argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Prawidłowo to pytanie powinno brzmieć - ile stacji HD będzie za 2 lata? (czas życia TV to jakieś 6 lat)
Ale wszystkie nadają w Ready HD, albo jeszcze niższej rozdzielczości. Za parę lat to zmieni się tuner cyfrowy kablówki lub z satelity. Podłączy poprzez HDMI i bedzie Full HD. Szkoda kasy w tej chwili na pełne HD. To marketing napędza sprzedaż Full HD.
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale wszystkie nadają w Ready HD

Skąd te informacje? Bo NationalGeographicHD i NonStopKinoHD są dostępne w FullHD. Reszta się nie będę upierał bo nie mam pewności.
argawen napisał/a:
Za parę lat to zmieni się tuner cyfrowy kablówki lub z satelity. Podłączy poprzez HDMI i bedzie Full HD. Szkoda kasy w tej chwili na pełne HD. To marketing napędza sprzedaż Full HD.

No ale sęk w tym że nie będzie, bo brakuje pixeli na matrycy. Można potem zmieniać dekodery, playery włączać fulHD downmix, cuda dowolne - ale i tak nie pokażesz więcej niż może przenieść ekran. Jak jest HDready to pokaże 1366 x 768px i KONIEC.
 

corn  Dołączył: 02 Wrz 2007
Maciej, Ja się nie znam, na razie, ale słyszałem takie porównanie, nie wiem ile w tym prawdy. Jeden ma w garażu Mercedesa, a drugi ma garaż przystosowany do garażowania Mercedesa.
Tymczasem mam Tico i garaż Mercedes Ready.
 

Pietras  Dołączył: 30 Kwi 2007
Na Full HD nie szkoda kasy... 750zł odtwarzacz LG do komputera na formaty BlueRay i HD-DVD, filmy w licytacji na allegro jak na razie nie wydałem więcej niż 50zł za sztukę... Wystarczy oglądnąć serię Planet Earth w HDTV i kompletnie się zmieni zdanie na ten temat.

Kogoś może chwilowo męczyć brak znajomości języka angielskiego i tylko tyle, bo ciężko dostać filmy z polskimi napisami :) W Australii można kupić więcej filmów posiadających PL napisy za nie wielkie pieniądze.

Najważniejsze to używać dobrej jakości kabli ekranowanych a procesor TV bardzo dobrze sobie radzi z przeskalowaniem obrazu PAL na dużą matrycę HD.

I jak wyżej... Jeżeli LCD to Sharp ewentualnie LG przynajmniej jeżeli chodzi o Cena/Jakość.
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
argawen napisał/a:
Znaczy ile ? Bo przeważnie ma 60 000 godzin minimum. Czyli oglądając po 8 godzin dziennie, to wyjdzie ok 20 lat.

taki czas życia ma LCD..plazma ok 30 tys. godzin...ale pomijając to po paru latach niestety jakość obrazu spada, czerń już nie ta, i nie piszę to po to żeby odradzić plazmę...
a w Krakowskim Media i Saturnie niestety dłuższy czas już pustki...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Canin napisał/a:
Jak jest HDready to pokaże 1366 x 768px i KONIEC.
Ale różnice to zobaczysz dopiero od 50". Sprawdzałem.
Canin napisał/a:
Skąd te informacje?
Masz rację, te programy nadają Full HD.
Canin napisał/a:
Można potem zmieniać dekodery, playery włączać fulHD downmix, cuda dowolne - ale i tak nie pokażesz więcej niż może przenieść ekran. Jak jest HDready to pokaże 1366 x 768px i KONIEC.
W Ready HD poprzez HDMI można oglądać w rozdziałce 1080i. Nie jest to 1080p( bez przeplotu), ale ja nie widzę różnicy. Oglądałem parę razy przygotowaną prezentację na 37 i 42 calach LCD i plazmie. Dla mnie strata kasy w tej chwili. Wolę zainwestować w porządne 100Hz. W tym przypadku widziałem różnicę.

[ Dodano: 2008-02-09, 22:51 ]
cytrus napisał/a:
a w Krakowskim Media i Saturnie niestety dłuższy czas już pustki...
Nie tylko w Krakowie :evil:

[ Dodano: 2008-02-09, 22:54 ]
Akurat czas pracy plazm, to 60k. Przynajmniej tak jest w instrukcjach. Zdarza się, że mają nawet 100k ( niektóre Pioneer-y)

[ Dodano: 2008-02-09, 22:58 ]
Właśnie znalazłem info, że w Cyfrze + National Geograpfic HD nadają w 720p.
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
argawen napisał/a:
Akurat czas pracy plazm, to 60k. Przynajmniej tak jest w instrukcjach. Zdarza się, że mają nawet 100k ( niektóre Pioneer-y)

Hmm..wobec tego pewnie kosztują koszmarne pieniądze... :mrgreen:
Ale plazmy Pioneera są mocno w stanach popularne...
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
cytrus napisał/a:
jakość obrazu spada, czerń już nie ta, i nie piszę to po to żeby odradzić plazmę...

Jak to czerń już nie ta? Przecież jak cela jest wygaszona to jest czarna, nie może świecić, rozumiem, ze kolory są mniej żywe bo następuje wypalenie celi, ale czerń słabsza?

Natomiast i tak dni plazmy i LCD są już policzone. To wszystko to stara technologia będąca odgrzewanym kotletem. Gdyby nie kasa jaką zainwestowano w rozwój LCD to już dawno pchano by na rynek (jak i w dalszy rozwój) OLED. Tańszy w produkcji (przy takiej skali jak produkuje się dzisiaj LCD), mniejszy pobór energii, lepsze kolory, prawdziwa czerń, pełne kąty do oglądania. Jedyny problem to żywotność i podatność na uszkodzenia spowodowane wilgocią - ale te wady z roku na rok są coraz mniejsze i zapewne za kilka lat nikt o plazmie czy LCD nie będzie poważnie myślał.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
cytrus napisał/a:
Hmm..wobec tego pewnie kosztują koszmarne pieniądze... :mrgreen: ..............
Koszmarne.
aflinta napisał/a:
Natomiast i tak dni plazmy i LCD są już policzone.
aflinta napisał/a:
zapewne za kilka lat nikt o plazmie czy LCD nie będzie poważnie myślał.
Nie dziwne. Czy ktoś myślał poważnie parę lat temu o LCD, czy plazmie :?: :-P
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
To i ja cos dodam. Na początek to, ze pracuje w fabryce TV, więc codziennie naoglądam się tego aż do obrzydzenia. ;-)
jacekh napisał/a:
Acha, czy kupisz LG, panasonica , Toschibe to i tak matryca będzie albo LG albo Samsunga. Chyba jeszcze tylko Sony robi sobie matryce, reszta kupuje w Koreii
LPD (PG-Philips Displays) to niby nie Korea? :-P A najczęściej to spotkasz matryce AUO, i to tam gdzie bys się najmniej spodziewał... 8-) Wcale nie jest tak, że Sharp używa tylko swoich matrc.
Maciej napisał/a:
Czym się różni Full HD od HD Ready?
Tym, że HD Ready jest w stanie wyświetlić obraz, a Full HD wyświetla go w pełnej rozdzielczości. HD Ready to nawet poczciwe kineskopowce miały. Kilka modeli ledwo, ale miały. I obraz po HDMI wyglądał RE-WE-LA-CYJ-NIE w porównaniu do RGB.
Opłaca siębrać Full HD, bo już niedługo będzie coraz więcej źróbeł takiego obrazu. W dodatku takie telewizory mają lepszą elektronikę i generalnie lepszy obraz.

[ Dodano: 2008-02-10, 01:17 ]
argawen napisał/a:
Ale różnice to zobaczysz dopiero od 50". Sprawdzałem.
Ja widzę i na 37". Zależy od obrazu i wiedzy na co patrzeć. 8-)
A sygnał w MM i podobnych jest tragicznej jakości. Jak porównujecie dwa TV to każcie je sobie podłączyć do tego samego rozdzielacza chociaż, jeśli bezpośrednio do DVD nie można.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Muszę parę rzeczy sprostować, bo "przypadkiem" mocno siedzę w temacie. Być może w Europie są inne oznaczenia, ale HD Ready absolutnie nie oznacza rozdzielczości 720p - wogóle nic nie mówi o rozdzielczości. "HD Ready" oznacza tylko, że telewizor nie posiada własnego tunera HD i musi korzystać z tunera zewnętrznego.
W FullHD, czyli 1080p nadaje tylko kilka eksperymentalnych stacji i raczej długo ten standard się nie przyjmie, bo wymaga większej przepustowości i jest mało opłacalny. Generalnie mam dostęp do niemal stu stacji HD i żadnej nadającej w 1080p...
Plazma daje znacznie lepszy kontrast i kolory, ale nie nadaje się do małych pomieszczeń ze względu na sposób wyświetlania obrazu - męczą oczy i z bliska widać drganie pikseli w cieniach...
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
jaad75 napisał/a:
Plazma daje znacznie lepszy kontrast i kolory, ale nie nadaje się do małych pomieszczeń ze względu na sposób wyświetlania obrazu - męczą oczy i z bliska widać drganie pikseli w cieniach...
Kiedyś wyczytałem, że minimalna odległość oglądania to przekątna ekranu x 2. Czyli dla 42'' to ponad 2 metry.
 

konopia  Dołączył: 24 Kwi 2007
Samsung i LG są największymi producentaki matryc, podobno 30% matryc na rynku pochodzi od samsunga.

od roku mam 40" LCD HD Ready Samsunga i nie narzekam.
Sygnału HD jescze na nim nie oglądałem (obecnie nie mam sensu pchać sie w bluray czy HD dvd dopóki jeden z nich nie będzie dominujący, fachowcy przewidują jeszcze 5 lat dominacji na rynku zwykłego DVD) , na kablówkę w wersji HD po prostu szkoda mi pieniędzy, jeszcze zbyt mało oferują.

Obraz ze zwykłej anteny wygląda tragicznie, obraz freeview (wbudowany cyfrowy tuner) wygląda bardzo dobrze, obraz z cyfrowej kablówki Virgin (dawne NTL) wygląda bardzo dobrze.
Obraz z dvd (podawany "drogim" komponentem - pisałem już na forum czemu nie hdmi) wygląda bardzo dobrze.

Oglądam 40" z odległości 3,5m i jest to dla mnie wielkość optymalna. Z bliska oglądać sie tego nie da, za duży, i obraz wygląda nie najlepiej (mała rozdzielczość).

Gdybym teraz kupował TV pewnie również kupiłbym LCD samsunga tyle że full HD (tak pospadały ceny).
Z innych rzeczy warto zwrócić uwagę by mieć 3 x HDMI (kablówka, DVD, konsola/komputer*)
i inne potrzebne, niektóre modele są tanie ale ubogie w wejścia/wyjścia z tyłu.

*konsola/komputer - to u mnie przeważyło, podobno te sprzęty dużo lepiej współpracują podłączone do LCD, które jest bardziej wszechstronne, dlatego nie mam plazmy, jak sie domyślacie jeszcze nie kupiłem konsoli, kompa też nie podłączałem :lol: ,

Plazmy z kolei lepiej współpracują ze zwykłym sygnałem analogowej TV.

Fachowcy zalecają by zamówić do domu prezentację, dwóch trzech wybranych modeli i zobaczyć, który będzie najlepszy.

Niedawno kupiłem drugi mniejszy LCD do dziecinnego pokoju, 19" LG, nowszy, o ciut większej rozdzielczości matrycy niż duży, przez chwilę miałem je koło siebie, obraz z DTV na samsungu wyglądał dużo lepiej, mimo że starszy i o mniejszej rozdzielczości - musi mieć lepsze przetworniki.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
jaad75 , to by wyjaśniało, że obraz LCD był dla mnie lepszy od obrazu plazmy dlatego, że oglądałem go z bliska!:)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Generalnie mam dostęp do niemal stu stacji HD
Ech...."wzdycha"
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
Cytat
Jak to czerń już nie ta? Przecież jak cela jest wygaszona to jest czarna, nie może świecić, rozumiem, ze kolory są mniej żywe bo następuje wypalenie celi, ale czerń słabsza?

Ale każda cela świeci różnymi kolorami, nie tylko czernią (powiedzmy, że czerń świeci). W każdym razie jeżeli różne kolory wypalają luminofor w plaźmie, to i wygaszony piksel będzie już nie taki - popatrz na znaczki TVN, które pozostają po godzinie oglądania - ciekawe jaką czerń tam zobaczysz jak zmienisz sygnał. Sprawdzaliśmy i niestety to już nie ta czerń. Z tym, że na dobre to to widać po paru latach.

[ Dodano: 2008-02-10, 10:36 ]
HDReady oznacza, że telewizor musi mieć przynajmniej 720 fizycznych linii, wejście componentowe i czywiście wejście HDMI lub DVI - dane z samej góry Sony...
1080p wymaga 2 razy szerszego pasma niż 720p, stąd nikt go prawie nie nadaje...no może w Stanach kilka stacji i raczej na pewno Japonia.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
cytrus napisał/a:
Ale każda cela świeci różnymi kolorami, nie tylko czernią (powiedzmy, że czerń świeci). W każdym razie jeżeli różne kolory wypalają luminofor w plaźmie, to i wygaszony piksel będzie już nie taki

Czerń idealna to tak naprawdę brak jakiejkolwiek emisji światła (nawet odbitego). Jeżeli cela jest wygaszona to nie emituje żadnego światła a więc ciężko poznać jak bardzo jest wypalona (no chyba, że to wypalone logo widzieliście przy wyłączonej plazmie), jeżeli podasz jednak na nią jakiś sygnał by powstała emisja, to być może wypalenie da o sobie znać, ale wtedy to już nie będzie czerń tylko jakiś tam stopień szarości czy inny kolor.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
cytrus napisał/a:
HDReady oznacza, że telewizor musi mieć przynajmniej 720 fizycznych linii, wejście componentowe i czywiście wejście HDMI lub DVI - dane z samej góry Sony...
1080p wymaga 2 razy szerszego pasma niż 720p, stąd nikt go prawie nie nadaje...no może w Stanach kilka stacji i raczej na pewno Japonia.

Że musi mieć conajmniej 720 lini, to oczywiste - te które mają mniej (ale więcej niż SD), nazywane są EDTV (przynajmniej w Stanach), ale hasło HDReady oznacza brak własnego tunera HD (nie możesz odbierać "naziemnych" kanałów HD) - musisz do takiego telewizora podpiąć jakieś urządzenie podające sygnał high definition.

[ Dodano: 2008-02-10, 05:35 ]
aflinta napisał/a:
cytrus napisał/a:
Ale każda cela świeci różnymi kolorami, nie tylko czernią (powiedzmy, że czerń świeci). W każdym razie jeżeli różne kolory wypalają luminofor w plaźmie, to i wygaszony piksel będzie już nie taki

Czerń idealna to tak naprawdę brak jakiejkolwiek emisji światła (nawet odbitego). Jeżeli cela jest wygaszona to nie emituje żadnego światła a więc ciężko poznać jak bardzo jest wypalona (no chyba, że to wypalone logo widzieliście przy wyłączonej plazmie), jeżeli podasz jednak na nią jakiś sygnał by powstała emisja, to być może wypalenie da o sobie znać, ale wtedy to już nie będzie czerń tylko jakiś tam stopień szarości czy inny kolor.

Problem nie jest z czernią, tylko ze sposobem wyświetlania bardzo ciemnych kolorów i niskoczęstotliwościowym błyskaniem poszczególnych "pikseli" - po pierwsze, nie pozwala to na dobre oddanie szczegółów w cieniach, a po drugie, męczy oczy przy zbyt bliskim oglądaniu. Dodatkowo, wygląda kiepsko, jeśli wyświetlamy coś statycznego (np. zdjęcie)...
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner, bardzo ważne jest też, aby TV miał wbudowany tuner telewizji cyfrowej naziemnej (DVB-T), koniecznie odbierający w mpg2 i mpg4. Na tych, które mają taki tuner najczęściej można odbierać tylko stacje nadające w mpg2. Tuner mpg4 mają wbudowany niektóre (wyższe modele) Sony Bravia. Ze Śremu w mpg2 nadają "prywatni", tzn TVN, Polsat, TV4. Natomiast "państwowa" nadaje w mpg4: TVP1,TVP2, TV Info, TV Polonia, TV Historia i TV Sport. Odbierasz te programy korzystając ze zwykłej anteny do odbioru naziemnego. Od 2010 roku zacznie się wyłącznie nadajników analogowych. Przypuszczam, że w Twojej okolicy odbierzesz jeszcze sporo stacji niemieckich. Pzdr.

[ Dodano: 2008-02-10, 11:45 ]
Spinner, bardzo ważne jest też, aby TV miał wbudowany tuner telewizji cyfrowej naziemnej (DVB-T), koniecznie odbierający w mpg2 i mpg4. Na tych, które mają taki tuner najczęściej można odbierać tylko stacje nadające w mpg2. Tuner mpg4 mają wbudowany niektóre (wyższe modele) Sony Bravia. Ze Śremu w mpg2 nadają "prywatni", tzn TVN, Polsat, TV4. Natomiast "państwowa" nadaje w mpg4: TVP1,TVP2, TV Info, TV Polonia, TV Historia i TV Sport. Odbierasz te programy korzystając ze zwykłej anteny do odbioru naziemnego. Od 2010 roku zacznie się wyłącznie nadajników analogowych. Przyduszczam, że w Twojej okolicy odbierzesz jeszcze sporo stacji niemieckich. Pzdr.
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
jaad75, zgadzam się :) Ale ponieważ było pisane o czerni... a ta jak wiadomo jest jak matka (czyli tylko jedna), choć z drugiej strony ta czerń telewizyjna i tak jest względna bo wynika z kontrastu :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach