szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
[K100D] Problem z K100D
Witam.

Po 3 miesięcznym użytkowaniu K100D przyszedł czas na pierwszy problem :( Mianowicie aparat wyświetla komunikat w trybie fotografowania CARD LOCKED i co za tym idzie nie można zrobić żadnego zdjęcia. Co ciekawe mogę przeglądać zdjęcia na karcie, ale nie mogę sformatować jej z poziomu aparatu, ani zmodyfikować. Karta pamięci po podłączeniu do czytnika działa poprawnie. Próbowałem inne karty pamięci i sytuacja wygląda tak samo.
Dodam, że aparat bez włożonej karty pamięci działa prawidłowo...
Co może mu dolegać? Czy mogło dojść do uszkodzenia gniazda karty pamięci w aparacie? Jeśli tak to dlaczego można przeglądać wcześniej zapisane zdjęcia... ?

Obawiam się, że zostaje mi tylko serwis, ale liczę na Wasze wskazówki.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
W kartach SD jest taki piz.dryczek, do zabezpieczania karty przed zapisem. Jak w swojej go przesunąłem, to aparat wyświetlił mi właśnie taki komunikat.

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
szerman przepraszam, że pytam ale na karcie SD jest przełącznik do blokowania karty przed przypadkową utratą danych. W jakiej jest pozycji u ciebie ten przełącznik :?:
 

serioza  Dołączył: 10 Mar 2007
Aparat uważa, że karta została zabezpieczona tylko do odczytu, dlatego można przeglądać fotki a i prawdopodobnie nawet kopiować kabelkiem z K100d do komputera.

Czemu jednak przy każdej karcie jest taki komunikat - nie wiem (o ile nie są zabezpieczone przełącznikiem przed zapisaniem).
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Jarek Dabrowski pomyślałem o tym samym byłeś szybszy ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Też pomyślałem o przełączniku, ale
szerman napisał/a:
Próbowałem inne karty pamięci i sytuacja wygląda tak samo.
Byłby to dziwny zbieg okoliczności
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Przełącznik oczywiście sprawdzałem. Jest w poprawnej pozycji. Tak jak pisałem karta w czytniku działa bezproblemowo. Inne karty mają ten sam problem.
Właśnie najdziwniejsze jest to, ze zdjęcia można skopiować ale nie można ich zmodyfikować ani nic nadpisać na karcie z poziomu aparatu.
 

dżejpi  Dołączył: 04 Paź 2007
Jeżeli w kasetce wkładam kartę "skośnie od dołu" to prawie za każdym razem przesuwam przełącznik w pozycję "off".
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Nigdy nie zdarzyło mi się aby ten pstryczek zmienił samoczynnie pozycje na lock. Zresztą w 3 innych kartach za każdym razem działoby się to samo :roll:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Mi czasami się tak zdarza. To może być kwestia braku styku, lub zwierania blaszek. Czy wogóle nie możesz robić zdjęć, czy czasami, do pewnego momentu? Opisz dokładniej. Może aparat trzeba oddać w ramach gwarancji.
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Zrobiłem dziś dość sporo zdjęć Kasetką. Zostawiałem aparat na jakąś godzinę. Po ponownym włączeniem aparatu pojawił się właśnie ten komunikat. Aparat działa normalnie (menu, przeglądanie zdjęć itd) ale nie da się zrobić zdjęcia ponieważ od razu po naciśnięciu spustu migawki pojawia się napis Card locked. I tak przez cały czas.
Aparat bez karty pamięci robi zdjęcie, lecz rzecz jasna nie ma go gdzie zapisać.
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
szerman napisał/a:
Aparat bez karty pamięci robi zdjęcie, lecz rzecz jasna nie ma go gdzie zapisać.


A moja kasetka bez karty pamięci włącza się tylko na chwilę i zaraz wyłącza. Nie ma możliwości zrobienia zdjęcia bez karty pamięci :shock:
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Z zamknięta klapką gniazda pamięci zrobi Ci zdjęcie.
 

chrzaszcz  Dołączył: 16 Sty 2008
szerman napisał/a:
Z zamknięta klapką gniazda pamięci zrobi Ci zdjęcie.


Masz rację. Moje niedopatrzenie :roll:
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
szerman napisał/a:
Po ponownym włączeniem aparatu pojawił się właśnie ten komunikat.

Hmmm. Nie wiem, czy jest sens robić więcej testów. Zawsze możesz spróbować z MMC. Nie mają blokady. Jeśli nie będzie się blokować z MMC, a z różnymi SD się blokuje, to może jest to wina styków w korpusie.
Chociaż nie wiem, czy jakikolwiek wynik tego testu może o czymkolwiek świadczyć. Sądzę, że i tak czeka cię reklamacja aparatu.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Mam prawie identyczny problem co Szerman. Aparat ma pare miesiecy i w pewnym momencie pojawil sie napis "card locked" na wyswietlaczu. Co ciekawe karte mozna sformatowac w normalnym czytniku oraz zapisywac i kasowac na niej pliki. Czyli z kompem dziala idealnie z kasetka nie chce wcale. Karta to Kingstone 2GB .Oczywiscie mam na nia gwarancje ale jako ze karta jest sprawna ( kazdy sprzedawca udowodni mi to podlaczajac ja do kompa) nie mam szans na reklamacje. Naturalnie nie moge tez reklamowac kasetki bo kazda inna karta wlozona do aparatu dziala rownie dobrze. Teraz "dzialam" na Sandisku Ultra II 1GB ale mysle ze kasetka nie wykorzystuje jej predkosci(oprocz kopiowania plikow do kompa).
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Blesso napisał/a:
karte mozna sformatowac w normalnym czytniku

A można sformatować w aparacie ?
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nie_ W aparacie nie mozna wykonac zadnej operacji zapisu ani formatowania na tej karcie.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
A może spróbuj znaleźć (np w sklepie) inną kasetkę i spróbować formatowania tej karty w niej?
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Oddałem dzisiaj aparat, mają odesłać do serwisu. Ciekaw jestem jak długo to potrwa i co będzie przyczną. Ale jak na razie zostałem bez aparatu :/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach