wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
[wawer1] wiadomo_o_co_chodzi;P
Postanowiłem udowodnić, że to co mam w stopce, czasami wyciągam z gablotki;) i skorzystać ze zbiorowej mądrości mojego ukochanego forum:] - czekam na krytykę.

Uwielbiam dopełniać moje inne zainteresowania fotografią (choć czasami mam wrażenie, że jest na odwrót). Kocham podróże (szczególnie niskobudżetowe wersje "plecak, namiot, aparat:D"), góry i capoeira...

"Fotografia podróżnicza" bez paru słów wyjaśnienia jest dla mnie niepełna. Mam nadzieję, że nikogo nie przynudzę;).

Na pierwszy ogień wyprawa do Turcji 2007, od Istanbułu do Karsu przy granicy z Armenią. W sumie prawie miesiąc, w tym tydzień w górach Kackar, ponieważ targaliśmy wszystko (namioty, konserwy itp;) ) z Polski, sprzęt foto mocno ograniczony (SuperA, m35/2.0, a20/2.8, Soligor 100/3.5 macro, filtry, Reala 100 i Provia 100)

1. Podstawa naszego pożywienia:D, super smaczna i super tania.(fota z Thesalonik, zaczynalismy wyprawe z Grecji, bo udało nam sie kupić bilety lotnicze w jedną stronę po 200pln:D)



2. Poranek.



3. Opuszczona wioska. Zrobione w deszczu.



3,5. Kebab, czyli mięso. Nie wiem, które ciekawsze 3,5 czy 4? Bo w albumie koło siebie monotonnie wyglądają...



4. Odwrót. Aż szkoda było wracać...



5. Pick up. Ten "stop" zaoszczędził nam dzień czekania na autobus w wiosce zbudowanej z poukładanych kamieni uszczelnianych krowimi plackami (coś jak na zdjęciu 3)... Szczęściem ten Dodge z lat '70 (?) miał pełną kabinę, więc nasza 7ka się zmieściła. Ta dwójka zdobyła miejsca de lux i mogą podziwiać widoki takie prawie jak na 4... Zdjęcie zrobione przez brudną tylną szybę. A rzucało tak, że nie mogłem trafić wizjerem do oka;).



6. Supermarket. Pierwsze spotkanie z cywilizacja po tygodniu. Pojawił się nawet zasię GSM.



7. Ani 1. Ruiny starożytnej armeńskiej stolicy Ani. Za wzniesieniem i ruinami fortu już jest Armenia...



8. Ani 2. Wszystko z lekkiej wulkanicznej skały (na slajdzie kolory powalają...)



9. Kapadocja 1. Kapadocję turyści zwiedzają z balonu, konno, jeep'em, quadem... My obeszliśmy wszystko z buta:D. Kosmiczne tłumy są po 0800 rano wszędzie tam, gdzie da się dojechać i nie trzeba dużo chodzić. Klimatu tego miejsca nie można poczuć inaczej, jak tylko obchodząc "alternatywne" trasy.



10. Kapadocja 2.



11. Kapadocja 3.



12. Kapadocja 4.



13. Kapadocja 5 - skok. Mając pleśniaka wiedziałem, że mam tylko jeden, jedyny strzał...



[ Dodano: 2008-01-21, 20:56 ]
Nie wiem dlaczego, ale fotosik/forum pozmieniało rozmiary wyświetlanych zdjęć - wszystkie miały dłuższy bok na 700px, a wyszło różnie:///. Na serwerze fotosika wymiary zapisanych zdjęć się zgadzaja:/...

Uff, już się z tym uporałem.

 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
2,3,4 szczególnie 2 mi sie podoba , jak bym miał taki widok to przeżył bym szok
coś odwrotengo jak klaustrofobi

 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Pozazdrościć wyprawy!
Na 10 naprawdę taka odjechana zieleń była?
8 i 13 w dechę!
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Ja w kwestii formalnej - czemu Provia a nie Velvia?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Widoki piekne!

(Choc kolory cos nie za bardzo :-P Wygladaja jak z Plustka ;-) )
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
Ja w kwestii formalnej - czemu Provia a nie Velvia?
Ja tam wole Provie. Jest bardziej uniwersalna i jednak troche latwiejsza.

dz.

[ Dodano: 2008-01-21, 21:20 ]
wawer1 napisał/a:
Nie wiem dlaczego, ale fotosik/forum pozmieniało rozmiary wyświetlanych zdjęć -
Bo fotosik to zlo - najgorszy mozliwy hosting zdjec.

dz.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
mumonzan, może nie identycznie, ale tak tą zieleń pamiętam (i tak została zeskanowana na 2 różnych skanerach, przez 2 różnych obsługujących), użyłem tylko polara. Na 11 widać po prawej tą samą zieleń ale przy miękkim świtle.

matb, bo nie mam żadnych doświadczeń w tej kwestii;P (wcześniej trochę Sensji)

dan, Epson 4990 większość na firmowym oprogramowaniu... Potrafi dwie różne klatki naświetlane w tych samych warunkach, zeskanować z zupełnie innym zafarbem (przy negatywie). Teraz już wiem, że SF radzi sobie lepiej, ale nie mam na razie czasu na walkę, ze sprzętem. W dodatku dopiero, gdy zamieściłem na forum testy "moje skany vs. lab" okazało się, ze źle ostrzy i trzeba będzie kombinować z podnoszeniem wysokości prowadnic na filmy... a jak nie to już sam nie wiem;(((
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
wawer1, świetne zdjęcia. Tylko siódemka się nie pokazuje.
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
djack, dzięki, 7 już jest:).
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Bardzo mi się podoba 10-ka i 11-ka. Całe życie robiłem widoczki na górskich wyprawach i mam do nich wielki sentyment...
Skusiłeś mnie tą Kapadocją :-)
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Trochę nowych fotek, wszystko pstrykane na Ilfordzie Pan 400, wołane w Tetenalu Ultrafin 13min 1:10, skanowane Epsonem 4990 jako BW i z ręcznie ustawianymi krzywymi. Zaznaczam, że zrobiłem dopiero 5 srebrowych rolek, a tylko 3 w 100% sam wywołałem:D.

Próba reportażu z manify "Wolny Tybet".

14


15


16


17


18


Street z Krakowa

19


20 (nieostre, ale mnie się i tak podoba... a Wam?)


21 (a to ja, w ręku Olympus 35RC)


22 (krajobraz po wichurze)


23


24 (zagubieni w Krakowie)


25 (strasznie mi przykro z powodu poucinanych nóg i głów...)


26


27
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Street bardzo fajny, szczegolnie 24 i 27 :-)

Szkoda, ze tonalnosc salbiutka! :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szaro-szare
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Szkoda, ze tonalnosc salbiutka!


27 ma calkiem fajną :-)

A zdjęcia - :-)
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Szaro-szare... hmm jakby co, to chodziło mi o czarno-białe ;).

Wołanie jest sprawdzone - zapożyczyłem w 100% sprawdzony sposób.
Monitor (CRT) jest skalibrowany zgodnie z tym, co znalazłem na forum.
Mogłem coś skopać przy skanie, albo nadal mam problemy z krzywymi;).

Oto co mam ze skanera (firmware Epsona, skanowane jako BW bez softwarowych modyfikacji, do jpga 100%, 16 bit):

A

B

C


Czy moglibyście pobawić się krzywymi itp - dzięki temu zobaczę co z PS'a można wyciągnąć. No chyba, że na oko widać, że z takich plików wyjściowych to nic nie będzie...
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tak na bardzo szybko (w pracy ;-) ), krzywe + burn na twarzach (kilka pociągnięć ustawieniem highlights 13%)



 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007






(trzeba wziąć poprawkę na to, że mało kto ma skalibrowany monitor)

Pozdrawiam!
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
No tak, ja zawsze lubilem ciemniej ;-)
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
Cytat
No tak, ja zawsze lubilem ciemniej
No widzisz. Ja za to lubię jaśniej. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ciemniej lub jaśniej ale czarno-białe :-) Mi z Epsona też wychodzą szaro-szare ale to dobrze bo jest możliwość uzyskania w obróbce tego co się chce.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach