Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ThomFoto, widziałeś kiedyś atakującą żabę?
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Cytat
ThomFoto, widziałeś kiedyś atakującą żabę?


no własnie przed chwilą. zresztą nie pierwszy raz wypowiedzi Kolegi Zaba mają charakter osobistych wycieczek a nie dyskusji na temat.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
ThomFoto, dziwię się, że męczysz się z tym badziewnym systemem na P. Przecież Sylwiusz pisał - nie będzie FF, nie będzie 35MPix, nic nie będzie. Masochizm? Patrz, jakie Nikon ma fajne puchy. Na pewno stać Cię na d3, skoro tak jęczysz o tym FF - kupuj, nie czekaj, szkoda życia. Do wzięcia od ręki.
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
no własnie meczę sie coraz mniej bo wiekszość fot dla klientów wykonuję głównie na FF.
a Pentax. cóż. mam bo mam. jak mam odsprzedać k10 za małe pieniądze to wolę sobie zostawić jako zapas i tyle. po za tym ciągle mam sentyment do Pentaxa. Pentax to brzmi dumnie :-B .
czy to samo bedzie można powiedzieć za kilka miesiecy? nie wiem. na dzień dzisiejszy wygląda na to że przyjdzie zostać dwusystemowcem a czas pokaże który sprzęt bedzie sie kurzył na pólce w rezultacie czego pójdzie na sprzedaż

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
Na pewno stać Cię na d3, skoro tak jęczysz o tym FF - kupuj, nie czekaj, szkoda życia. Do wzięcia od ręki.


bEEf ,gdyby to było takie proste. Trolle sa nieśmiertelne i żywią się właśnie marudzeniem i zrzędzeniem, bla bla bla. Gdyby potrafiły coś zrobić ze swoimi problemami, to by nie były trollami.

nie da się czytać tego forum, zęby zgrzytają. ale chyba jest tak za każdym razem, jak wychodzą nowe aparaty.. jak nie minie za jakiś czas,to trzeba się będzie wylogować na stałe:)
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
Alek napisał/a:
Nikogo nie porownuje do glupcow i daleki jestem od tego.
Nikogo rowniez nie chce przekonac do wlasnych opini ale jedynie wyrazam swoje zdanie. Czy wiekszosc ma racje.....?Nie zawsze a czesto nie...

Ale ja tak odbieram, zaznaczam: część twoich wypowiedzi, bo jak mam rozumieć to:
Cytat
Z lupa nie tak czesto ale juz nie wydala 6M dawno przy takim formacie,

O jakim formacie piszesz?
Cytat
kwestia oczekiwań itd.

jakich oczekiwań i czyich?
Cytat
Gdyby tak bylo jak piszesz, to nie bardzo widze powod do kupowania czegos ponad 6M.

Ja jako wieloletni amator i zwykły użytkownik aparatu nie widzę, kolega który pracuje w branży foto-reklamy widzi (i nawet sens używania FF) ale temu się nie dziwię - dla niego ważne są wydruki wielkości bilbordów, ja ponad 15x10 pewnie nie wyjdę podobnie jak większość fotoamatorów
Cytat
dziś 6M to zart,

używam K100D i uważam, że spełnia wszystkie moje potrzeby. Stwierdzasz, że jestem głupi czy że moje oczekiwania są śmiechu warte (co na jedno dla mnie wychodzi)?
Cytat
dobry skan małego obrazka jest lepszy. Nie ta rozdzielczość itd.

mam odwrotne doświadczenia
Cytat
To mnie zalamuje to co piszesz o 6M..

wobec powyższego mnie boli to co piszesz o mnie, dlatego zwracam Twoją uwagę na większe wyczucie w formułowaniu swoich wniosków i spostrzeżeń. Jestem w stanie w pełni akceptować Twoje zdanie w merytorycznym zakresie, nawet przyznam rację Twoim spostrzeżeniom, póki będą wyrażane w Twoim imieniu a nie w moim.
Cytat
OT Widziałem ceny nowego Sony A 350, 2700zl w Polsce, 14.2M, ciekawe kto kupi Pentaxa K200d z 10M CCD za taka sama cene....

Ja bym kupił, gdybym miał taką potrzebę, a będę miał jeśli będzie ona uzasadniona, na przykład posiadaniem słoików z SMD. Dlaczego zapytasz? Dlatego, że to Pentax - mój wybór.

[ Dodano: 2008-02-02, 18:11 ]
Alek napisał/a:
Prawda jest tak ze Samsung zalegaly w skleapch, o ile wiem to ludzie woleli dolozyc do Pentaxa zamiast klona....

A bo to jest dosyć oczywista sprawa - większość ludzi przynajmniej raz w życiu "sparzyła" się na niskiej jakości masowych produktach Samsunga więc nie chce ryzykować kolejnej "wpadki", zwłaszcza, że jest ona dosyć kosztowna.
Przy czym nie chcę dyskutować, czy jest to w tym przypadku decyzja uzasadniona czy nie. Opinie użytkowników świadczą wyraźnie.
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
Panowie niepotrzebnie się unosicie, wszystkie wypowiedzi oparte są na własnych opiniach i domysłach, udzielają się niepotrzebne emocje, dlatego sporo w nich przesadyzmu np.
ThomFoto napisał/a:
trochę niestety nam sie PEntax pogubił w tym wszystkim
myślę że sam Pentax jak i każda inna firma zdecydowanie wie lepiej co ma i jak robić, niż My tutaj wszyscy razem wzięci. Również upieranie się że takie (np FF) czy inne rozwiązanie ma przyszłość a może się okazać że za jakiś czas będzie matryca 1/2 FF albo i mniejsza i wcale nie będzie gorsza od pełnej.

Natomiast nie podoba mi się sposób niektórych wypowiedzi i określenia ( trolle, głupi itp ), słusznie Szumak pisze, niektóre są obraźliwe, dlatego proponuję po :-B z lodówki na ochłodę. Nie popadajmy w skrajności. Musimy okazywać więcej szacunku i zrozumienia, przecież każdy może mieć własne zdanie. Chyba nie chcemy aby to forum przypominało fora rodem z onet czy inne.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
predoo napisał/a:
1/2 FF albo i mniejsza i wcale nie będzie gorsza od pełnej.

Może tak być, tylko pytanie co z obiektywami. Optyka się tak szybko nie rozwija (w ogóle to rozwija się? :) ), może jakieś obiektywy elektronowe powstaną ;)
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Mygosia, dołącz swój podpis, bo się zaczyna robić niebezpiecznie...
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
skwara napisał/a:
predoo napisał/a:
1/2 FF albo i mniejsza i wcale nie będzie gorsza od pełnej.

Może tak być, tylko pytanie co z obiektywami.


podałem to jako tylko przykład, być może absurdalny i nie wnikałbym głębiej bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jakim kierunku nadal się będzie rozwijać cyfrowa fotografia za kilka czy kilkanaście lat
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
bEEf napisał/a:
ThomFoto, Przecież Sylwiusz pisał - nie będzie FF, nie będzie 35MPix, nic nie będzie.


Bedzie, bedzie.... _znowu_ FF.

Najpierw najwyzsze modele, potem po 2-3 w kazdym systemie, potem wszytkie linie.

Chodzi tylko o to, zeby Pentax/Samsung poprzez swoje specyficzne marketingowe podejscie nie zamkneli sie na stale w roli niszowego producenta, bijacego sie z Olympusem/Matsuhita jak korzystniej podzielic 5% pozostalego rynku. A jedynym sukcesem nie pozostawalo przeskoczenie z 5 na 4 miejsce wsrod producentow DSLRow.

Pentax/Samsung powinni dawac jasno do zrozumienia: "jestesmy wsrod najlepszych", "pracujemy nad nowymi technologiami", "jestesmy w stanie to zrobic", "planujemy rozwoj", tak, aby potencjali nowi klienci wchodzili w system, a dotychczasowi, cierpliwie czekajac, w nim pozostali.

To tylko o powyzsze tutaj chodzi, a nie o to kogo dzisiaj stac lub nie na D3 czy 5D i jaki to ma _w tej chwili_ udzial w rynku. To w ogole nie ma zadnego znaczenia.

Chodzi o przyszlosc.

Po PMA08, roadmapie i wypowiedzi jakiegos JonathanazPentaxa, obraz jest nastepujacy: 3 najpowazniejsze firmy maja szeroka oferte body,a do konca roku wszycy bada oferowali w conajmniej jednym segmencie _znowu_ (tym razem cyfrowe) 35x24. A Pentax w tej chwili mowi: bedziemy robili compacty (aps-c) z szeroka gama wymiennych obiektywow.

No to wydaje mi sie, ze widzac co sie dzieje, spora rzesza przyszlych i obecnych klientow pomysli... hola, hola, po co mam wydawac po 500-1000$ na lepsze szkla, skoro za 2-3 lata bede je musial sprzedac bo przechodze do systemu ktory juz (wtedy) oferuje 35mm, albo bede je musial sprzedac i kupic kolejny komplet DFA bo Pentax/Samsung jednak powie: surprise mamy FF :mrgreen:

I to tylko tyle. Pozastanawiajcie sie nad tym i skonczmy juz ta dyskusje, bo ona nas do niczego nie doprowadzi.

:-P

 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Cytat z Optyczne.pl - "Po przeciętnych premierach Canona i Nikona, to Pentax wyrasta na potentata, który na tegorocznych targach PMA zaprezentował najwięcej ciekawych produktów." Jak widać nie wszyscy widzą rynkową mizerię Pentax'a :-) .

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
olaf napisał/a:
Chodzi tylko o to, zeby Pentax/Samsung poprzez swoje specyficzne marketingowe podejscie nie zamkneli sie na stale w roli niszowego producenta, bijacego sie z Olympusem/Matsuhita jak korzystniej podzielic 5% pozostalego rynku. A jedynym sukcesem nie pozostawalo przeskoczenie z 5 na 4 miejsce wsrod producentow DSLRow.
:shock: a ja durny myslałem, że chodzio o robienie zdjęć, a tu najwazniejsze jest czy mam aparat największej i najpopularniejszej firmy :shock:
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Żaba napisał/a:
a ja durny myslałem, że chodzio o robienie zdjęć, a tu najwazniejsze jest czy mam aparat największej i najpopularniejszej firmy

No tak, ale chłopaki chcieli by mieć super zdjęcia z FF, a tu Pentax złośliwie nie chce produkować. Dopiero by się załamali jakby mieli Olympusa - tyle profesjonalnych obiektywów i nie na FF :-)
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
gin z tonikiem napisał/a:
Cytat z Optyczne.pl - "Po przeciętnych premierach Canona i Nikona, to Pentax wyrasta na potentata, który na tegorocznych targach PMA zaprezentował najwięcej ciekawych produktów." Jak widać nie wszyscy widzą rynkową mizerię Pentax'a :-) .


szczypiorrr napisał/a:
Melchior napisał/a:
W lutowym Digital Foto Video jest opis K20D i prezentacja K200D. Chyba po raz pierwszy w polskiej prasie...

...ale po przeczytaniu artykułu odniosłem wrażenie, że k20 został przez redaktorów przyjęty dość chłodno - bez entuzjazmu, jak np. C 450d :lol:
No i wyszło szydło z worka... wg redaktorów 14,6 Mpix to sztucznie nadmuchana rozdzielczość :-P


http://manufactura.home.p...p=182363#182363

Jak widac nie wszyscy widza rynkowa mizerie Canona, a dominacje Pentaxa ;)

Fakty sa takie, ze Sony pokazalo bardzo moca oferte. Mocna oferta korpusow 4 + nadchodzacy "profi z FF", nowe obiektywy, nowe lampy. Juz bez tego wszystkiego wyszli na koniec 2007 na 3 pozycje na rynku.

[ Dodano: 2008-02-02, 21:14 ]
Żaba napisał/a:
olaf napisał/a:
Chodzi tylko o to, zeby Pentax/Samsung poprzez swoje specyficzne marketingowe podejscie nie zamkneli sie na stale w roli niszowego producenta, bijacego sie z Olympusem/Matsuhita jak korzystniej podzielic 5% pozostalego rynku. A jedynym sukcesem nie pozostawalo przeskoczenie z 5 na 4 miejsce wsrod producentow DSLRow.
:shock: a ja durny myslałem, że chodzio o robienie zdjęć, a tu najwazniejsze jest czy mam aparat największej i najpopularniejszej firmy :shock:


Mowa tu o przyszlosci firmy czy tez o robieniu zdjec?

Prosze zostawmy to. Czas pokaze kto mial racje, a kto robil blad.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Jak widać nie wszyscy widzą tą rynkową mizerię Pentax'a

gin z tonikiem, oczywiście. Ale chłopaki znaleźli sobie nowy fetysz (FF) i mają się czym podniecać. A co to za wyznacznik w ogóle? Tak jakby, kurna, mały obrazek nie był kiedyś synonimem taniochy i kompromisów. Jak już dążyć do doskonałości, to dawać od razu 6x7 do entry level!! Bzdura? Oczywiście. Inna technologia, inne cele. Ale "Fulfrejm" jest teraz modnym tematem, głównie na forach dyskusyjnych, więc zawsze jest czym skusić klienta. Za 2 lata będzie inny króliczek do gonienia.

Poza tym nie od dziś isntnieje zasada, że człowiek marudzący, narzekający i wytykający błędy jest wśród laików uważany za mądrzejszego i bardziej "obcykanego" w temacie niż entuzjasta i optymista.

Cytat
hola, hola, po co mam wydawac po 500-1000$ na lepsze szkla, skoro za 2-3 lata bede je musial sprzedac bo przechodze do systemu ktory juz (wtedy) oferuje 35mm, albo bede je musial sprzedac i kupic kolejny komplet DFA bo Pentax/Samsung jednak powie: surprise mamy FF

Poczytaj sobie o d3 i zobacz, jak tam jest to rozwiązane. Bo do Nikona też naprodukowano szkieł niepełnoklatkowych.

 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
olaf napisał/a:
Chodzi tylko o to, zeby Pentax/Samsung poprzez swoje specyficzne marketingowe podejscie nie zamkneli sie na stale w roli niszowego producenta...

Ale Pentax od zawsze właśnie taki jest - i wielu weszło w ten system właśnie dlatego.
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
olaf napisał/a:
Jak widac nie wszyscy widza rynkowa mizerie Canona, a dominacje Pentaxa ;)

Litości! Pentax nie jest liderem na rynku foto już od wielu lat. Chyba nikt nie oczekuje, że prześcignie Canona albo Nikona. Sony próbuje włączyć się do walki o prymat? Bardzo dobrze, choć na rynku sprzętu dla profesjonalistów będzie mieć bardzo trudno. Sam mam Sony z obiektywem Zeiss'a - kamerę :-)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
gin z tonikiem napisał/a:
Sam mam Sony z obiektywem Zeiss'a - kamerę

A ja telefon z aparatem, ale poskąpili na Zeissa, frajerzy :evilsmile:
 
olaf  Dołączył: 12 Wrz 2006
gin z tonikiem napisał/a:
olaf napisał/a:
Jak widac nie wszyscy widza rynkowa mizerie Canona, a dominacje Pentaxa ;)

Litości!


Sam sobie chyba odpowiedziales, ze Twoj poprzedni post nie byl potrzeby;)

Cytat

Pentax nie jest liderem na rynku foto już od wielu lat. Chyba nikt nie oczekuje, że prześcignie Canona albo Nikona. Sony próbuje włączyć się do walki o prymat? Bardzo dobrze, choć na rynku sprzętu dla profesjonalistów będzie mieć bardzo trudno. Sam mam Sony z obiektywem Zeiss'a - kamerę :-)


Sony jak rosnie - to bardzo dobrze, a jak ja sie martwie o losy Pentaxa, to heretyk i maruda.... no niezle... :lol:

[ Dodano: 2008-02-02, 21:28 ]
lsnk napisał/a:
olaf napisał/a:
Chodzi tylko o to, zeby Pentax/Samsung poprzez swoje specyficzne marketingowe podejscie nie zamkneli sie na stale w roli niszowego producenta...

Ale Pentax od zawsze właśnie taki jest - i wielu weszło w ten system właśnie dlatego.


To nie jest prawda.

[ Dodano: 2008-02-02, 21:30 ]
bEEf napisał/a:


Cytat
hola, hola, po co mam wydawac po 500-1000$ na lepsze szkla, skoro za 2-3 lata bede je musial sprzedac bo przechodze do systemu ktory juz (wtedy) oferuje 35mm, albo bede je musial sprzedac i kupic kolejny komplet DFA bo Pentax/Samsung jednak powie: surprise mamy FF

Poczytaj sobie o d3 i zobacz, jak tam jest to rozwiązane. Bo do Nikona też naprodukowano szkieł niepełnoklatkowych.


Ja juz mowie o przyszlosci, a ty zajmujesz sie martyrologia ;)

Moze wiec wlasnie na bledach Nikona mozna byloby sie czegos nauczyc? :!:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach