Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Płuczka do barytów
Witam
Czy ktoś ma może namiary na tanią płuczkę do papierów do rozmiaru 30x40. Naszło mnie na baryt w tym rozmiarze, plastiki mogę jako wypłukać w zwykłej kuwecie z barytami w tym rozmiarze już gorzej.

Pozdrawiam
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Re: Płuczka do barytów
Pioter napisał/a:
Witam
Czy ktoś ma może namiary na tanią płuczkę do papierów do rozmiaru 30x40. Naszło mnie na baryt w tym rozmiarze, plastiki mogę jako wypłukać w zwykłej kuwecie z barytami w tym rozmiarze już gorzej.

Pozdrawiam


A dlaczego nie możesz płukać barytów w kuwecie? Nie rozumiem...
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Nie mam możliwości, żeby zapewnić cyrkulację wody. Umieszczenie kuwety w wannie, czy w brodziku i płukanie w łazience odpada. Mam małe dziecko i boję się, że zatruje się pozostałościami chemii, potrzebuję coś takiego coby miało odpływ, który mógłbym bezpośrednio podłączyć do kanalizacji. Z plastikami radzę sobie tak, że mam balię w której kilkanaście razy zmieniam wodę, baryt potrzebuje wody bieżącej i tu już jest problem.
Pozdrawiam
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Pioter napisał/a:
Nie mam możliwości, żeby zapewnić cyrkulację wody. Umieszczenie kuwety w wannie, czy w brodziku i płukanie w łazience odpada. Mam małe dziecko i boję się, że zatruje się pozostałościami chemii, potrzebuję coś takiego coby miało odpływ, który mógłbym bezpośrednio podłączyć do kanalizacji. Z plastikami radzę sobie tak, że mam balię w której kilkanaście razy zmieniam wodę, baryt potrzebuje wody bieżącej i tu już jest problem.
Pozdrawiam


Hmmm... no to troszę zmienia postać rzeczy, aczkolwiek ja barytu nie płuczę w wodzie bieżącej, ale za to zawsze używam ciepłej zmienianej co 5 minut. Można też moczyć w roztworze NaCl, w Lavaquicku Tetenala, więc możliwości trochę jest... płuczka IMHO nie jest jedynym rozwiązaniem.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Pioter napisał/a:
Nie mam możliwości, żeby zapewnić cyrkulację wody.
Poświęcasz jedną kuwetę. Stawiasz ją na podłodze. Wiercisz 2 otwory na krótszych bokach. Do jednego podłączasz wąż od prysznica, do drugiego zaś wąż prowadzący do białej muszli...

Koszt mały, działanie zapewnione.
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
Poświęcasz jedną kuwetę

Ważne, aby otwór odpływowy był przy dnie kuwety. Chociaż, imo, najlepsza jest wanna albo brodzik.
Z przyspieszaczy oprócz NaCl i Lavaquicka doskonale sprawia się namoczenie w siarczynie sodu. Potem płukanie min. 1/2 godz. w ciepłej wodzie.
A z tym dzieckiem, to nie przesadzaj. W utrwalaczu nie ma nic bardziej trującego niż w wodzie z kranu. Wszysto jest chemią.
 
Pioter  Dołączył: 18 Cze 2007
Witam
Dzięki za odzew zrobię tak jak radzicie. Z dzieckiem nie przesadzam, jest alergikiem i się zwyczajnie boję, co do utrwalacza zgoda, ale przecie tam jeszcze resztki toksycznego wywoływacza są. Wiem oczywiście, że dmucham na zimne ale w przypadku chemii nigdy za dużo ostrożności.
Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach