Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver, - napisalem juz ....mam nadzieje ze naprawia ci aparat (AWB dopisalem bo nadal twierdzisz ze dziala nieprawidlowo)
co do przechylonych zdjec....fakt ze jezeli tak jest to jest to mocna wpadka producenta w twojej puszce....
Natomiast co do reszty to podtrzymuje zdanie ze na odleglosc to mozemy sobie pobic piane tylko....Pisalem o testowaniu na framugach drzwi itp. jak chcesz przeczytaj jescze raz....
ok - jezeli wychodzi ci krzywo - wyslales do serwisu - bardzo dobrze !!!
Fafniak napisał/a:
nie mecz sie...facet jest "twardy" i widac ze nie trafiaja do niego zadne argumenty, a o tym pisalismy juz - fajnie ze tak jasno jeszce raz to opisales
- to co napislem bardziej tak naprawde dotyczylo AWB

Daj znac co z tymi pochylymi kadrami....bardzo jestem ciekaw zdania serwisu - dla mnie jest zastanawiajace ze iles tam puszek sprawdziles i wszystkie mialy to samo- nie dziwi cie to ?
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
napisalem - np w gx10 bylo dokladnie to samo tylk przesuniecie bylo bardzo male - ok 2-5% - ale kierunek przesuniecia byl identyczny jak w mojej k100d - nawet opieralem rece na szafce od aparatow bo juz zaczynalem myslec ze nie umiem prosto zrobic zdjecia - ale nadal to samo - wiec co jest nie tak - i to cos z aparatami !!!!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
te 2-5% to z 90 stopni czy z ilu?
bo mi wychodzi ze ze obrazek byl "kopniety" w sumie az do 4.5 stopnia :roll:
gdzies pisales o 15% czyli wychodziloby13.5 stoppnia - sroki ale czegos takiego to nie widzialem
wiesz jak wygladaja tak obracane obrazki ?
(nie czepiam sie - tylko chodzi mi o to ze producent moze zalozyc sobie jakas tolerancje) :roll:
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
Fafniak napisał/a:
te 2-5% to z 90 stopni czy z ilu?
bo mi wychodzi ze ze obrazek byl "kopniety" w sumie az do 4.5 stopnia :roll:
gdzies pisales o 15% czyli wychodziloby13.5 stoppnia - sroki ale czegos takiego to nie widzialem
wiesz jak wygladaja tak obracane obrazki ?
(nie czepiam sie - tylko chodzi mi o to ze producent moze zalozyc sobie jakas tolerancje) :roll:



TO ZOBACZ JAKIE ZDJECIA WRZUCILEM - juz moze sie nie zaglebiaj bardziej w temat bo nie bedziesz mogl spac :->


widze ze nic z tego tematu nie wynika wiec nie ma sensu tu pisac - sa chyba rzeczy ktorych nie jestes w stanie pojac - a moze za malo :-B dzis wypiles
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
fota 1:



4.5 stopnia (czyli te 5%)



13.5 stopnia (czyli te 15%)

 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
masz moje zdjecie wrzucone wczesniej - ocen przesuniecie jak ci sie podoba - ale ze jest krzywe to chyba widzisz ?
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Maurosso napisał/a:
nie wiem czemu taki atak na xsilvera...argh jestem trochu zdziwiony zachowaniem forumowiczy.


po1. nikt nie powiedział, że aparat jest sprawny, tylko, żeby zrobił lepszy test - na wprost w poziomie i pionie, żeby uniknąć zniekształceń perspektywy
po2. oburzyłem się, że kolega twierdzi, że 'od ręki' zaobserwował to w kolejnych czterech egzemplarzach na miejscu w sklepie co uważam za niedorzeczne
po3. dopiero teraz zauważyłem, że mowa o K100D a nie K10D (jak nazwa tematu). Myślę, że trzeba wziąć pod uwagę, że to lustro amatorskie vs. półprofesjonalna. Choć w żadnej nie powinno się to zdarzyć
po4. kwestię AWB pomijam. Nikt nie mówi koledze, że nie ma racji, ale żeby lepiej argumentował i opisywał problem.
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
aparat wrocil - oczywiscie wedlug serwisu jest sprawny i spełnia normy pentaxa - jak Pentax ma takie normy to juz nie chce mieć pentaxa....

jak zrobilem zdjecia tym prostym aparatem to mialem go ochote rozwalic o podloge i wyslac spowrotem do pentaxa...


wizjer drzwi byl ustawiony idealnie na srodku kadru ( wg znacznikow na matowce )




obraz byl ustawiony idealnie rowno z wszystkimi czteroma krawedziami kartki (kartka ma zrobione 2 marginesy w takiej samej odleglosci od jej krawedzi - wiec to nadole to dolny margines a nie krawedz kartki )
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
xsilver napisał/a:
aparat wrocil - oczywiscie wedlug serwisu jest sprawny i spełnia normy pentaxa - jak Pentax ma takie normy to juz nie chce mieć pentaxa....

jak zrobilem zdjecia tym prostym aparatem to mialem go ochote rozwalic o podloge i wyslac spowrotem do pentaxa...

wizjer drzwi byl ustawiony idealnie na srodku kadru ( wg znacznikow na matowce )

obraz byl ustawiony idealnie rowno z wszystkimi czteroma krawedziami kartki (kartka ma zrobione 2 marginesy w takiej samej odleglosci od jej krawedzi - wiec to nadole to dolny margines a nie krawedz kartki )


Kolego, ale jakie tym masz "laboratorium" do badania sprzętu ?

Bo jak dotąd to twoimi wzorcami były futryny, drzwiczki, itp. czyli bardzo mało miarodajnie wzorce.
Jaki maszt sprzęt do kalibrowania ustawień geometrycznych aparatu?? Prócz własnych dłoni.
Może przynajmniej statyw z poziomicą ?

Może lepiej zacząć ćwiczyć się w robieniu zdjęć a nie testów?
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
dybon napisał/a:
xsilver napisał/a:
aparat wrocil - oczywiscie wedlug serwisu jest sprawny i spełnia normy pentaxa - jak Pentax ma takie normy to juz nie chce mieć pentaxa....

jak zrobilem zdjecia tym prostym aparatem to mialem go ochote rozwalic o podloge i wyslac spowrotem do pentaxa...

wizjer drzwi byl ustawiony idealnie na srodku kadru ( wg znacznikow na matowce )

obraz byl ustawiony idealnie rowno z wszystkimi czteroma krawedziami kartki (kartka ma zrobione 2 marginesy w takiej samej odleglosci od jej krawedzi - wiec to nadole to dolny margines a nie krawedz kartki )


Kolego, ale jakie tym masz "laboratorium" do badania sprzętu ?

Bo jak dotąd to twoimi wzorcami były futryny, drzwiczki, itp. czyli bardzo mało miarodajnie wzorce.
Jaki maszt sprzęt do kalibrowania ustawień geometrycznych aparatu?? Prócz własnych dłoni.
Może przynajmniej statyw z poziomicą ?

Może lepiej zacząć ćwiczyć się w robieniu zdjęć a nie testów?



na boga - jak nie chce Ci sie czytac calego tematu to nie odpisuj bo piszesz bzdury ...

mam statyw ( velbon z poziomicą jakis za 300zł )i robilem z niego zdjecia ( nawet z samowyzwalaczem ) ...

co do kalibrowania - robie portret a osoba wychodzi krzywo i pod jedna strona krawedzi zdjecia - nie rub ze mnie osoby niepelnosprawnej umyslowo =- bo widze ze nie moze do Ciebie dotrzec ze obraz moze byc krzywy - zobacz na kolejnywatek w krzywych zdjeciach w pentaxie gdzie kolejnych kilka osob potwierdzilo ten problem i przestan bzdury mi tu wypisywac ...

jak chcesz to wpadnij do mnie i porob zdjecia tym cudem techniki !!!
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Xsilver ja w moim GX-10 też zauważyłem takie przesunięcie jak opisujesz na przykładzie wizjera w drzwiach. Nie jest jednak tak duże. Nie zauważyłem jednak przekrzywienia obrazu. Przy robieniu zdjęć zacząłem brać na to poprawkę ;-) Moim zdaniem powinieneś dołączyć te zdjęcia i wysłać to jeszcze raz...
Mam wrażenie, że pojawiło się to w moim aparacie od kiedy zacząłem jeździć z nim na rowerze.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
nie rub ze mnie osoby niepelnosprawnej umyslowo


xsilver napisał/a:
nie moze do Ciebie dotrzec (...)


xsilver napisał/a:
przestan bzdury mi tu wypisywac ...


xsilver, zmień ton swoich wypowiedzi!
Poczytaj Regulamin! http://manufactura.home.p...p=206947#206947
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
xsilver napisał/a:

na boga - jak nie chce Ci sie czytac calego tematu to nie odpisuj bo piszesz bzdury ...

mam statyw ( velbon z poziomicą jakis za 300zł )i robilem z niego zdjecia ( nawet z samowyzwalaczem ) ...

co do kalibrowania - robie portret a osoba wychodzi krzywo i pod jedna strona krawedzi zdjecia - nie rub ze mnie osoby niepelnosprawnej umyslowo =- bo widze ze nie moze do Ciebie dotrzec ze obraz moze byc krzywy - zobacz na kolejnywatek w krzywych zdjeciach w pentaxie gdzie kolejnych kilka osob potwierdzilo ten problem i przestan bzdury mi tu wypisywac ...

jak chcesz to wpadnij do mnie i porob zdjecia tym cudem techniki !!!


Ale ponoć testowałeś też inne modele w MM, jakie wtedy miałeś przyrządy pomiarowe?

No to ja chyba mam wyjątkowe szczęście, sam sobie robiłem zdjęcie do paszportu na statywie za 20 zł z allegro, kupa biegania od aparatu do krzesła, ale przekrzywień i odchyleń nie zauważyłem (a robione na analogowej ogniskowej 200).
No ale to chyba wina mojego aparatu z dolnej półki.
Co do zdjęć z ręki, to wcale nie zauważam problemu.
Więc proszę nie generalizuj, ok, może trafił ci się feralny model, a może ty szukasz dziury w całym.
Co do robienia zdjęci twoim sprzętem, na pewno rozwiało by to wszelkie wątpliwości i może to ja się mylę.
Pentax jest jak najbardziej dobrym sprzętem.
:-B dla ciebie na uspokojenie emocji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach