MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
mdraht napisał/a:
MacRayers, a jak tam Twoja gwiazdka?

U mnie śmiga (ostatnio często nią robię fotki, bo nie mam nic ze stałek szerszego niż 43...)
Nie miałem czasu jej wysłać do sprawdzenia - nie wiem dlaczego na Twoim nie chciała działać. U Opiszona na K-7 działała u mnie działa. Nie wiem, może chce zostać koniecznie u mnie ?
:-B ;-)
Gdyby jednak ktoś chciał FA31 się pozbyć i szukał sensownego roboczego zooma... to może bym ją wypchnął. Nie mam ostatnio do tego głowy, nawet mi w chwilach słabości nachodziła myśl FujiX100, potem czekałem na K-01 (który mnie rozczarował), teraz patrzę na nowego Olka (tylko matryca mi nie odpowiada).
Sam nie wiem, DA*16-50 to fajny wół roboczy, DA*50-135 też (ale prawie wcale nie korzystam, liczę że na wiosnę zaczną się spacery z córką więc może się przydać). W sumie na stole leży K-5 z zapiętym FA43 i obok FA77. Reszta stoi sobie obok MZ-5n i ME-F'a w szafie. Nawet gripa do K-5 nie zapinam, bo w domu pamiątkując poczynania córki jakoś mi łatwiej poruszać się z małym body i małą stałką.
DA*16-50 szykuję na wiosnę i szerokie plenery (no prawie, bo DA12-24 pewnie lepsze). Zima sprzyja planowaniu, więc planuję.
Jak ktoś nie lubi stałek to moim zdaniem warto poszukać dobrego egzemplarza gwiazdki. Odwdzięczy się - zapewniam. Szkoda tylko, że Pentax nie wypuszcza DA*16-50 II, gdzie zamiast SDM nie ma nowego moturu jaki ma 18-135. Podpiąłem Marka (espresso) egzemplarz do K-5 i zbierałem szczękę. Szybko (bardzo szybko) i niesamowicie cicho. Taki motor to ja rozumiem (do zoomów oczywiście).
Niemniej, DA*16-50 wg mojej opinii bardzo dobry obiektyw, pod warunkiem, że jest... dobry. Widziałem sample z gorszych sztuk i wg mnie DA 18-55 (zwany niepoprawnie kitem) potrafił dawać mniejsze abberacje i lepszą ostrość na f/8....

 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
MacRayers napisał/a:
U Opiszona na K-7 działała u mnie działa.
a działała ;-)
moja gwiazdka też mi działa

i jeżeli dobrze pamiętam, to działała też na sprzęcie mdraht

to jest jakiś wyjątkowy egzemplarz chyba (ten twój ;-) )
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
to jest jakiś wyjątkowy egzemplarz chyba (ten twój )

Opku, to bo SuperLimitedTorunEdyszyn. :mrgreen:
 
mdraht  Dołączył: 08 Lip 2008
MacRayers, gdybym wtedy miał już K-5 to pewnie Twoja SuperLimitedTorunEdyszyn * byłaby u mnie :-P
No ale z K200 coś się nie polubiła... Jestem ciekaw czy ktoś jeszcze miał taki problem z zestawem K200+ 16-50* ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
MacRayers napisał/a:
FA31 (...) DA*16-50 (...) DA*50-135 (...) FA43 (...) FA77 (...) MZ-5n (...) ME-F (...) K-5 (...) grip (...) DA12-24 (...) DA 18-55

Coś przegapiłem? Swoją drogą, każda okazja jest dobra, żeby się pochwalić posiadanym sprzętem.

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek, to zazdrość, czy wrodzona ciekawość?... :-P
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
MacRayers napisał/a:
Widziałem sample z gorszych sztuk i wg mnie DA 18-55 (zwany niepoprawnie kitem) potrafił dawać mniejsze abberacje i lepszą ostrość na f/8....

Czyli są sztuki, w których wartość CA przy 16mm i F2.8 ma na wykresie daleko do tych 0.27% wg opacznych? 8-)
 

cyberneticus  Dołączył: 05 Sie 2011
witam wszystkich
właśnie kupiłem i czekam na przesyłkę :-D
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
espresso napisał/a:
Pytanie tylko kto na jakim poziomie ma ustawione kryterium LIMITED :?:
Może zrobimy jakąś galerię z linkami do nieobrabianych strzałów plenerowych w pełnych rozmiarach i ustalimy tą granicę :evilsmile: Myślę, że na poprawnie naświetlonych strzałach z histogramem dosuniętym do prawej strony i gałązkami w narożnikach wszystko będzie widać ;-)

Sam jestem ciekaw na której pozycji w skali Limited, np 1-10 znajduje się moja sztuka? :-P
 

cyberneticus  Dołączył: 05 Sie 2011
czy ktoś może mi powiedzieć czy duży opór pierścienia ogniskowej to normalne mam S 70-200 i w niej przestawia się to ze zdecydowanie mniejszym oporem
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
cyberneticus napisał/a:
czy ktoś może mi powiedzieć czy duży opór pierścienia ogniskowej to normalne mam S 70-200 i w niej przestawia się to ze zdecydowanie mniejszym oporem
Duży to pojęcie względne. Ale ja też zauważyłem, że w S 70-200 (50-150 zresztą też) pierścień zuma chodzi lżej. Ale w obu przypadkach jest dobrze, po prostu wyczuwa się różnicę. Może w przypadku Pentaksa to kwestia uszczelek, wprowadzających dodatkowy opór?
 

cyberneticus  Dołączył: 05 Sie 2011
szkoda że więcej użytkowników tego szkła nie wypowiedziała się, uznaję że jest OK!
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
espresso, ale sigma nie posiada chyba uszczelkii przy bagnecie tak jak *
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
cyberneticus napisał/a:
szkoda że więcej użytkowników tego szkła nie wypowiedziała się, uznaję że jest OK!

Wypowiadała się juz wiele razy , szukajka tylko na pierwszych stronach wyrzuciła kilka przykładów . Sam tez mam opór pierscienia ale sie nie wypowiadałem bo to chyba dosć znana rzecz
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=353339#353339
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=340576#340576
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Co wy z tym oporem? jest jaki jest, czy komuś to naprawdę przeszkadza? dla mnie jest ok.... nawet wolę taki niż w Sigmie, bo pierścień zuma pracuje wtedy jakby precyzyjniej...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jak mi się piach do EX-a dostał ;-) :?:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
plwk napisał/a:
To jak mi się piach do EX-a dostał ;-) :?:
szparką :mrgreen:
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
espresso, było kilka takich silników w historii motoryzacji co nie zmienia faktu że bagnetu nie można ciasno spasować. Jakość wykonania ma oczywiście ogromne znaczenie, rozklekotanemu obiektywowi to i uszczelki nie pomogą.
Na forum ktoś pisał że serwis (nie Apollo) był pod wrażeniem uszczelnienia pentaxa, właśnie chyba 16-50.
Dla mnie to lekka niekonsekwencja Sigmy, uszczelnić obiektyw ale bez bagnetu.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
Makler napisał/a:
Dla mnie to lekka niekonsekwencja Sigmy, uszczelnić obiektyw ale bez bagnetu.

Które obiektywy Sigmy są uszczelniane?
 

saxon  Dołączył: 30 Cze 2007
One nie są uszczelnione tylko szczelne ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach