bildam  Dołączył: 19 Kwi 2006
  [*istDS] Odklejająca się guma na gripie Ds-a.
Działaliście już coś w tym temacie? Jakiś specjalny klej? Proszę podzielcie się uwagami. :cry:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
grip DS-a? to chyba jakis nie firmowy - napisz cos wiecej
 
bildam  Dołączył: 19 Kwi 2006
Chodzi mi o uchwyt w Ds-ie, przy klapce baterii odkleja się coraz bardziej.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie jest na gwarancji?
Jezeli nie a pod spodem jest plastik to jedyne wyjscie - kupno kleju "gumowanego" "klejacego" plastik i gume to = sklep jakis
 
bildam  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gwarancja się skończyła, a pod gumą jest jakiś oryginalny klej, który stracił swoje właściwości. Będę musiał najpierw usunąć to coś do plastiku i dopiero wtedy smarować klejem.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cóż - to może spotkać każdego z nas. Miło więc Bildam, że przecierasz szlak :-? Mam nadzieję, że będziesz na bieżąco informował nas na forum o postępie swych dokonań. Podstawowe pytanie chyba tyczy kleju. Ja tam wychowany jestem na butapremie (i towocie - ale to nie ta bajka) i trudno byłoby wskazać substancję o odpowiednim składzie.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Guma po odklejeniu ma tzw.własności rośnięcia ,po odklejeniu powiększa rozmiar(rozciąga się) i tutaj jest problem.Należy delikatnie popodcinać rogi aby pasowały i było nawet odrobinę luzu.Następnie odtłuscić np benzynką ekstrakcyjną,należy także zmatowić gumę przed przyklejeniem oczyścić korpus aparatu z resztek starego kleju.Nanieść nowy klej silikonowy mocno docisnąć i poczekać z dziesięć minut.Guma jest przyklejona orginalnie dwoma klejami.Ten defekt da się naprawić przy zachowaniu dbałości dobrym klejem silikonowym.Sprawdza się.Pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Znów z drugiej strony czytałem na innym forum, że dobre efekty daje właśnie butapren (przygotowanie do klejenia tak, jak to opisał Pawel1967), przy czym należy posmarować zarówno gumę jak i grip, odczekać aż lekko przyschnie i dopiero złączyć te elementy. Wadą jest to, że należałoby zostawić na jakiś czas miejsca klejenia ściśnięte. Czas oczekiwania na schnięcie można sobie umilić inhalacją pozostałego butaprenu.
Niektórzy kleili również na kleje cyjanopanowe. Oczywiście - o ile ma się taki wybór, to taki do elementów elastycznych. Część poleca kleje Pateksa, część zwykły cyjanopan. Tutaj sugestia, by zwrócić uwagą na wilgotność, bowiem od tego zależy ilość białego osadu powstającego wokół miejsca klejonego. Ilość cyjanopanu naniesionego powinna być minimalna - z własnego doświadczenia wiem, że im mniej kleju, tym lepiej. Przy niewielkiej cenie za ów klej, warto poeksperymentować na innych elementach - o ile wcześniej nie miało się doświadczenia z tym klejem. Dociskać miejsce klejone w rękawiczkach lub przygotowanym wcześniej przedmiotem trwałym - znów ze względu na możliwość powstania białych nalotów. Uwaga na oczy i skórę!
 
bildam  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Guma po odklejeniu ma tzw.własności rośnięcia ,po odklejeniu powiększa rozmiar(rozciąga się) i tutaj jest problem.
To prawda, gumy jest więcej, kiedy wcisnę ją na swoje miejsce, powstaje wybrzuszenie.
Michu napisał/a:
Niektórzy kleili również na kleje cyjanopanowe.
Ten rodzaj kleju sobie odpuszczę, kiedyś kleiłem płytkę rozpraszającą światło w lampie błyskoweji powstał biały nalot wzdłuż pęknięcia. Dziękuje za rady, będę was informował o swoich poczynaniach.
Pozdrawiam.
Damian
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
kleje uhu, to do gumy - polecam. Butapren jest też ok. Przerabialem temat przy okazji Olypmusa 5060 teściowej. Dało radę. Cjanopanowych bym unikał - generalnie jak coś do wszystkiego to do niczego. Ilości minimalne, guma czysta, zmatowiona i do dzieła. Aaaa - smarowanie obu części i odczekanie to standardowa procedura przy butaprenie. Każden jeden szewc to potwierdzi (-;

[ Dodano: 2006-08-12, 11:05 ]
Jeśłi idzie o docisk - to może w imadło włożyć? ((((-;
 
bildam  Dołączył: 19 Kwi 2006
Imadło-wypróbuję :mrgreen:
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
Klej silikonowy do doklejenia tej gumy poradził Pan Rendaszka z Gdyni,tak robi serwis.Co do cyjanopanu to klej ten stosowano w zegarmistrzostwie tylko do doklejania szkiełek w zegarkach (w zegarmistrzostwie niech ręka boska broni do innych zastosowań)nalot likwiduje się poprzez chwilowe kilkunasto sekundowe otwarcie końca tubki nalot biały znika.Należy mieć sporo wprawy,aby to wyszło.Pozdrawiam
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
pawel1967 napisał/a:
Guma po odklejeniu ma tzw.własności rośnięcia ,po odklejeniu powiększa rozmiar(rozciąga się) i tutaj jest problem

Zgadza się, przerabiałem to jak mi się odkleiła guma na jednym z pierścieni obiektywu i za cholerę nie chciała pasować z powrotem. Musiałem odciąć kawałek (jakieś 4 mm!). Kleiłem Super Glue. Początkowo miałem zamiar użyc jakiegoś kleju silikonowego, ale akurat nie miałem takiego pod ręką i stwierdziłem, że pod spodem nie ma żadnych śrubek, połączeń itp. więc mogę to przykleić tak na amen. Ale przy gripie to jednak radziłbym ten silikonowy.
Co do białego nalotu przy klejeniu cyjanopanem, to z własnych modelarskich doświadczeń wiem, ze nalot robi się tylko przy dużych ilościach kleju. Przy małych jest niewielki albo nie ma go wcale.
 

mily  Dołączył: 19 Kwi 2006
i mnie to dopadlo - wlasnie zobaczylem odklejona gume na uchwycie ds'a - jakis konkretny ten klej silikonowy? firmowy jakis?
Bo ja tak po chlopsku to bym to butaprenem przywalil ;)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
O to chodzi, że butapren silikonu się nie chyta.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cos mi sie zdaje, ze chwyta, ino trzeba fachowo skleic :-)

1. posmarowac cienko obie powierchnie klejone
2. poczekac 10 min w domowej temperaturze, az prawie zaschną
3. posmarowac jeszcze raz - jak "najcieniej" jak tylko mozna :-)
4. poczekac jescze 3 min
5. zlozyc i przycisnac - chwyci, a po 12h bedzie trzymac jak diabli
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
6. resztę kleju przelać do woreczka foliowego i umilać sobie czas oczekiwania inhalacją.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu. BYC MOZE dzieci czytaja. :-?

;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dzieci, mój drogi, to by mogły w tym temacie sprzedać nam wiele ciekawostek. Takie czasy.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
No tak:

-Synu, już jesteś dużym chłopakiem - masz 12 lat. Chciałbym z tobą porozmawiać jak mężczyzna z mężczyzną o seksie.
-A tak dokładnie, to co chciałbyś się dowiedzieć, tato?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach