cytrus  Dołączył: 02 Wrz 2007
No to dobrze, że Ci to odpowiada...Przecież o to chodzi.
Ustawienia...najlepiej zabrać kilka płyt DVD własnych i obejrzeć. Poustawiać tv pod siebie...i kupować:D
A co do porównywania modeli..zdziwiłbyś się jak bardzo się różnią 2 najwyższe modele Sony...a wszystko to Bravia Engine..i każdy ma inny.
Trzeba porównywać podobne cenowo półki sprzętu..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Chmarski napisał/a:
co ciekawe w jednym sklepie ten sam model dostawał baty od modelu, któremu dawał baty w innym sklepie
Bo jak trzeba sprzedać model A kosztem modelu B, to się go podłącza do sygnału bez fafnastu splitterów. Albo puszcza się zupełnie coś innego. Jeśli nie ma możliwości obejrzenia dokładnie tego samego sygnału + poświęcenia trochę czasu na regulacje i porównanie - to moim zdaniem decydowanie się na zakup po obejrzeniu obrazu w sklepie mija się z jakimkolwiek celem. Ja swój TV zobaczyłem pierwszy raz na oczy dopiero w domu, później ładnych parę godzin zajęła mi suwakologia, żeby obraz był taki, jaki mi się podoba.
 

BuR-ToN  Dołączył: 18 Cze 2008
Jarek, To co to, jakiś Rubin był? :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
BuR-ToN napisał/a:
To co to, jakiś Rubin był?
Że niby suwaki? Rzeczywiście, powrót do korzeni. A balans bieli ustawiasz walnięciem w pudło.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
to się go podłącza do sygnału bez fafnastu splitterów
Wystarczy odpowiednio tendencyjnie ustawić dany model. Dlatego, jak zakupy na poważnie to koniecznie pilot w łapkę i pobawić się menu. No i podłączyć dokładnie ten sam sygnał.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
To może ja wrzucę coś od siebie.

Przez długi okres czasu plazma dla mnie nie była warta zakupu (wręcz nie istniała) - mrugała dosyć wyraźnie, a to dyskwalifikacja na starcie. Dodatkowo często miała jakieś dziwne rozdzielczości typu 1024x1024 (a ekran jak wiadomo 16:9 - po co skalować niskie HD czyli 720P w dół w jednej płaszczyźnie a w drugiej w górę? - bezsens).

Dopiero od stosunkowo niedawna kiedy zobaczyłem plazmę nowej generacji (100 Hz) stwierdziłem że obraz potrafi być na tych ekranach stabilny i tylko wersje 100 Hz warto (dla mnie) kupić.

Obecnie można za ~3250 kupić plazmę 100 Hz, 42", 1920x1080, kontrast 20 000:1 (oczywiście statyczny a nie "kosmiczno" dynamiczny), 4096 odcieni gradiacji itd. ... Za kilka stówek więcej jest model z 5120 odcieniami gradiacji i kontrastem statycznym 30 000 :1 oczywiście też 100Hz i fullHD.

Jeśli chodzi o mniejsze TV to celował bym w LCD (100 Hz) np. Sharp LC-32XL8E.

ps. Przy LCD "technologia" 100 Hz oczywiście nie służy do zmniejszenia mrugania (którego nie ma jeśli jest przyzwoite podświetlenie) a do zmniejszenia postrzeganego rozmycia obrazu w ruchu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach