Kakenski  Dołączył: 06 Lut 2008
  Nikon d40x czy Sony Alpha 200
Witam serdecznie wszystkich Formowiczów klubowiczów.

Zajrzałem przez przypadek na to forum i zauważyłem że ludzie tutaj piszący znają się na rzeczy ;)

Jestem amatorem jeszcze fotografii po szkole chcę iść na fototechnika ostatnio sobie kupiłem canona eos 400 lecz niestety aparat uległ wypadkowi teraz zastanawiam się nad kupnem tych dwóch aparatów (Nikon d40x lub Sony Alpha 200 + 200 mm obiektyw) ;) Czy mogę usłyszeć wasze opinie ? oraz który Wy byście wybrali chętnie usłyszę także o innych aparatach do ceny 2700 zł ;)

Czekam na odpowiedzi :)

P.S Sorry jeśli temat umieściłem w złym dziale.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
d40x
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kakenski napisał/a:
Sorry jeśli temat umieściłem w złym dziale.
Powiedziałbym nawet, że na złym forum :-) Skąd pomysł, żeby zapytać na forum Pentaksowym? Zaraz ktoś doradzi Tobie zakup D40 ;-)
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
kup obydwa...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Kakenski napisał/a:
po szkole chcę iść na fototechnika
z nożem w ręku?
Kakenski napisał/a:
chętnie usłyszę także o innych aparatach do ceny 2700 zł ;)
Yakumo
Zorzyk chyba już raz dziś taki temat zamknął? :roll:

 
Grizley  Dołączył: 30 Sie 2007
nie słuchaj ich kup k10d i witaj w klubie broń boże nie bierz d40x

[ Dodano: 2008-02-07, 15:31 ]
ej koledzy lepiej przygarnąc kolego niż
źle życzyć
MORKO napisał/a:
kup obydwa...

czysta złośliwość :evilsmile: ??
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Grizley napisał/a:
broń boże nie bierz d40x

A niby dlaczego?
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Bo droższy a D40 6MPix wystarcza w zupełności :mrgreen:
 

MORKO  Dołączył: 25 Mar 2007
Grizley napisał/a:
czysta złośliwość ??

może trochę, ale tylko trochę. D40(X) to w sumie b.dobra puszka amatorska - oprócz silnika to ma chyba wszystko co potrzeba, Sony też złe nie jest - lcd Bravię ma, szkła Zeissa możesz sobie podpiąć... no i Nikon ma FF i Sony też będzie miał :-P
 
Kakenski  Dołączył: 06 Lut 2008
Kytutr napisał/a:
Kakenski napisał/a:
Sorry jeśli temat umieściłem w złym dziale.
Powiedziałbym nawet, że na złym forum :-) Skąd pomysł, żeby zapytać na forum Pentaksowym? Zaraz ktoś doradzi Tobie zakup D40 ;-)


Wrzuciłem temat do Hyde Parku Zorszyk go przeciągnął nie wiem dlaczego. Co do tego ze forum `pentaxu` wybacz w szkole jeszcze uczą czytać ;)

czytałem ponieważ pentax jak na razie jest mi obcy myślałem że są tu ludzie woli którzy się znają troche po za `pentaxem` i ich wiedza nie ogranicza się do pentaxów tylko .

a i chętnie posłucham o PENTAX` i panowie wyrozumiałości każdy z was zaczynał ;)

MiQ27 mówimy o d40x co ma 10 a nie 6 :shock:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kakenski napisał/a:
Wrzuciłem temat do Hyde Parku Zorszyk go przeciągnął nie wiem dlaczego. Co do tego ze forum `pentaxu` wybacz w szkole jeszcze uczą czytać ;)

czytałem ponieważ pentax jak na razie jest mi obcy myślałem że są tu ludzie woli którzy się znają troche po za `pentaxem` i ich wiedza nie ogranicza się do pentaxów tylko .


A pisać poprawną polszczyzną i klecić zrozumiałe zdania już nie nauczyli ;-)

Skoro wbiłeś na nasze forum, to zachęcam do zakupu lustrzanki Pentax, obojętnie: cyfrowej czy analogowej.

Kakenski napisał/a:
a i chętnie posłucham o PENTAX` i panowie wyrozumiałości każdy z was zaczynał ;)

Z wyrozumiałością to bywa różnie. Po pierwsze: oprócz panów są tutaj także panie. Po drugie: tutaj co trzeci jest mistrzem ciętej riposty. Po czwarte: witaj na forum.

Pozdrawiam,
Kytutr
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kup, co chcesz. I tak będziesz niezadowolony (prędzej czy później). Pal licho korpus, obiektywy są ważniejsze. I ten, kto ich używa. To Ty będziesz robił zdjęcia, nie aparat. Jeśli nie masz tej świadomości, to lepiej kup jakiś kompakt.
Zaglądnij na fora obu systemów, poczytaj, poczytaj, poczytaj o tych aparatach, pomyśl czego jeszcze nie wiesz, potem znów poczytaj, a jeśli czegoś nie znalazłeś, to zadaj konkretne pytanie.
My tu lubimy Nikony z serii D40(x) - serio, mój D40 siedzi w moim plecaku, tuż obok, ale to nie jest najlepsze miejsce, żeby pytać, czy wybrać Nikona czy Sony.

No, chyba, że chciałbyś poużywać z tymi korpusami obiektywów Pentaksa... :mrgreen:
 
Kakenski  Dołączył: 06 Lut 2008
Kytutr napisał/a:
Kakenski napisał/a:
Wrzuciłem temat do Hyde Parku Zorszyk go przeciągnął nie wiem dlaczego. Co do tego ze forum `pentaxu` wybacz w szkole jeszcze uczą czytać ;)

czytałem ponieważ pentax jak na razie jest mi obcy myślałem że są tu ludzie woli którzy się znają troche po za `pentaxem` i ich wiedza nie ogranicza się do pentaxów tylko .


A pisać poprawną polszczyzną i klecić zrozumiałe zdania już nie nauczyli ;-)

Skoro wbiłeś na nasze forum, to zachęcam do zakupu lustrzanki Pentax, obojętnie: cyfrowej czy analogowej.



Skoro jedynie zrobiłem kłopot zapytam gdzie indziej a moderatora lub administratora proszę o usunięcie tematu lub go zamknięcie (z góry dziękuje) .

Uczą spokojnie ja mam czas na naukę.

Co do wypowiedzi piotr_luk

fototechnik hmy myślę że pna słyszał o ps cs2 i nie tylko oraz jego zastosowania w reklamach gazet? i czym dokładnie fototechnik się zajmuję oprócz fotografowania ? oczywiście są osobni graficy ;) ale nie chce się kłócić dziękuję chętnie poczytam wasze opinie na inne tematy [mogę się jeszcze mylić siedze w w 1 liceum i dopiero poznaje cały świat `fotografii`

pls block .
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Zamykam wątek na prośbę autora.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W kwestii wyjaśnienia, żeby nie było nieporozumień:

- pierwotnie wątek pojawił się w dziale "Fotografia", skąd go przesunąłem do "Korpusy cyfrowe" (co było błędem) i zamknąłem,

- po rozmowie z Kakenskim przesunąłem do "Inne systemy" i otwarłem (tym razem to było błędem). Wydawało mi się, że jednak ilość informacji merytorycznych będzie zdecydowanie większa :-|

Naprawdę, nie musimy się tu prześcigać w poziomie nieuprzejmości w postach!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach