NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
A teraz odsuwając na bok spór pentax kontra canon, który wydaje mi się jakby nie na miejscu trochę, chciałbym powiedzieć, że przed chwilą dzwoniłem do Apollo. Pani poinformowała mnie, że K00D jeszcze dostępnego nie ma, może będzie w przyszłym tygodniu (czwartek, piątek). To ja się pytam, jakim cudem pstryk (argawen chyba podawał), sprzedał już 10 sztuk z pierwszej partii, a teraz dostanie 20 i będzie rozsyłał wg zamówień?

Ciekawe kto kłamie. W związku z tym, że to tylko pstryk ma interes w tym, żeby namawiać na zamawianie towaru (bo więcej sprzeda) stawiam właśnie na ten renomowany sklep internetowy jako dezinformatora. :evil:

dzwoniłem też do pstryka i Pan powiedział mi to samo co argawenowi - było kilka - rozeszły się - trzeba zamówić bo jest bAArdzo duży popyt i rozsyłają wg zamówień :?:

Pozostawiam to bez komentarza.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
NaiR, z drugiej strony być może Pstryk nie bierze od Apollo, tylko ściąga np. z Niemiec. W końcu w Unii jesteśmy. Być może właśnie to tłumaczyłoby niską cenę w tym sklepie.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
NaiR, z drugiej strony być może Pstryk nie bierze od Apollo, tylko ściąga np. z Niemiec. W końcu w Unii jesteśmy. Być może właśnie to tłumaczyłoby niską cenę w tym sklepie.

Nie sadze, K100D w sklepie w Niemczech kosztuje nieco drozej niz u nas a Pentax Europe swoja droga tez nie moze sprzedawac komu innemu niz dystrybutorowi na 100% taka maja umowe z Apollo. Pstryk ma na 99.99% od Apollo, kupowalem u nich Dl-a w kicie z DA 40 i na obie rzeczy dostalem polska gwarancje Apollo...
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
NaiR, z drugiej strony być może Pstryk nie bierze od Apollo, tylko ściąga np. z Niemiec. W końcu w Unii jesteśmy. Być może właśnie to tłumaczyłoby niską cenę w tym sklepie.

Generalnie chore ze w Japoni sie jzu sprzedajem wakacje w toku a kto chce kupic nie ma dostepu, i tez Pentax traci sporo na tym.

[ Dodano: 2006-08-18, 12:23 ]
sylwiusz napisał/a:
Michu napisał/a:
NaiR, z drugiej strony być może Pstryk nie bierze od Apollo, tylko ściąga np. z Niemiec. W końcu w Unii jesteśmy. Być może właśnie to tłumaczyłoby niską cenę w tym sklepie.

Nie sadze, K100D w sklepie w Niemczech kosztuje nieco drozej niz u nas a Pentax Europe swoja droga tez nie moze sprzedawac komu innemu niz dystrybutorowi na 100% taka maja umowe z Apollo. Pstryk ma na 99.99% od Apollo, kupowalem u nich Dl-a w kicie z DA 40 i na obie rzeczy dostalem polska gwarancje Apollo...


dostalem maila z e cyfrowe, k100d za 2299zl body, gw 2 lata
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Alek napisał/a:

dostalem maila z e cyfrowe, k100d za 2299zl body, gw 2 lata

Też dostałem tego maila bo pytałem ich w lipcu o dostępność, ale póki co na stronie mają podane że mają w ofercie, ale dostępność za 10dni albo nie wiadomo kiedy.

Alek napisał/a:

Generalnie chore ze w Japoni się jzu sprzedajem wakacje w toku a kto chce kupic nie ma dostepu, i tez Pentax traci sporo na tym.

Na mnie chyba bardzo nie stracił, bo kupiłem GX-1S, a myślę że nie tylko Samsung na tym zarobił skoro podobno wyprodukowany jest w fabrykach Pentaxa :->
 
MariuszR  Dołączył: 14 Sie 2006
Argawen i inni którzy już zamówili - jeżeli ktoś z Was zamówił z foto-netu za 2450 to czy każą teraz dopłacać do 2700?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
Ciekawe kto kłamie. W związku z tym, że to tylko pstryk ma interes w tym, żeby namawiać na zamawianie towaru (bo więcej sprzeda) stawiam właśnie na ten renomowany sklep internetowy jako dezinformatora.


Myslę, że chca "nachapać" się klientów. Niby tak można, ale zaczyna mnie to irytować.
Można po prostu powiedzieć " Jeszcze nie dostaliśmy tych K100D, czekamy."

A nie robić ludzi w konia.
Hm...Niestety, pozostaje czekać :)

[ Dodano: 2006-08-18, 13:24 ]
MariuszR napisał/a:
jeżeli ktoś z Was zamówił z foto-netu za


Niestety, zamówiłem w Pstryku.
 

valdis62  Dołączył: 12 Cze 2006
MariuszR napisał/a:
Argawen i inni którzy już zamówili - jeżeli ktoś z Was zamówił z foto-netu za 2450 to czy każą teraz dopłacać do 2700?

Dostajesz maila:

1. Pentax K100D KIT, 1 szt. 2465.00

W chwili obecnej nie posiadamy na stanie magazynowym zamawianego towaru.
Proszę o informację czy:
a. zamówienie przenieść do "oczekujących" - najbliższa dostawa za ok. 1-2 dni robocze, ale w wyższej cenie (ZMIANA OFERTY), a mianowicie: 2732.00 PLN z VAT; b. zamówienie anulować.

:-/
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
MariuszR napisał/a:
[...] Bez obrazy bo też jestem napalony na k100d, ale jak mi nie opuszczą ceny do końca wrzesnia to kupię bez żalu sobie 350d a szuflade zapełnię szklami na m42. [...]


Chopie, oczy ci wypadnom! A poza tym, trzymałeś ty tego Canona w ręce?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
MariuszR napisał/a:
[...] Bez obrazy bo też jestem napalony na k100d, ale jak mi nie opuszczą ceny do końca wrzesnia to kupię bez żalu sobie 350d a szuflade zapełnię szklami na m42. [...]


Chopie, oczy ci wypadnom! A poza tym, trzymałeś ty tego Canona w ręce?

widze ze masz w opisie nowa lampe 540FGZ, jak oceniasz jej dzialanie w PTTL i DS?
masz porownanie z Z1p i 500....
CZy PTTL jest b dokladny?Masz jakies dosw. z 3D Nikona lub iTTL?
Alek
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
widze ze masz w opisie nowa lampe 540FGZ, jak oceniasz jej dzialanie w PTTL i DS?
masz porownanie z Z1p i 500....
CZy PTTL jest b dokladny?Masz jakies dosw. z 3D Nikona lub iTTL?
Alek


Alek, wszystko fajnie, zaraz odpowiem, ale czemu w tym wątku takie pytanie? Porozmywa się wszystko na tym forum...

A co do lampy - to nie używam jej zbyt długo. Zamieniłem AF-500FTZ na nią dla dwóch rzeczy - HSS i korekcji błysku. W ostatni weekend miałem okazję popstrykać w pełnym słońcu - no i sprawdza się bardzo dobrze.

Pomijam już fakt, że na początku myślałem, że w ogóle dees mi ześwirował i wszystkie foty tragicznie niedoświetlił. Sytuacja się wyjaśniła po zdjęciu okularów przeciwsłonecznych.

A pierwsze próby w pomieszczeniach, ze światłem odbitym pokazują delikatne niedoświetlenie - ale to jest moim zdaniem przypadłość pomiaru matrycowwgo deesa - przy równomiernie rozproszonym świetle i dążeniu do 18% szarości efekt jest taki a nie inny.
 

JSW  Dołączył: 20 Lip 2006
sylwiusz napisał/a:
K100D w sklepie w Niemczech kosztuje nieco drozej niz u nas

Nie wiem ile to nieco drozej wynosi "u nas" bo w Saturnie w DE zaplacilem 699€. [dnia 04.08.06]
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czyli 699x 4 zl= 2796, czyli drożej
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Czyli 699x 4 zl= 2796, czyli drożej

Dokladnie. Wezmy pod uwage jeszcze, ze u nas VAT jest 22% a w Niemczech 16% - w dodatku Apollo daje 2 lata gwarancji - Niemcy rok o ile sie nie myle.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Wezmy pod uwage jeszcze, ze u nas VAT jest 22% a w Niemczech 16% - w dodatku Apollo daje 2 lata gwarancji - Niemcy rok o ile się nie myle


Dokładnie, tutaj Apollo należy się wielki PLUS :-)

PS.
Własnie zadzwoniłem do Pstryka, K100D bedzie na 100% w poniedziałek. poczekamy, zobaczymy. Ech.....aż DWA dni czekania :-/
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
argawen napisał/a:
Własnie zadzwoniłem do Pstryka, K100D bedzie na 100% w poniedziałek. poczekamy, zobaczymy


Zadzwoń jeszcze do Apollo, ciekawe co Ci powiedzą. Swoją drogą to jest bardzo wkurzające tak ludzi w konia robić. Czy nie prościej byłoby powiedzieć prawdę??

Nawiasem mówiąc jak ja dzwoniłem do pstryka to mi powiedzieli poniedziałek, wtorek. No ale może dostali pewną wiadomość od Apollo. Tylko dlaczego Apollo samo mówi, że będą pod koniec przyszłego tygodnia?

Już kończę te jałowe rozważania bo tylko się wkurzam przy tym.
Następny raz napiszę o K100D jak będę go trzymał w rękach.
Pozdr.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
NaiR napisał/a:
Następny raz napiszę o K100D jak będę go trzymał w rękach.


Zrobię to samo ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
No tak. Ale jeżeli rzeczywiście będzie w poniedziałek, a w Apollo około piątku, to chyba jednak będzie świadczyć o innym źródle zaopatrzenia. Ciekawe, czy chłopaki wytrzymają z tym postanowieniem milczenia ...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dzisiaj nie udało mi się dowiedzieć cokolwiek w Apollo, dzwoniłem o 16:45, a pracują do 16:30.

Pan z Pstryka oświadczył dobitnie, ze K100D bedzie w poniedziałek. Zobaczymy
 

bob*  Dołączył: 22 Kwi 2006
Miejmy nadzieję że pstryki i inne fotonety czytają nasze forum ...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach