mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
[mycielski] cos nowego
prosze o konstruktywna krytyke fotografia ludzi to moja slaba strona

1 K100D+tamron 70-300


2 K100D+tamron 70-300


3 K100D+tamron 70-300
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
1. krok do tyłu, obiektyw w prawo. Nieco żółtego/czerwonego bym ujął.
2. OK.
3. tu mi już bardzo przeszkadza żółta/czerwona dominanta :-/
 

Jacek Ł.  Dołączył: 06 Lis 2007
Zgadzam się zupełnie z przedmówcą (Zorzyk)
Od siebie dodam, że całkiem fajne foty (no może prócz 3-ki)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Moim skromnym zdanie te zdjęcia są dość przypadkowe (niezaleznie od kolorystyki). Kadry nie mówią dosłownie nic. Jest jak mówisz - ludzie to (jak na razie) Twoja słaba strona. Pokaż nam lepiej ujęcia, które uznajesz za lepsze :)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mertz, czy wszystkie Twoje zdjęcia coś mówią? :evilsmile:
Za 25 lat najważniejsze będzie to, że te zdjecia w ogóle powstały 8-)
 
samber  Dołączył: 28 Cze 2007
Czy nic nie mówią? Mówią coś o przedstawionych ludziach, jak każdy portret. Popatrz na oczy tej kobiety i powiedz, że niczego się o niej nie dowiedziałeś.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Mertz, czy wszystkie Twoje zdjęcia coś mówią?


Chyba wyraziłem się niejasno (niestety). Zacytuję osobę z tego forum: "Każde zdjęcie powinno coś mówić nieść jakiś przekaz innymi słowy wywoływać jakieś emocję (...)" - i nikt tego nie zanegował.
Właśnie na to zwracam uwagę oglądając jakąkolwiek fotkę w pierwszej kolejności, dopiero potem na kadr, kolory i złoty podział. Moim (i TYLKO moim) zdaniem żadne z trzech zaprezentowanych zdjęć nie ma tego "czegoś".

Odpowiadając na Twoje pytanie Jurku - te fotki, które ośmielam się zaprezentować (nieważne w jakiej formie) w moim odczuciu coś mówią / mają to coś. Selekcja, ostra selekcja.


zorzyk napisał/a:
Za 25 lat najważniejsze będzie to, że te zdjecia w ogóle powstały


A czy takie stwierdzenie nie stawia pod znakiem zapytania sensu jakiegokolwiek doskonalenia się? Byle jak, byle gdzie - byle tylko.


BTW - ciekawie zadziałał automat od "brzydkich wyrazów". Użyłem słowa "abstrahować" w I os. lp. czasu teraźniejszego i w poście zobaczyłem wymoderowane "ch***ję". Faaajnie :)) Finalnie użyłem słowa 'niezależnie" :)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Zgadzam sie niestety z Mertzem... :-?

Pzdr
Spinner
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mnie chodziło o to, żeby mycielskiego pozytywnie zmotywować do dalszych prób 8-)
A ze zdaniem
Mertz napisał/a:
Każde zdjęcie powinno coś mówić nieść jakiś przekaz innymi słowy wywoływać jakieś emocję (...)
nie można się nie zgodzić :-)
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wielkie dzieki za wszystkie komentarze postaram sie wszystkie uwagi zastosowac podczas focenia ludzi moze kiedys uda mi sie fotografujac jakas osobe pokazac jej emocje.
a teraz moze pokaze cos co lubie focic a czy robie to dobrze sam nie wiem zapraszam do komentowania
4

5

6

7


[ Dodano: 2008-02-12, 23:31 ]
spoko zorzyk tak szybko sie nie zniechecam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najpierw pomarudze (ale malutko) - 4. lekko za "zimna" (ale to jest subiektywne).

A teraz już nie będę marudził: zdjęcia z drugiej serii mi się podobają. Ale może ramka za gruba? ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
mycielski napisał/a:
zapraszam do komentowania


:)) jak wywalisz tą koszmarną czarną ramke, to ta druga fotka (w brązach) jest naprawdę niezła. Tylko letko bym ją (dla proporcji) przycął z prawej.

[ Dodano: 2008-02-12, 23:46 ]
mycielski napisał/a:
podczas focenia ludzi moze kiedys uda mi sie fotografujac jakas osobe pokazac jej emocje


Nie zrozum nas źle - emocje osób na zdjęciu, a "ładunek emocjolany" (trudne słowo ;) zdjęcia to prawie dwie inne sprawy.
Ja osobiście nie mam na razie odwagi wziąć się za fotki protretowe (nie licząc mojego synka). Mam wrażnie, że nie miałbym nic do powiedzenia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
4. lekko za "zimna" (ale to jest subiektywne).

Jakby była ciepła to by się lód roztopił :evilsmile: ;-)

Mi się najbardziej podoba listek z numeru 5.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witam !!!
Dawno Was nie męczyłem swoimi fotkami :-)
8

9

Niebiańskie impresje
krytyka mile widziana
pozdrawiam
10

11

12

13

14

15

16
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
9 się podoba - oczywiście moje osobiste odczucia, co do wcześniejszych zgadzam się z Mertz (dlatego sam jeszcze nie umieszczam swoich - yh selekcja i strach ;-) ) zdjęcia ok, ale nie wywołuje u mnie żadnych emocji, nie potrafię odnaleźć "czegoś" co pozwoliłoby mi wracać do tych zdjęć, a z kwiatków 7
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
qameleo dzieki za obejzenie moich fotek. Nie zgadzam sie z Toba co do chowania zdjec przed swiatem. Ja tez tak kiedys uwazalem. Robilem zdjecia i chowalem nie pokazujac nikomu- blad. Nie wolno bac sie krytyki. Przeciez pomaga ona sie rozwijac i doskonalic swoje umiejetnosci. Ty bedziesz uwazal ze zrobiles super fotke a inni powiedza ze to gniot. Pomysl o tym. Pozdrawiam i zycze samych udanych ujec
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
popatrz na swoje fotki i pomyśl też nad kadrem, bo albo za dużo czarnego ( taka plama ) na dole, albo malo ciekawe niebo na górze ( fotka 10 ).

co do fotek chmur to już nie łapie co chciałeś pokazać, może w realu były ciekawe/interesujące te chmury, ale na fotce tego nie widać.

co do 9, szkoda tego uciętego palca ;) ( wiem czepiam sie :-P ).
ale jak coś pokazywać, to lepiej kilka razy spojrzeć na tą fotkę za parę dni, zapytać się bliskiej osoby, bo to że Ty widzisz to coś, nie znaczy że fotka będzie dla innych zrozumiała, a te parę dni powinno spowodować że bardziej obiektywnie spojrzysz na swoje fotki.
Co do portretu i krajobrazów, nie śpiesz się , one nie uciekną ;-) bardziej przemyśl to co chcesz mieć na zdjęciu, a potem dopiero postaraj się to uwiecznić.
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
mycielski napisał/a:
Nie zgadzam sie z Toba co do chowania zdjec przed swiatem. Ja tez tak kiedys uwazalem.
ja nie chowam przed światem, wręcz przeciwnie moje zdjęcia są do oglądania, aczkolwiek nie udało jeszcze mi dojść do stanu psychicznego w którym uważałbym moje zdjęcia by pokazać je tutaj ;-) , ale na pewno przełamię się niedługo :-D
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
no to sie ciesze
 

qameleo  Dołączył: 04 Wrz 2007
mycielski, coś jeszcze z portretu masz ? bo to jest coś co lubię :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach