LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
K20D Jakie szkła nie dadzą rady na K20D?
Witam!

Orientuje się ktoś, czy można na podstawie wyników testów danego szkła przeprowadzonych na K10D (lub na K100D) wyrokować o tym, czy będzie się ono sprawowało dobrze na K20D?

Wiemy już na pewno, że krótki kit nie dał rady. Ma ktoś jeszcze jakieś inne typy?
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Jak to "nie dał rady"? Gorzej niż jest nie będzie, a trudno twierdzić by było aż tak źle. :shock:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Szumak napisał/a:
Jak to "nie dał rady"? Gorzej niż jest nie będzie, a trudno twierdzić by było aż tak źle

Szumak, to nie wiesz, że teraz zdjęcia ogląda się na kompie w powiększeniu 100%?
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
bEEf: :lol:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jeszcze dodam nieśmiało, że IMO kit nie "daje rady" już na 6Mpix - widać lekkie mydełko, oczywiście przy powiększeniu 100%. I to chyba nie jest nic dziwnego, bo inaczej podłączanie lepszych słoików do kasetki traciło by sens, przynajmniej w kwestii ostrości. A i tak kit jest (słusznie) uznawany za spoko szkło.

Po prostu tutaj wyraża się bezsens tej całej wojny na MPix. Gdyby Pentax zrobił w tej samej technologii co w k20d matrycę 10Mpix, zmiażdżył by konkurencję pod względem choćby szumów, a pewnie i rozpiętości tonalnej. Ale to było by marketingowo słabe, bo większość ludu leci na pixelki (lub przynajmniej mniej MPix niż u konkurencji jest wymieniane jako wada w recenzjach, co na jedno wychodzi). Ale jednocześnie mnóstwo osób myśli tak jak ja, więc to jest jednak duży, niezagospodarowany rynek. I dlatego wierzę w wymienialne matryce - gdy rynek się nasyci i ustabilizuje - to musi się stać :-)

A na takie dywagacje nad ranem mnie wzięło ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja nie wierzę w żadne wymienialne matryce.

Kto miałby to robić i strzelać sobie w kolano.

Jest zawsze presja by sprzedawać co raz nowsze i wypasione body.

Piksele są najważniejszym chwytem marketnigowym..

Obecnie 6 MP mi wystarcza i wolę zainwestować w nowe szkiełka niż cieszyć się 10 MP lub 14 MP body których ceny po premierze na pewno nie będą niskie...

Poczekamy na test nowego kita i wtedy ostatecznie się okaże czy faktycznie jest on dużo lepszy od starego...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
obawiam sie ze wiekszosc "kundelkow" przy 14mpix bedzie zbyt slaba (wszelkie sigmy 70-300 / tamrony itp.)
pentax 100-300 28-105 itd itp.....
pytanie na ile bedzie to wazne bo robiac odbitki do 30x40 to smiem twierdzic ze nie bedzie to mialo znaczenia - jezeli z 6mln pix taka dobitka wychodzi calkiem fajnie...
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Markus napisał/a:
Ja nie wierzę w żadne wymienialne matryce.

Kto miałby to robić i strzelać sobie w kolano.

Jest zawsze presja by sprzedawać co raz nowsze i wypasione body.


hmm, Leica oferuje upgrade'y zarówno mechaniczne jak i elektroniczne do M8.
Może wiec i przyjść czas kiedy będzie można upgrade'ować o nowszą matrycę.

I może wtedy inni producenci pójdą tą samą drogą, a może nie...
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Generic napisał/a:
Markus napisał/a:
Ja nie wierzę w żadne wymienialne matryce.

Kto miałby to robić i strzelać sobie w kolano.

Jest zawsze presja by sprzedawać co raz nowsze i wypasione body.


hmm, Leica oferuje upgrade'y zarówno mechaniczne jak i elektroniczne do M8.
Może wiec i przyjść czas kiedy będzie można upgrade'ować o nowszą matrycę.

I może wtedy inni producenci pójdą tą samą drogą, a może nie...


No niby, ale Leica M8 to nie Canon 400d ani Kasetka, nie dla szarego kowalskiego robiącego fotki na chrzcinach, chyba że kowalski jest bardzo zamożny :lol: hhe.Leica swoje też kosztuje xx.ooo pln
Cytat
Ceneo - Leica M8 body - od 16959,00 zł do 20690,00 zł
i mogą sobie pozwolić :).
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
bEEf napisał/a:
Ale jednocześnie mnóstwo osób myśli tak jak ja

Myślę, że to mnóstwo to jest jednak bardzo malutko w porównaniu z masami, które lecą na megapixele. Dlatego żaden producent w to mnóstwo nie celuje.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wezcie pod uwage, ze "nie daje rady" w przypadku matrycy 15Mpx oznacza, ze cropy sa slabe. Ale zmniejszanie tych 15Mpx powoduje bardzo szybka poprawe jakosci cropow ;-)
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Marcin,

Sadze ze te 14M to bedzie kolo maxa ile sie da wyciagnac ze szkiel, tyle ze chyba testy sie robi na niewyostrzonych RAWa wiec wizualnie po "szarpnieciu" bedzie pewien zysk. Z 6M krajobraz to nie wychodzi specjalnie dobrze juz, widac pixele i nie ta rozdzielczosc. I tu wlasnie sie ujawnia wyzszosc FF...., wbrew pozorom wlasnei na APS zaczynaja sie problemy ze szklem a nei na FF, wystarczy kupic b dobre stalki i spoko, od krotkiego tele nie widze problemow na FF juz nawet dzis czy nawet 50mm, albo rewelacyjny Distagon 28mm. Tyle ze kupujac np nowe szklo pod FF, nie ma dla mnei znaczenia czy kupie dzis stare czy za jakis czas nowe w sensie kasy bo bedzie kwota zblizona a jednak pozniej zapewni coraz lepsza jakosc obrazu...Ciekaw jestem jak sie bedzie sprawowal ten Zeiss 2.8 zoom, w sumei zaczynajac od 24mm nawet na APS da rade jako od 36mm, do 105 i moze byc rewelacyjny, nie gorszy od niemal najlepszych stalek a przygode mozna zaczac z 14M APS A350 i spokojnie sobie czekac an FF jzu bo wiadomo ze w Sony beda, mocowanie maja zmienione, wizja i kierunek obrany.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Z 6M krajobraz to nie wychodzi specjalnie dobrze juz, widac pixele i nie ta rozdzielczosc.
- taaak..ja z lupa nie ogladam zdjec....
sorrry Alek, - ale takie teksty mnie zalamuja....
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Alek napisał/a:
Z 6M krajobraz to nie wychodzi specjalnie dobrze juz, widac pixele i nie ta rozdzielczosc.
- taaak..ja z lupa nie ogladam zdjec....
sorrry Alek, - ale takie teksty mnie zalamuja....

Z lupa nie tak czesto ale juz nie wydala 6M dawno przy takim formacie, kwestia oczekiwan itd. Gdyby tak bylo jak piszesz, to nie bardzo widze powod do kupowania czegos ponad 6M. dzis 6M to zart, dobry skan malego obrazka jest lepszy. Nie ta rozdzielczosc itd. To mnie zalamuje to co piszesz o 6M.. :-/
OT Widzialem ceny nowego Sony A 350, 2700zl w Polsce, 14.2M, ciekawe kto kupi Pentaxa K200d z 10M CCD za taka sama cene....
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Masz cierpliwosc Fafniak... :evilsmile: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek, - EOT
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
ciekawe kto kupi Pentaxa K200d z 10M CCD za taka sama cene....

no nie wiem, np ja? :mrgreen:
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
pewnie i ja chociaż zastanawiam się na K10 bo na K20 to pewnie nie wystarczy :cry:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Alek napisał/a:
ciekawe kto kupi Pentaxa K200d z 10M CCD za taka sama cene....

no nie wiem, np ja? :mrgreen:

Jak K200d bedzie wzorem K100 w cenach wiekszych od 10M konkurencji, to pewnie jej sprzedaz bedzie znow niska, bo chyba wiekszosc woli kupic aparat z nowsza matryec niz dac tyle kasy za stary model - patrz K100d super vs np Olek 510, Canon 400d itd. Zreszta to chyba widac po sprzedazy, za pozno pokazuja K200d z 10M jak juz jest 14M Sony za miesiac w cenei takiej samej....a jaki jest wzrost rozdziel od 10 do 14M to chyba nie trzeba pisac plus Live Viiew ktory czasem by se przydal.
OT No ale stabilizacja Sonego w FF to jest bomba, nie tzena kupowac szkiel w ktorych lata soczewka i nie jest to bez wplywu na jakosc optyczna po x latach dzialania, serwis czegos takiego to z 400-500 euro
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
a jaki jest wzrost rozdziel od 10 do 14M to chyba nie trzeba pisac plus Live Viiew ktory czasem by se przydal.

powiem Ci szczerze: wali mnie to, jaka jest rozdzielczosc 10 w porownaniu z 14Mpx. Olewam rowniez LiveView, bo z tego co bawilem sie k20, nie widze absolutnie zastosowania dla tego idiotyzmu. Interesuje mnie cos lepszego niz deel za dobre pieniadze. Jeszcze zebym mial mozliwosc uzycia calej szklarni, ktora posiadam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach