pusio22
[Usunięty]
[pusio22] pierwsza proba
W zasadzie nie jest to juz fotografia ale do zrobienia "tego" posluzylo zdjecie zrobione k10D z obiektywem Tamron SP 35-80 2.8/3.8. Jestem w takiej sytuacji, ze musze sie wszystkiego uczyc i jak sie robi zdjecia i to na czym polega fotografia tradycyjna oraz jak dzialaja programy graficzne, szczegolnie cs, ktorego w zasadzie do tej pory wykorzystywalem do podstawowej obrobki (crop, jasnosc, kontrast) i kompresji. Zdjecie to jest juz na forum w bokeh, ale to co zrobilem z tym zdjeciem bardziej mi sie podoba od pierwowzoru. Nie jestem wrazliwy na kasliwe uwagi wiec walcie smialo a bardzo bede wdzieczny za slowa krytyki polaczone z radami co zrobic, czego unikac itd.
Poszedlbym do lasu popstrykac ale jest za zimno, mielismy fale mrozu z Kanady i w dzien temperatura oscylowala okolo -20°C

 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Dałbym raczej jakieś rustykalne tło i bardziej wykorzystał załamania światła, którego można by się spodziewać w tym szkle.
Zaznaczam, że to tylko takie odczucie, bo nie znam się na tym... :-)
 

wawer1  Dołączył: 20 Kwi 2006
Któryś z nas ma źle skalibrowany monitor - u mnie jest zdecydowanie za ciemno!
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Za mało światła i za ciemno.
Chociaż 1 plan powinien być dobrze oświetlony.
 
pusio22
[Usunięty]
Z mojej strony tak to wyglada:
Podobaja mi sie takie "mroczne" zdjecia (zdjecie, ktore uwazam za moje najfajniejsze ale zrobione kompaktem Fuji jest tutaj), ale jezeli 3 osoby po kolei twierdza, ze za ciemne to oznacza, ze to co mi sie podoba wcale nie musi byc ladne i trzeba sie zmienic
Niewatpliwie lepszy klimat bylby gdyby przy zachowaniu tej kolorystyki zmienic tlo, ale ja jeszcze nie umiem. Poisetta byla nieszczesliwie dobrana jako tlo.
Bardzo mozliwe, ze mam zle ustawiony monitor, jak zaczalem zmeniac to zlapalem taka kaszane, ze wszystko bylo odwrotnie niz nalezy, wiec wrocilem do ustawien fabrycznych. Na starym monitorze rzeczywiscie inaczej wyglada a na nowym wszystko jest w jarmarcznych kolorach. W weekend ktos mi pomoze zmienic ustawienia, na razie zaczalem bawic sie na tej stronie i troche z GaPa ale jak wszystko na raz to g...o wychodzi.

[ Dodano: 2008-01-27, 22:40 ]
Tamron 35-80 f2.8-3.8
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kompozycyjnie kiepsko. Krawędzie ciastek za blisko krawędzi. Za dużo pustego miejsca z lewym górnym rogu.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
ja za djack. kompozycja mi sie nie podoba. Co do ciastek to apetyczne ... jak dla mnie.
 
pusio22
[Usunięty]
Po zrobieniu tego zdjecia wlasnie takie wrazenie odnosilem, ze ni to makro ni to nie wiadomo co. Denerwuje mnie takze swiatlo, ktore sprawia wrazenie rozmycia srodka, a focus kierowalem wlasnie na srodek, ale wychodzi tak jaby nie byl ostry, a jest, tylko ze mdly. Jak nalezy przy takim zdjeciu ustawiac swiatlo i ile punktow aby wychodzilo w miare dobrze?

[ Dodano: 2008-01-28, 02:46 ]
zrobilem jeszcze jedna probe dodajac czekoladowe kulki 8-)
Teraz jest chyba troche lepiej ale ogolnie to za trudne tematy jeszcze dla mnie.

 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Już lepiej, chociaż można by opuścić trochę kadr w dół.
 
pusio22
[Usunięty]
Nie moglem sie powstrzymac

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach