Robert N  Dołączył: 25 Lip 2007
Żaba napisał/a:
a ja durny myslałem, że chodzio o robienie zdjęć, a tu najwazniejsze jest czy mam aparat największej i najpopularniejszej firmy

Żaba, zacząłem sobie uświadamiać, że chyba Cię lubię :-B
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Olaf napisał/a:Sam sobie chyba odpowiedziales, ze Twoj poprzedni post nie byl potrzeby;)
Olaf, chodziło mi o to, że czarne wizje o rychłej śmierci Pentax'a, są bardzo przesadzone.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Robert N no to zobaczymy na PPD :-B
 
eryk Dołączył: 18 Lip 2006
Za 2 lata będzie inny króliczek do gonienia

I to jest prawda . Nie dajmy się zwariować . Szkło musi być dobre niezależnie od tego ,
czy jest na pełną klatkę, czy dedykowane .
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Szumak napisał/a:
No wiesz LDevil, tak jak bEEf stwierdził, jest co poprawiać w DA 18-55 bo nie jest to doskonałe szkło, lecz chciałbym zauważyć, że jest to szkło niskobudżetowe i oferowane jako kitowe z tego właśnie powodu, więc nie wymagajmy od niego niewiadomo jak bardzo wygórowanych właściwości. W chwili wprowadzenia na rynek było jednym z lepszych obiektywów tego typu (w swoim przedziale cenowym i jako szkło kitowe). Przecież jego parametry się nie pogorszyły - to wzrastają wymagania klientów jadących na fali marketingu (jak to ktoś tutaj fajnie stwierdził). Ale to nie znaczy, że tym obiektywem nie da się obecnie robić zdjęć lub, że będą gorsze niż dotychczas.

Ale jak widać przez 4 lata nie było potrzeby poprawiania kita, aż tu nagle z okazji wprowadzenie 14MP matrycy na rynku pojawia sie nowy model kita. Wynika z tego, żę kit musiał dość słabo wypaść na większej matrycy, skoro Pentax zdecydował się na taki krok. Ciekawi mnie tylko czy inne, jakościowo lepsze szkła dadzą sobie radę, czy też nie.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
LDevil napisał/a:
Wynika z tego, żę kit musiał dość słabo wypaść na większej matrycy, skoro Pentax zdecydował się na taki krok.

albo zatrudnili nowych fachowcow od marketingu, ktorzy stwierdzili, ze ludzie nie kupuja zestawow KIT, bo maja obiektywy z poprzednich body. Nastepnie doszli do wniosku, ze mozna by wypuscic wersje II i sprzedaz wroci do odpowiedniego poziomu :-B
 
Highlander  Dołączył: 14 Lis 2007
bEEf napisał/a:
gin z tonikiem napisał/a:
Sam mam Sony z obiektywem Zeiss'a - kamerę

A ja telefon z aparatem, ale poskąpili na Zeissa, frajerzy :evilsmile:


trza bylo kupic Nokie to bys mial Zeissa :-P

pozdr,
Adam
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
LDevil napisał/a:
Ale jak widać przez 4 lata nie było potrzeby poprawiania kita, aż tu nagle z okazji wprowadzenie 14MP matrycy na rynku pojawia sie nowy model kita. Wynika z tego, żę kit musiał dość słabo wypaść na większej matrycy, skoro Pentax zdecydował się na taki krok.
to jest spekulacja, dowiemy się czy prawdziwa gdy porównamy oba kity na razie tego typu wypowiedzi są nieuzasadnione. Może być, że Pentax stworzył nowego Kita w odpowiedzi na nowe kity konkurencji lub może jest tak jak pisze l_uka. Może byćtak że każdedgo z tych powodów po trochu. Jak narazie Pentax zapowiedział, że nowy kit ma byc ostrzejszy i tyle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach