia robi i ustawia jak trzeba, jeszcze mały teścik na koniec stabilizacja obrazu... ZONK nie da się ustawić , klikam na ten przycisk ale jest nie aktywny...

co jest nie tak, co robię źle ?

dodam że mam obiektyw na pierścieniu m42
a w menu shake reduction nie da się wejść
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szaro, - a zauwazyles ze na korpusei jest mechaniczny przelacznik....?

[ Dodano: 2008-01-12, 12:15 ]
i stawiajac na statywie to powinno byc wylaczone...?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Szaro, - a zauwazyles ze na korpusei jest mechaniczny przelacznik....?

[ Dodano: 2008-01-12, 12:15 ]
i stawiajac na statywie to powinno byc wylaczone...?

No wlasnie, po co SR jak aparat stoi na statywie? ;-) No chyba, ze w jednym reku aparat, w drugim laptop, obslugiwany przez piekna asystentke w studio :-D
 
Szaro  Dołączył: 12 Sty 2008
Wiem że jest mechaniczny przełącznik.
Pół biedy jeśli stoi na statywie - ale ta funkcja jest nie aktywna kiedy robię foty też bez laptopa.

To shake reduction w menu jest nie aktywne - a w instrukcji każą ustawić tam ogniskową...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szaro, - chyab jest gdzies w menu stawianie tego... nie pamietam - zobacz w instrukcji...
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Szaro napisał/a:
Pół biedy jeśli stoi na statywie - ale ta funkcja jest nie aktywna kiedy robię foty też bez laptopa.

Tzn. co jest nieaktywne? Nie możesz ustawić ogniskowej obiektywu? Jaśniej proszę :-)
 
Szaro  Dołączył: 12 Sty 2008
wchodzę w menu i nie mogę najechać na pozycję shake reduction... po prostu wyświetla się ale gdy chcę na nią zjechać to przeskakuje na początek
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
SR da się włączyć tylko z poziomu aparatu...
 
Szaro  Dołączył: 12 Sty 2008
no i właśnie o tym mówię! z poziomu aparatu nie mogę...
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Szaro napisał/a:
wchodzę w menu i nie mogę najechać na pozycję shake reduction... po prostu wyświetla się ale gdy chcę na nią zjechać to przeskakuje na początek


Może nie jest aktywne dlatego, że używasz obiektywu ze stykami i elektronika wie jaka jest ogniskowa. Jak założę obiektyw manualny, to bez problemu wchodzę do tego menu.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
po prostu wylacz aparat, wykrec obiektyw wkrec i wlacz.. ja raz bodajrze mialem tak z manualem, ze nie zalapal. Wazne jeszcze, ze jak wymieniam obiektyw, mam wylaczony aparat, to po wlaczeniu pojawia mi sie samo menu z wyborem ogniskowej. Mozliwe ze pierscien przejsciowy z M42 na K cos Ci miesza..
 
Szaro  Dołączył: 12 Sty 2008
no to już co najmniej dziwne - wyjąłem obiektyw i pierścień (więc nic się nie styka) i nadal nie można ustawić... :/
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A ustawiłeś w menu opcję dla obiektywów bez styków - "using aperture ring"?
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
A spróbuj włączać aparat przy włączonym SR... u mnie właśnie tak to działa
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Szaro napisał/a:
no to już co najmniej dziwne - wyjąłem obiektyw i pierścień (więc nic się nie styka) i nadal nie można ustawić... :/


nie zrozumiales.. wlaczenie aparatu bez obiektywu wlasnie tak sie objawia, ze nie mozna ustawic ogniskowej. Wlasnie jak cos niedostyka to efekt jaki masz Ty.. sproboj jak kolega nade mna podpowiada, opcja musi byc wlaczona.
 
Szaro  Dołączył: 12 Sty 2008
Aż wstyd się przyznać... zapomniałem o tej opcji... dzięki Michał!
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
A u mnie jest jeszcze dziwniej. Do tego menu mogę wejść w zasadzie zawsze, niezależnie czy jest to "using ..." ustawione czy nie, czy jest założony obiektyw czy go nie ma, albo czy mechanicznie, tym guziczkiem na tylnej ściance redukcja jest włączona czy nie. Jedynie jak mam założony obiektyw ze stykami, to niezależnie co i jak jest ustawione czy włączone to nie ma możliwości wejścia do tej pozycji w menu.
 

mike  Dołączył: 01 Gru 2007
o matko , to jakaś paranoja - włącz, wykręć, przestaw, teraz zalóż, przytrzymaj, zaklej, zalep, zasłoń, wejdz, włącz i teraz może zadziała - PYTAM SIĘ !!!! : C Z Y T A K M A D ZI A Ł A Ć Z A W A N S O W A N A L U S T R Z A N K A C Y F R O W A - JEŚLI TAK TO JA DZIĘKUJĘ I WYCHODZĘ ( Z TEGO SYSTEMU).

poprawcie mnie jeśli się mylę, bo czytam to forum już od dłuższego czasu codziennie zbierając fundusze na pentaxa - czy tak rzeczywiście działa pentax ????
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
mike napisał/a:
JEŚLI TAK TO JA DZIĘKUJĘ I WYCHODZĘ ( Z TEGO SYSTEMU).
Wychodź. I nie krzycz.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
U mnie działa tak: jeśli nie ma informacji od obiektywu o ogniskowej to się pyta i mogę zmienić artość w menu. Jak ma obiektyw z właściwym bagnetem to o nic się nie pyta i nic nie mogę zmienić. I tak IMHO ma to działać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach