Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
GX-20 i K20D zasilanie....
Wszyscy jarają się jakie to będzie cudo ale w jednej kwestii dużo gorsze od mojego GX-1S.

Wygląda na to że korpus będzie zasilany dedykowanym akumulatorem
Takie rozwiązanie podraża koszty jego zakupu...

A ja chce GX-20 ale na paluszki AA :-)

Dodam jeszcze że w związku z dużo ilością możliwych modyfikacji z poziomu korpusu na pewno częściej będzie korzystać się z wyświetlacza LCD aparatu a dedykowane,drogie akusie to pewnie długo nie pociągną...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus, - dedykowane akumulatory sa wydajniejsze - dyskusja o tym byla juz wielokrotnie...
fajnei jakby byla opcja + paluszki......ale chyba nie ma wiec nie ma co dyskutowac....

[ Dodano: 2008-01-31, 10:28 ]
swoaj droga ilu userow chcialoby K10D "na paluszki" ?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Pewnie w badaniach by sie okazało, że około 1%. ;-)
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Gwiazdor napisał/a:
Pewnie w badaniach by sie okazało, że około 1%. ;-)


w Jedynie Slusznej Sondzie ;)


A swoja droga, odkad sa Eneloop'y, to chyba problem z zasilaniem AA sie rozwiazal.
Przy zalozeniach K200D (1 komplet AA na 1000 klapniec) to na Eneelopach, tez tak bedzie. Co najmniej.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Jednym z powodów dla których nie brałem K100D ;-) było właśnie zasilanie na LR6...
Jak dla mnie to poważna wada, podróbki dedykowanych masz już po niespełna 30zł, czyli orientacyjna cena 4 szt aku...
Niech Ci ta podróbka wytrzyma tylko pół roku, to na rok masz ok 50zł czy to majątek ;-)
A w czasach gdy masowo podrabiają sanyo, energizery itp. to ich wytrzymałość też jest nikła.

Tylko paluszki nowej generacji sanyo eneloop i odpowiedniki u innych producentów, są w stanie po kilku tygodniach spoczynku w szafie/torbie być gotowe do użytku i wpełni naładowane...

Więc Markus jak dla mnie to i kwestii zasilania nowe puszki będą lepsze od Twojego GX-1S
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dla mnie bez znaczenia. Mam k100d na LR6 i GX10 na akumlatorek dedykowany. Oba rozwiązania mają plusy i minusy.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
A ja mam paluszki GP i Enveloop i sobie chwalę.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Markus napisał/a:
A ja mam paluszki GP i Enveloop i sobie chwalę.

Jak masz Enveloop-y to kupiłeś podróbki :->

Przetoczyła się tu już dyskusja co lepsze akumulatorki AA czy dedykowane. I jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ciesz się, że powstały Eneloopy i im podobne (ja używam Panasonic-ów Infinium, wcześniej używałem również GP, ale był problem z ich rozładowywaniem się, po dłuższym nieużywaniu).
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
W MM chyba podróbek nie sprzedają :-)
Działą bez problemów nawet na mrozie...więc chyba nie podrabiane..
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
gebi napisał/a:
Enveloop


Sanyo sprzedaje Eneloop :-)
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
Eneloop dzialaja bez zadnego problemu. Nie ma zadnego porownania do "normalnych" akumulatorkow, nawet Sanyo 2500.
Na allegro 35zl 4 sztuki, jak macie obawy to z amazon.com w dosyc podobnej cenie.
Wg. moich doswiadczen absolutnie bezkonkurencyjne.

 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
W sklepie Avans kupowałem Eneloopy za 40zł/4 szt. Są rewelacyjne, bez dwóch zdań.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
olaf napisał/a:
Eneloop dzialaja bez zadnego problemu.
Też tak uważam i polecam!
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Fafniak napisał/a:
Markus, - dedykowane akumulatory sa wydajniejsze - dyskusja o tym byla juz wielokrotnie...


Nigdy w życiu akumulatorek dedykowany do sprzetu amatorskiego o pojemnosci ponizej 1300mAh nie da wyzszej wydajnosci od 4 dobrze naladowanych AA 2500mAh kazdy.
W specyfikacji taki sprzet ma napisane, ze dedyk robi max 700* strzalow.

A moj GX-1S karmiony AA napakowanymi ladowarka BC-700 bez lampy zrobi ich ponad 2000 - a to jest istotna roznica w komforcie uzytkowania sprzetu. To, ze sie rozladowuja samoistnie to pikuś - przed kazda wyprawa pakowane sa na max'a. Już z praktyki wiem, ze nie chce takiego sprzetu, co na dedyku zrobi mi z łaski 700 fot tylko.

Dlatego tylko D200 zasilany na AA - co w reklamie jest podkreślane jako zaleta, jest powaznym nastepcą i tylko te body da szanse firmie Pentax przed zepchnieciem ponownie w niszowosc wobec wyczynowej jazdy konkurencji - i chwala im za to.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Tok'Ra napisał/a:
Dlatego tylko D200 zasilany na AA


to na pewno to forum?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Markus napisał/a:
A ja chce GX-20 ale na paluszki AA

W takim razie musisz poczekać na K300D, czyli K20D przepakowane do obudowy po K200D ;)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Tok'Ra napisał/a:
Nigdy w życiu akumulatorek dedykowany do sprzetu amatorskiego o pojemnosci ponizej 1300mAh nie da wyzszej wydajnosci od 4 dobrze naladowanych AA 2500mAh kazdy.
- problem w tym ze to sa 4 ogniwa nad kontrola ktorych firma wypuszczajaca aparat nei ma zadnej kontroli. Tym samym nie ma mozliwosci/pewnosci ze np. silnik AF dostanie takiego samego kopa jak z akumulatora dedykowanego...
Inna sprawa jest pojemnik do D200 ktory chyba miesci o ile pamietam 6 paluszkow (?) i uzywany jest przez jednak profi ktorrz na tym akurat osczedzac nie beda... :evilsmile:
Bardziej chodzilo mi o tak pojeta "wydajnosc"
Zreszta gdzies juz o tym byla mowa....

[ Dodano: 2008-02-05, 06:53 ]
Tok'Ra napisał/a:
Nigdy w życiu akumulatorek dedykowany do sprzetu amatorskiego o pojemnosci ponizej 1300mAh nie da wyzszej wydajnosci od 4 dobrze naladowanych AA 2500mAh kazdy.
- problem w tym ze to sa 4 ogniwa nad kontrola ktorych firma wypuszczajaca aparat nei ma zadnej kontroli. Tym samym nie ma mozliwosci/pewnosci ze np. silnik AF dostanie takiego samego kopa jak z akumulatora dedykowanego...
Inna sprawa jest pojemnik do D200 ktory chyba miesci o ile pamietam 6 paluszkow (?) i uzywany jest przez jednak profi ktorrz na tym akurat osczedzac nie beda... :evilsmile:
Bardziej chodzilo mi o tak pojeta "wydajnosc"
Zreszta gdzies juz o tym byla mowa....
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Fafniak napisał/a:
Inna sprawa jest pojemnik do D200 ktory chyba miesci o ile pamietam 6 paluszkow (?)
A do kasetki (i kadyszki, i pewnie do dwójek też będzie) jest wprawdzie paskudny ale na 12AA GR.I.P.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ładowane AA są lepsze bo można je stosować w wielu sprzętach np.: w lampie błyskowej, korpusie aparatu, discmenie, pilocie niektórych TV itp. :-)
Taki dedykowany aku jest drogi i ma tylko 1 zastosowanie.
Jak AA tracą pojemność to przekładam je do zabawek mojego dziecka i tam jeszcze przez pewien czas działają a ja nie muszę ciągle kupować nowych baterii.. :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Taki dedykowany aku jest drogi
-serio ? 30-60 zl to duzo ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach