xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
oj chlopaki widze ze jednak kupujac takiego sprzeta trzba odrazu wychodzac ze sklepu nabyc dodatkowo zgrzewke :-B zeby nie widziec jego wad i zeby zdjecia fotograf dobrze robil ...

moje zdanie jest takie - aparat z tego typu wadami nie powinien opuscic fabryki - a przynajmniej aparat nie za taka kwote - jakis kompakt za 399 moze ....


argawen - bzdury jakies wypisujesz ... moze twoim zdaniem np canon T90 tey robi krzywe zdjcia :evilsmile:
i zacznij czytac uważnie posty , zeby na nie sensownie odpisywac , a nie robić z siebie i innych wariata :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver, - proponuje:
1 - przeczytaj dokladnie co argawen napisal
2 - przeczytaj dokladnie co ty napisales
3 - przemysl czy nadal twoj ostatni post jest wlasciwy
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
dan napisał/a:
xsilver napisał/a:
to wedlug Ciebie od aparatu za 2tys nie mozna wymagac poprawnego robienia zdjec ?

Nie, bo to nie aparat robi zdjecia.


co z tego ze bedziesz precyzjnie dobieral ekspozycje , piescil sie z głebia jak zdjecie wyjdzie zamazane bo np sensor jest do bani...


zreszta pogadamy jak kupisz kolejnego pentaxa i bedziesz mial taka sytuacje - wtedy napisze ze to przeciez ty robisz zdjecia - a to ze obiektyw odpada - to trzeba nie marudzic tylko :-B i robic zdjecia :lol: :-P :-/


:-B :-B :-B
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
xsilver, no nie wiem co Ci napisac - pecha masz chlopie? Kurcze, ja poszedlem, nie przebieralem nawet, zaplacilem i wyszedlem. Moze szalony jestem czy cos, moze slepy i wad nie widze, ale jak czytam o takich przypadkach jak Twoj, to az sie boje sprawdzac :roll:
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
Fafniak napisał/a:
xsilver, - proponuje:
1 - przeczytaj dokladnie co argawen napisal
2 - przeczytaj dokladnie co ty napisales
3 - przemysl czy nadal twoj ostatni post jest wlasciwy


to kolega zaczal wypalajac czy w analogu tez ustawiaqlem WB ... wiec z pretensjami prosze do niego ;-)

[ Dodano: 2008-03-26, 00:13 ]
l_uka napisał/a:
xsilver, no nie wiem co Ci napisac - pecha masz chlopie? Kurcze, ja poszedlem, nie przebieralem nawet, zaplacilem i wyszedlem. Moze szalony jestem czy cos, moze slepy i wad nie widze, ale jak czytam o takich przypadkach jak Twoj, to az sie boje sprawdzac :roll:



nie ma strachu - tylko koledzy na sile chca mi wcisnac ze jestem jakis koslawy i nie umiem zdjecia prostego zrobic - bo przeciez pentax jest boski i napewno nie jest winny - zapraszam kilka stron wczesniej zobaczyc przykladowe zdjecia .

generalnie zbadalem juz chyba 3-4 szt pentaxa i samsunga w MM i kazdy ma to samo - jedne w mniejszym inne wiekszym stopniu - ale moze w MM takie cuda sie tylko dzieja - nie wiem , moze ja mam pecha - ale jak widac kilka osob ma podobna sytuacje wiec cos chyba w tym jest koledzy a nie tylko moje zwidy .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver, - przeczytaj dokladnie...bo widze ze nadal nie rozumiesz....
a swoja droga nie odpowiadasz na pytania....
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
Fafniak napisał/a:
xsilver, - przeczytaj dokladnie...bo widze ze nadal nie rozumiesz....
a swoja droga nie odpowiadasz na pytania....


na jakie pytania - w jakich warunkach AWB jest badziewny - skoro bylo to tyle walkowane na forum to chyba nie trudno sie domyslec
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
no to jezeli chodzi o zakres ponizej 4000K to sie nie dziw bo wiekszosc lustrzanek ma problemy.... wieco co chodzi?
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Kochani, ja rozumiem, że każda myszka swój ogonek chwali ale xsilwer ma prawo się wściekać, z drugiej strony, usterki się trafiają każdemu producentowi. Gorzej, jak w całej serii, a najgorzej, jeśli serwis to olewa. Z kolei AWB mógłby być dużo lepszy (w olkach jest o wiele lepszy... więc można), ale trudno to uznać za powód reklamacji. Po prostu ten model ma takie a nie inny parametry - czyli widziały gały co brały...[/b]
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
rbucz napisał/a:
Z kolei AWB mógłby być dużo lepszy (w olkach jest o wiele lepszy... więc można),
- taaak to dziwne bo wedlug testujacych jest podobnie... czyli niezbyt dobrze...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
xsilver napisał/a:
aparat z tego typu wadami nie powinien opuscic fabryki - a przynajmniej aparat nie za taka kwote - jakis kompakt za 399 moze ....

fakt - nie powinien

Ale - np. samochody - o wiele drozsze przeciez - tez opuszczaja fabryki z wadami. I to takimi, przez ktore zdrowie mozna stracic. Jak kupisz najdrosze w danym segmencie, to jest szansa, ze tych wad nie bedzie mialo. To samo z aparatami - kupisz Leike, to raczej nie bedzie szwankowac od poczatku ;-) No chyba, ze cos bedzie wada w projekcie-konstrukcji (tak jak AWB w K10D) :-P

W przypadku aparatu sprobowac powalczyc u gwaranta o wyeliminowanie tych wad, ktore sa mozliwe do wyeliminowania (krzywo ustawiona matowka), a z reszta nauczyc sie zyc (AWB).

 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
[quote=- taaak to dziwne bo wedlug testujacych jest podobnie... czyli niezbyt dobrze...

No to niech będzie moje subiektywne (jakkolwiek wyraźne) odczucie. Zresztą nie zmienia to sensu mojej poprzedniej wypowiedzi - kupujemy to, co jest w specyfikacji i trudno wymagać więcej.
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
zobaczymy jak gwarant do tego sie ustosunkuje...



ja porownuje k100d np do mojego poprzedniego aparatu - czyli fz20 - aparat o klase nizszy , konstukcyjnie 3 lata starszy - a jakos nie mial problemow z AWB - ktory dzialal w porownianiu do k100d o niegbo lepiej - wiec teraz sie nie da a 3 lata temu sie dalo ? o ile technika poszla do przodu przez te 3 lata ...


a argument ze u innych jest podobnie to nie argument ... jak pentax nie umie zrobic aparatu to niech zamknie interes i zacznie produkowac dmuchane kola ratunkowe dla dzieci :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
a argument ze u innych jest podobnie to nie argument ...
- owszem to jest argument - jest z tym jakis klopot....
malo tego opowiem ci jeszce jedna dziwna sprawe -
kamera sony XD-cAM kosztujaca cholernie duzo - ma takze klopot po zalaczeniu AWB przy swietle sztucznym - nie az taki jak lustrzanki ale ma......(jak chcesz sprawdzic cene to poszukaj w sieci :-P )
Jezeli aparat ma matryce pracujaca w trybie ciaglyym - nie bedzie mial tak duzego klopotu z AWB - to powinienes juz wiedziec
Cytat
jak pentax nie umie zrobic aparatu to niech zamknie interes i zacznie produkowac dmuchane kola ratunkowe dla dzieci
- serio ? A ja mam wrazenie ze badajac tyle aparatow i uzyskujac podobne wyniki to nie po stronie korpusow lezy problem :-P
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
tylko po stronie zarowek w suficie :-)

nie ma co dywagowac - zobaczymy jak do tematu ustosunkuje sie gwarant - i to tyle.

pozdrawiam
 
hrobass  Dołączył: 05 Mar 2008
A ja jeszcze nie miałem problemu z awb... co prawda k10 mam może miesiąc, ale... Zawsze można wrócić do pierwocin fotografii, jeśli komuś nazbyt technika szfankuje :-P
 
xsilver  Dołączył: 17 Mar 2008
ja nie moge tego pojac - co z tego np ze mercedes klasy A sie wywraca na zakretach - to wszystkie samochody sie maja wywracac , bo jest to norma ??

bzdura jakas - czlowiek polecial na ksiezyc , a nie moze sie uporac z AWB ? no nie przesadzajmy ...
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
xsilver napisał/a:
czlowiek polecial na ksiezyc , a nie moze sie uporac z AWB ?

alez czlowiek moze sie z tym uporac bardzo latwo - pipetke polecam :mrgreen:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
xsilver napisał/a:
to wszystkie samochody sie maja wywracac , bo jest to norma ??

Chyba nie zrozumiales mnie dobrze. Kup Porsche, to nie bedzie sie wywracac, a moze i nie bedzie mialo zadnych wad przez jakis czas.

Analogicznie - kup Nikona D3 - moze wizjer bedzie prosto, a AWB bedzie lepiej dzialal niz w K10D.

xsilver napisał/a:
bzdura jakas - czlowiek polecial na ksiezyc , a nie moze sie uporac z AWB ? no nie przesadzajmy ...

Napisales tak w reklamacji do MM? :mrgreen:
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Ale z kad wiesz że tam dojechał i że nie jest to mistyfikacla na dużą skalę?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach