Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
Witajcie! Mam pewną opinie na temat niedziałajacej karty. Myśle, że ten problem spowodowany był czestym wyjmowaniem karty z gniazda w korpusie. Podejrzewam, że nastąpiło wytarcie lub jakieś inne uszkodzenie gniazda karty! Pozdrawiam! :-B :-B :-B
P.S. Szerman daj znać co Ci w serwisie powiedzieli. :-B

 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Romi napisał/a:
Myśle, że ten problem spowodowany był czestym wyjmowaniem karty z gniazda w korpusie. Podejrzewam, że nastąpiło wytarcie lub jakieś inne uszkodzenie gniazda karty!


No nie strasz - po trzech miechach?? Chyba nie wyjmował do czytnika po każdej fotce?!
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
JackDeJack. :-B Wystarczy tylko raz nieuważnie - to delikatny sprzęt :-B a przedewszystkim styki gniazd. :-B
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Zacznę w takim razie robić w najniższej rozdzielczości i jakości wtedy moja karta starczy mi na jakieś 8600 fotek - czyli będę ją musiał wyjąć raz na jakieś 2 lata :mrgreen: :mrgreen:
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
JackDeJack napisał/a:
Zacznę w takim razie robić w najniższej rozdzielczości i jakości wtedy moja karta starczy mi na jakieś 8600 fotek - czyli będę ją musiał wyjąć raz na jakieś 2 lata :mrgreen: :mrgreen:



Ja swojej staram sie nie wyjmować, bo i po co - wszystkie niezbedne operacje na karcie można wykonac z poziomu aparatu. Zgrywam foty do kompa kablem, archiwum na CD i tyle. Nie wyciągam, bo chce unikac :-B takich właśnie problemów jak ma Szerman. Nie wiem czy mam racje z tym uszkodzeniem gnaiazda przez czeste wyjmowanie karty, ale ja nie wyciągam jak nie ma takiej koniecznosci - tak na wszelki wypadek! Pozdrawiam!!!
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Z Fujikiem też tak robiłem - karta raz włożona po zakupie i niewyjmowana poszła do kolejnego właściciela. Tylko w K100 jest to pokombinowane gniazdo usb i trzeba używać dedykowanego kabelka. Obiło mi się o uszy także coś o uszkodzeniu tego gniazda.

Sprawdzę jeszcze tranfer, ale to chyba lepsza opcja nawet z uszkodzonym usb można fotku cykać a bez karty to mamy drogi przycisk do papieru.

Edit:
Transfer przez czytnik MicroMate 4x szybszy i baterie też się oszczędza.
Ale faktycznie łatwiej wyjąć kabelek i podpiąć niż wyjąć kartę czytnik przekładki itp.
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
No i po 3 tygodniach oczekiwania, dzisiaj odzyskałem aparat, a właściwie został mi wymieniony na nową sztukę. Na pytanie o przyczynę usterki nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć.
 
Soviniec  Dołączył: 04 Sty 2008
Ewidentnie aparat uważał, że karta ma włączoną blokadę zapisu. Ten pstryczek na karcie niczego w samej karcie nie robi. Zwiera, bądź nie, dodatkowe styki w gnieździe karty (w aparacie lub w czytniku). Żeby na karcie można było zapisywać, te styki w gnieździe muszą zostać zwarte (bądź rozwarte - nie pamiętam) przez włącznik karty przesunięty do przodu (w stronę złącza). Wygląda na to, że w aparacie w jakiś sposób uszkodziły się te styki i nie zwierają się po włożeniu karty. Jest też możliwe, że procesor przestał rozpoznawać stan tego stycznika.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
szerman napisał/a:
a właściwie został mi wymieniony na nową sztukę


Czyli masz 4 miechy gwarancji więcej :mrgreen:
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
JackDeJack, niekoniecznie: wymieniono sprzęt na nowy w ramach istniejącej gwarancji, której bieg się rozpoczął w dniu zakupu pierwszej Kasetki. Tak jest zazwyczaj, aczkolwiek spotkałem się z wyjątkami.
Najważniejsze, że szerman może już focić :-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Pracuję w serwisie i gwarancja zwykle jest przedłużana na wymieniony element.
Wymienili cały aparat więc .... Nie napisali chyba wymiany płyty głównej PCB ?
Jakby w 23 miesiącu wymienili mu matrycę, a dwa miechy później padłby LCD - to gwarancja by już tego nie objęła.
Co innego naprawy płatne wtedy gwarancja ne elementy i robotę wynosi 3-6 miesięcy - zależnie od firmy.
A na bank gwarancja jest przedłużana o czas kiedy sprzęt był w serwisie.
 

Kiwak  Dołączył: 28 Paź 2007
JackDeJack napisał/a:
Pracuję w serwisie
- ja też :-)
Gwarancja u nas jest udzielana na wymieniony element na 12 miesięcy, na naprawę jako taką na 6 miesięcy, ale to wszystko przy naprawach płatnych.
Przy gwarancyjnych okres gwarancji biegnie dotychczasowym trybem, jeno może być przedłużony o czas trwania naprawy, ale że to ja jadę do klienta i naprawiam sprzęt na miejscu i najczęściej natychmiast, to tego się nie stosuje.
Wobec mnie np. w warsztacie samochodowym stosują te same zasady: padł mi czujnik ABS, wymienili na gwarancji, po pół roku padł ten wymieniony - musiałem zapłacić :-(
Jak jest przy wymianie całego urządzenia nie wiem, bo mi się nie zdarzyło wymienić całej wagi i całego samochodu też mi nie wymieniali...niestety ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
W każdej normalnej firmie przy wymianie uszkodzonego egzemplarza na nowy, gwarancja dotyczy nowego sprzętu i jest taka jak przy zakupie.
 

Romi  Dołączył: 17 Sty 2008
szerman napisał/a:
No i po 3 tygodniach oczekiwania, dzisiaj odzyskałem aparat, a właściwie został mi wymieniony na nową sztukę. Na pytanie o przyczynę usterki nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć.
To wkońcu nie wiadomo co nawaliło???? Pewnie taki ten serwis dobry!!!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Romi napisał/a:
To wkońcu nie wiadomo co nawaliło?
Moim zdaniem, dla właścieciela to jest mało interesujaca informacja. Ma nową sztukę i jest dobrze.
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
Dokładnie zorzyk.

Zaciekawiliście mnie jak to jest z tą gwarancją. Jest przedłużona czy nie? W karcie gwarancyjnej mam tylko wpis, że sprzęt został wymieniony. A w samych warunkach gwarancji na ten temat nie ma żadnej informacji.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
szerman napisał/a:
W karcie gwarancyjnej mam tylko wpis, że sprzęt został wymieniony

Moim zdaniem powinna być nowa gwarancja, zmienił się przecież numer seryjny korpusu.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Zdano ma rację. Upomnij się o nową gwarancję - zadzwoń do serwisu będziesz wiedział.

[ Dodano: 2008-02-26, 16:56 ]
Szerman - a wbili ci do gwarancji numery nowego sprzętu ?
 

szerman  Dołączył: 20 Paź 2007
W adnotacjach punktu serwisowego jest podany nowy numer seryjny korpusu, natomiast w "danych" gwarancyjnych nr seryjny dalej nie jest podany (nie był wpisany przed wysyłką poprzedniego body, sklep w którym kupowałem twierdził że to nie jest konieczne)
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Nawet jeśli gwarancja będzie nie przedłużona to i tak masz młodszą migawke :mrgreen:
albo nie .....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach