Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Ceny produktów FOMA w Czechach
Wpadłem dziś do Czeskiego Cieszyna, do sklepu Wojaczka z artykułami fotograficznymi. Polecano mi ten sklep, a jako że miałem w pobliżu załatwienia, podjechałem tam na małe zakupy ( fomadon R09, utrwalacz i kilka rolek Fomy ). Mała dygresja, po Schengen to można śmiało śmigać między miastami ( Cieszyn-Czeski Cieszyn ), ale nie w tym kwestia - kocham Czechów za to, iż miasto to ma pełno miejsc do parkowania i proszę wierzyć - nigdzie parkingi nie są płatne !
Ale wracając do tematu - liczyłem, że kupując w macierzystym kraju Fomy, uda mi się coś zaoszczędzić - jednak nie. O ile sama chemia jest faktycznie tańsza - Fomadon R09 ( 250 ml ) wyszedł na jakieś 15,5 zł , a utrwalacz Fomafix 1kg - na ok 14 zł - to filmy maja cenę z kosmosu :shock: Kupiłem Fomę 200 i 400 - każda to koszt ok 12 zł , gdzie w Polsce to średnio 9 zł.
Gdy zrobiłem w domu podliczenie, to w polskim sklepie w Żorach zapłaciłbym za te same zakupy 10 gr mniej :mrgreen: I nie chodzi tu o tą śmieszną różnicę - tylko o fakt tak wysokiej ceny filmów Fomy - wyższe niż w Polsce. Takie absurdy już się zdarzały, jak choćby polski spirytus był tańszy w Czechach :mrgreen: , ale jednak filmy to nie towar akcyzowy.
Być może wysoki kurs korony jest po części temu winien, a może to tylko odosobniony przypadek sklepu w Czeskim Cieszynie.
W każdym razie nadwątliło mi to portfel i nie kupiłem przez to knedliczków :lol:
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
A nie wiesz jak to wygląda bez pośrednio u producenta? Opłacalny był by taki zakup? Bo jeśli tak to ja jestem w stanie nawet tam podjechać z większym zamówieniem :D Ale to gdzieś w marcu.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jak sie dowiecie jak wyglada sprawa wiekszego zamowienia to dajcie znac. Jest kilka papierkow, ktore chcialbym przetestowac (choc Foma, to Foma).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Foma teraz najchętniej sprzedaje przez swój sklep internetowy i chyba ceny są tam zdecydowanie korzystniejsze. Trzeba by sprawdzić na ich stronce.
 
PrzemoWu  Dołączył: 07 Paź 2007
Sklepy mają to do siebie że dodają swoją marżę :) Ot taka dodatkowa opłata za przyjemną obsługę w sklepie. Natomiast jeżeli chcesz kupować dużo to najlepiej skierować się w stronę jakieś hurtowni, sklepu który oferuje dość atrakcyjne ceny albo kupić hurtowo towar u producenta.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Tu macie link do sklepu(dla leniwych :) ): http://www.fomaobchod.cz/...pts/shop_NF.asp

Nie przyglądałem się zbytnio, ale chemia wychodzi chyba troche taniej
np. FOMATOL H - w polsce: 6zł w fomie: 4,6zł
Nie sprawdzałem wszystkich papierów, ale chyba wychodzi na to samo co u nas.
Chyba że foma była by dla nas łaskawa i bez pośredników by nam odsprzedała :) i np. bez Vat'u czeskiego :D wtedy to by była propozycja.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jakby im powiedziec, ze kupujac w PL nie musza wiezc do Czech i z powrotem do PL° to moze z ceny zjada. :evilsmile:



° pije do pakowania ich papierow
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
Marża marżą :) ale jak w takim razie wytłumaczyć cenę w sklepie internetowym FOMY ( link podany przez bix`a ) cena nadal wyższa niż w Polsce :mrgreen: , czyli FOMAPAN 200 i 400 po jakieś ~11 zł ?
Pewnie to wina "wysokiej korony" , a hurtownicy-sklepy w Polsce albo mają duże zapasy, albo znaczne zniszki przy zakupach hurtowych, albo i jedno i drugie. :-) . W każdym razie na Czechach filmów nie opłaca się kupować.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Rumpel, a moze tam popyt na filmy jest wiekszy? W koncu fotografia w Czechach ma sie chyba lepiej niz u nas...
 

Rumpel  Dołączył: 08 Lut 2007
dan, tak , to prawda - do Opawy wszak niedaleko, albo wysoko cenią swe produkty, bo w podobnej cenie na półkach leżały Ilfordy ;-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
Rumpel, czemu do Opawy? Foma jest chyba z "Hradec Králové" i tam by trzeba się chyba udać. Ja mam teraz pi razy drzwi do nich 170 km więc nie ma tragedi jeśli chodzi o odległość :) pod warunkiem że cena będzie naprawde dla nas korzystna.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
bix napisał/a:
Rumpel, czemu do Opawy?

Chodzilo to, ze popyt moga kreowac studenciaki z nieodleglej Opavy ;-)
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
dan napisał/a:
Chodzilo to, ze popyt moga kreowac studenciaki z nieodleglej Opavy ;-)

Aaaa :) a to wyszło teraz, jak znam kraje sąsiednie :oops:
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
PrzemoWu napisał/a:
jeżeli chcesz kupować dużo to najlepiej skierować się w stronę jakieś hurtown


bystra uwaga.


a gdzie takowa sie znajduje ?

a cenu u Wojoczka sa takie srednie. tyle ze ma asortyment, jakiego w polskim cieszynie na prozno szukac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach