pakra  Dołączył: 04 Lut 2008
  [K100D] iso w k100d super- problem techniczny?
witam, jestem na tym forum po raz pierwszy, nazywam się pakra ;), od tygodnia mam k100dsuper.
Jestem z niego zadowolony z małym ale.

Przejrzałem posty o iso ale nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.

Zauważyłem, że mimo włączonego trybu - np. zakres iso 200-800, mój aparat robi wszystkie zdjęcia w 200. Czy to kwestia ustawień? czy też może mam coś niesprawne? proszę o sugestie i wskazówki. Patrząc na info w instrukcji, wynika z tego, że automatycznie aparat dopasuje iso w wybranym przedziale. Nie rozumiem dlaczego u mnie to tylko 200? Czy jest możliwe ustawienie danego iso, bez podawania zakresu? nawet kiedy próbowałem robić zdjęcie prawie bez światła, również jest 200. Oczywiście bazuję na informacji podanej w trybie przeglądania zdjęć - info. Jak sprawdzić, że aparat nie jest uszkodzony (w tym względzie)?. Jak zachowują się wasze kasety?

z góry dziękuję i pozdrawiam
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Mi się wydaje, że po prostu ustawiłeś zakres ISO, po przekroczeniu którego aparat wyświetli ostrzeżenie. ISO ustawia się naciskająć przycisk Fn, następnie prawa strzałka (na przycisku OK) i wybieramy interesująca nas wartość i już.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Przy wprowadzeniu korekcji ekspozycji auto iso nie działa (przynajmniej w k100d).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W jakim trybie robisz zdjęcia, autoiso działa chyba tylko w trybach automatycznych.
 
pakra  Dołączył: 04 Lut 2008
re:
prawdopodobnie było tak dlatego, ze za dużo pokombinowałem w ustawieniach.

po zmianie w menu na - zakres 200-800 i wyłączeniu ostrzeżenia o przekroczeniu zadanego poziomu iso, wróciło do normy.
tajemnica chyba jednak wynikała z korekty ekspozycji, którą miałem podbitą na +0,5 - patrz Stachu.

Czyli aparat dobry, użytkownik nie do końca:).

dzięki i pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach