lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mike, zapewniam Cię, że ta zaawansowana lustrzanka firmy Pentax bezproblemowo współpracuje z równie zaawansowanymi obiektywami AF firmy Pentax. A że z manualnymi nieliczni, NIELICZNI mają problem... Pewnie w innych systemach wsteczną zgodność ze szkłami rozwiązano lepiej.

[ Dodano: 2008-01-12, 22:33 ]
Gwiazdor, u mnie tak samo. I tak własnie powinno być.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
mike napisał/a:
czy tak rzeczywiście działa pentax ????

tak właśnie działa, czasem na słowo honoru, czasem tylko w dni parzyste, a czasem przy świetle żarowym, ale wtedy trzeba pamiętać, żeby cały czas trzymać wciśnięty zielony guzik :mrgreen:
Jeżeli chcesz, żeby wszysko, zawsze działało, to pozostaje Ci Nikon D3 albo abonament w Erze ;-)
 

mike  Dołączył: 01 Gru 2007
przepraszam , zachowałem się prowokacyjnie i niestosownie ale pozwolę sobie ponowić pytanie z ostatniego zdania. "czy tak rzeczywiscie działa Pentax ?"
dzięki
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mike, - pentax jest najgorsza firma jaka istnieje - dzila zle w kazdych warunkach......wlasciwie kazde szklo to loteria...szumi i stuka......No a kompatybilnosc wsteczna to bujda na resorach......
Malo tego w instrukcji klamia i oszukuja.....dlatego malo kto czyta instrukcje....
nie wchodz w ten system....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mike napisał/a:
zachowałem się prowokacyjnie i niestosownie
Delikatnie rzecz ujmując. Ale dobrze, żeś to zauważył.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Fafniak, zapomniałeś, że w środku coś "lata", co świadczy, że rozpada się od nowości.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
lipalipski, - faktycznie... 8-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Szaro napisał/a:
wchodzę w menu i nie mogę najechać na pozycję shake reduction... po prostu wyświetla się ale gdy chcę na nią zjechać to przeskakuje na początek


Miałem tak samo w 2 przypadkach:

  • włączyłem sobie menu serwisowe,
  • wyłączyłem SR na body.

    A poza tym, to zawsze mam to menu włączone.

    P.S. Mogą się też dziać jakieś jaja, gdy zmienisz obiektyw z takiego który sam przekazuje informacje o aktualnej ogniskowej, na taki który tego nie robi BEZ wyłączenia i włączenia aparatu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach