piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Że też się wam nie znudzi, już trzy strony i wszystkie na temat. Dziadziejemy.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
konopia napisał/a:
Samsung i LG są największymi producentaki matryc, podobno 30% matryc na rynku pochodzi od samsunga.

Zeby uscislic. Nie "Samsung i LG", ale dokladnie konsorcja jakie te firmy stworzyly z odpowiednio Sony i Philipsem. Pierwsza firma nazywa sie S-LCD, zas druga LG.Philips.
Osobiscie zamiast wydawac kase na plazme czy LCD-ka, to za podobne pieniadze wzialbym rzutnik multimedialny HD ready. Oczywiscie, ze wymaga to nieco innego podejscia (trzeba miec mozliwosc przyciemnienia pokoju), ale efekty nieporownywalne - tzn. efekt najbardziej zblizony do kina - przekatna 2 m i wiecej z reguly bez problemu, mamy swiatlo odbite, czyli tak jak obserwujemy swiat naszymi oczami a nie "swiecace obrazy". Poza tym podlaczajac kompa, mozna zawsze w ten sposob zrobic sobie namiastke pokazu slajdow - tylko w tym wypadku prosto z cyfry ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
to za podobne pieniadze wzialbym rzutnik multimedialny HD ready
Piękna sprawa, na pare dni pożyczyłem z firmy. Ale trzeba mieć warunki :-( .
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wystarczy miec mozliwosc przyciemnienia pokoju ;-) Co wiecej?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Co wiecej?
Większy pokój ?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wystarczy pusta sciana ;-) Na ktorej i tak normalnie powiesilbys plazme czy LCD.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Wystarczy pusta sciana ;-)
Raptem mam do ściany 2 lub 2,5 m. Dla mnie to za mało na projektor.
sylwiusz napisał/a:
Na ktorej i tak normalnie powiesilbys plazme czy LCD.
Nie będę wieszał, szkoda ściany. Wole tam zdjęcia powiesić :mrgreen: . Ale i tak dokonałem wyboru. Może nie najlepszy, ale kasa jakoś ostatnio nie wpada w dużej ilości do kieszeni. Poza tym K20D zbliża się wielkimi krokami :-P
 

aflinta  Dołączył: 01 Lip 2007
Obrazy można rozwijanym ekranem zasłonić na czas projekcji - zresztą lepszy chyba jak się ma ścianę inną niż białą :) Ale projektor ma też wady, głośny i mało żywotny. W zasadzie do oglądania filmów, bo TV nie zastąpi.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
argawen napisał/a:
sylwiusz napisał/a:
Wystarczy pusta sciana ;-)
Raptem mam do ściany 2 lub 2,5 m. Dla mnie to za mało na projektor.

Szerokosci? To juz Ci da przekatna obrazu 2,5 m, ergo niemal 100" - malo??? W rzutnikach masz zoom jakby obraz wychodzil Ci poza ta szerokosc, poza tym mozesz zawsze umocowac nieco blizej ekranu jesli bylby nadal problem z szerokoscia :-P

Cytat
wieszał, szkoda ściany. Wole tam zdjęcia powiesić :mrgreen:

No to plazma czy LCD zajmuja Ci jakis stolik za to ;-)

Cytat
Ale i tak dokonałem wyboru. Może nie najlepszy, ale kasa jakoś ostatnio nie wpada w dużej ilości do kieszeni. Poza tym K20D zbliża się wielkimi krokami :-P

A to zupelnie inna sprawa ;-)

[ Dodano: 2008-02-10, 20:16 ]
aflinta napisał/a:
Obrazy można rozwijanym ekranem zasłonić na czas projekcji - zresztą lepszy chyba jak się ma ścianę inną niż białą :) Ale projektor ma też wady, głośny i mało żywotny. W zasadzie do oglądania filmów, bo TV nie zastąpi.

Rzutnik jest bardzo zywotny, tylko zarowke co pare lat trzeba zmienic ;-) Biorac pod uwage, ze nawet maly obraz z rzutnika tj. jakies 60" w wersji z LCD czy plazmy bedzie z 2x drozsza (czyli o okolo 3500 zl) od przecietnego rzutnika HD ready, to tych zarowek przez ten czas kupi sie tyle, ze TV zestarzeje sie moralnie i trzeba go bedzie wymienic... na kolejne 50" lub wiecej za kupe kasy ;-) Z glosnoscia tez bez przesady, nowe rzutniki dedykowane do kina domoego sa naprawde ciche.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Sorry, ale jak dla mnie rzutnik HD do oglądania TV, czy podłączenia komputera, to porażka. Jakość jest nieporównywalnie gorsza od dobrej plazmy, czy LCD (ba, jest znacznie gorsza nawet od telewizora DLP), a to, że obraz jest bardzo dużych rozmiarów dodatkowo pogłębia złe wrażenie. Zresztą, uważam, że nie ma sensu kupować telewizora HD o przekątnej wiekszej niż 50" - przy większych rozmiarach znowu wypadałoby mieć więcej pikseli i to zarówno na ekranie, jak i w wysyłanym obrazie...
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
Ostatnio podpinaliśmy rzutnik HDReady do kina domowego z wyjściem HDMI - nawet bez upscalingu - ciekawe efekty, zwłaszcza na szarym ekranie kontrast o wiele lepszy niż na białym...zonk...
z 5m prawie 300"...tylko lampy żyją zwykle 2-4 tys. godzin...
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Sorry, ale jak dla mnie rzutnik HD do oglądania TV, czy podłączenia komputera, to porażka. Jakość jest nieporównywalnie gorsza od dobrej plazmy, czy LCD (ba, jest znacznie gorsza nawet od telewizora DLP), a to, że obraz jest bardzo dużych rozmiarów dodatkowo pogłębia złe wrażenie.

Hahaha, wlasnie czesc rzutnikow oparta jest na technologii DLP, czemu mialyby byc gorsze od TV DLP? Sorki, ale naogladalem sie i rzutnikow w dobrych warunkach i TV i obraz z dobrych LCD czy plazm wyglada po prostu sztucznie przy rzutniku. W zaden sposob otaczajacy nas swiat nie wyglada tak "plastikowo" jak w obecnych telewizorach. Dla mnie wyznacznikiem obrazu przyjemnego dla oka i naturalnego jest obraz kinowy i najbardziej zblizone do niego sa tylko rzutniki... Kontrast z najtanszych rzutnikow DLP jest w okolicy 1:2000, to z grubsza tyle ile realnie daje sie wyciagnac z tanszych odbiornikow LCD. Co lepsze projektory maja kontrast duzo wiekszy. Gdzie wiec niby ta przewaga plazmy czy LCD???
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Przewaga w tym, że telewizor DLP pracuje w stałych optymalnych warunkach wyświetlania, które w przypadku rzutnika są bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe do uzyskania... Obraz z żadnego rzutnika, czy telewizora projekcyjnego (a widziałem ich naprawdę sporo), nie podobał mi się na tyle, by zbliżyć się do plazmy, a z kolei najnowsze LCD wyglądają już na tyle dobrze, że ze względów praktycznych wolę tę technologię (ale tylko pod warunkiem, że w większości oglądałbym kanały HD, co w PL, jest mało możliwe). LCD znacznie lepiej spełnia zadanie komputerowego monitora, stąd uważam, że na chwilę obecną są najpraktyczniejszym zakupem...
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Witam,

Przepraszam, że budzę wątek, ale to najlepszy jaki znalazłem w tej tematyce.
5 dni temu padł mi telewizor, całkowicie. Zawezwałem fachowca, który ponad godzinę badał staruszka, i jednak wyrok - procesor....
Więc stoję przed zakupem....

Założenia:
- LCD 26" (pokój "jamnik", oglądamy 'w poprzek' z 1,5-2 metrów, więcej nie ma sesnu)
- odbiór z kablówki Aster City
- HDMI chyba by się przydało (w przyszłości)
- cena: poniżej 2000

Nie zależy mi na żadnych cudach, zwykły telewizor, który by dobrze odbierał kablówkę i wytrzymał z 8-10 lat następnych.

Jakie sugestie/propozycje?
 
jpserwis  Dołączył: 12 Wrz 2006
Nie dałem rady przeczytać całego wątku, ale sam niedawno stałem przed podobnym dylematem. Ja wybrałem plazmę Panasonic 42" PV8 + telewizja "n".
Przystępna cenowo, a jeżeli miałbym kupić coś droższego to wersja PY.
LCD-ków nie brałem pod uwagę, bo porównywalne jakościowo zaczynają się od 4000zł (42"), a panas chodzi po ok.2500zł.

Zdecydowały kolory, kontrast, czernie i cienie oraz wysoka jakość w SD.

[ Dodano: 2008-09-14, 22:30 ]
Ups.. nie zauważyłem, że to odkopane.
Do mumonzan: 26" dobry i tanie i na 10 lat to firmowy kineskop z allegro.
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
Mumonzan: Ciężko mi Ci doradzić coś co nie byłoby Sony, uczciwie przyznaję ( w każdym razie jeśli chodzi o niektóre modele TV).
Jeśli chcesz coś dobrego i może być model z zeszłego roku to poszukaj sobie KDL-26T3000.
Tu jest szansa na cenę blisko 2000.
Za mniej więcej 2500 masz nowy model KDL-26V4500. I to mogę polecić biorąc pod uwagę zadowolenie klientów i własne testy.
Ogólnie nie warto kupować taniochy bo na Asterze będzie kiepsko - słabe procesory obrazu w niskich modelach TV nie wyrabiają....ale się wypowiedziałem przed urlopem:D
Z innych firm to ew. Sharp.
LG, Panasonic, Samsung, Philips - proponuję sobie darować.
Udanych łowów...nie jest łatwo:D
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
wow! 4 strony i żadnej wzmianki o kolonoskopie? Toć to siok!
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
cytrus napisał/a:
Ciężko mi Ci doradzić coś co nie byłoby Sony, uczciwie przyznaję ( w każdym razie jeśli chodzi o niektóre modele TV).

cytrus napisał/a:
Z innych firm to ew. Sharp.
LG, Panasonic, Samsung, Philips - proponuję sobie darować.

Hehehe,

Brzmi zupełnie jak:
Ciężko mi Ci doradzić coś co nie byłoby Canonem, uczciwie przyznaję ( w każdym razie jeśli chodzi o niektóre modele lustrzanek).
Z innych firm to ew. Nikon.
Olympus, Panasonic, Samsung, Pentax, Sony - proponuję sobie darować.

Jak szukałem dla siebie telewizora, to mi Sony odradzano (w kilku miejscach teoretycznie fachowych, żadne tam MM, Saturn czy EuroRTV) ze względu na kolory.

Nie mam pojęcia w czym Samsung jest gorszy od Sony czy Sharpa. Mógłbyś rozwinąć.
 

cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
Nie doradzam nic innego, bo nie znam wszystkich modeli konkurencji..przecież nie piszę przyjdź i kup :mrgreen:
Samsung w większości przypadków ma słabą elektronikę...poza tym sporo naszych klientów narzeka, że po roku, dwóch coś tam siada..
poza tym proszę nie wybierać części mojej wypowiedzi i analizować...bo to wypacza całość tego co napisałem.
I tak samemu trzeba zobaczyć.
 

Chmarski  Dołączył: 28 Mar 2007
cytrus napisał/a:
I tak samemu trzeba zobaczyć.

Zobaczyć to też nie takie proste. Jak wybierałem sprzęt dla siebie to w większości sklepów były modele, które się wyróżniały na plus na tle innych. o ciekawe w różnych sklepach były to różne modele, różnych producentów i co ciekawe w jednym sklepie ten sam model dostawał baty od modelu, któremu dawał baty w innym sklepie.
Jak chce się dobrze wybrać, to trzeba poprosić o piloty i posprawdzać ustawienia. Nie jest problemem podkręcenie jednego telewizora by dowalał innym. Zwiększyć nasycenie koloru, kontrasty itp.

Ty skreślasz Panasonica, ja akurat wybrałem Panasonica. Sony kusiło Bravia Enginem (marketingowo), Sharp praktycznie darmowym BlueRayem, Samsung ceną (jakościowo obraz nie prezentował się gorzej od Sony czy Sharpa). Ale stanęło na pazmie. I tu Panasonic pozamiatał konkurencję.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach