sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
[sunshine] Nowy Cykl: Polska strajkuje
Witam,
mam trochę zdjęć do oceny - rozpoczynam nowy cykl pt. "Polska Strajkuje" - który wspólnego ze strajkiem nie ma prawie nic ;-) Wspólnym motywem dla całego cyklu są zawody ostatnimi czasy strajkujące ukazane w krzywym zwierciadle w warunkach studyjnych (czyli maj haus - pomiędzy lodówką a komodą, tło przyklejone do szafy ;-) ). Na początek nauczycielka :-D (ten uśmiech - to dlatego ,że kończę właśnie pedagogikę).
Zdjęcia - takie jak je matryca zapamiętała (bez PS'ucia ;-) i wywoływania w programie do RAW'ów ), dlatego też czasem tło nie domaga, lub prześwietlona partia na nosie (jedno ze zdjęć). Zdjęcia w oryginale wyszły w JPG z aparatu - gdyż nie jest to sesja zarobkowa, więc nie przykładałem się do niej jak linijka do papieru milimetrowego ;-) . Oceniajcie ;-) .

ps. Ciąg dalszy nastąpi - pielęgniarka, policjantka, górniczka, mydelniczka :-P .












Uważajcie jak oceniacie, chyba nie chcecie mieć obniżonego ze sprawowania ;-)
Miłego! ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Strasznie niewyraźne i bardzo podobne do siebie te zdjęcia. Bardzo źle się ogląda - praktycznie nic nie widać :-P Następnym razem może rób bez takich przepaleń?

[ Dodano: 2008-02-13, 15:40 ]
O! Jedno jest ;-)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Nie to dałem :-P :mrgreen: Sorki

[ Dodano: 2008-02-13, 15:49 ]
Teraz już jest ok ;-)

Podaję dane obiektywu:
Pentax KIT (jaki jest koń każdy widzi ;-) ) - closeupy i te z niską ogniskową.
Braun Ultralit M 50/1.7 (podobno to samo co Cosinon z tymi parametrami) - te zdjęcia z ogniskową 50 :-P Chyba tylko pierwsze :->

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
sunshine, ale ta "pani nauczycielka" ma inne okulary na przedostatnim zdjęciu.
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Pentagram napisał/a:
ale ta "pani nauczycielka" ma inne okulary na przedostatnim zdjęciu.


Bo wtedy jeszcze była stażystką :-P

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Powiem tak - to mi wygląda na początek dobrze zapowiadającej się sesji, z której kolejnych zdjeć już nie pokazałeś :evilsmile:

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: [sunshine] Nowy Cykl: Polska strajkuje
sunshine napisał/a:
Zdjęcia w oryginale wyszły w JPG z aparatu - gdyż nie jest to sesja zarobkowa, więc nie przykładałem się do niej jak linijka do papieru milimetrowego ;-)


no ba, po co robić coś fajnego jak się na tym nie zarabia ? :-P

hahahaha
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Re: [sunshine] Nowy Cykl: Polska strajkuje
guerilla napisał/a:

no ba, po co robić coś fajnego jak się na tym nie zarabia ? :-P


Wiesz przecież, że nie o to mi chodziło ;-) Dałem taki wpis, żebyście nie myśleli że używałem zewnętrznego światłomierza, obręczy foto czy innych pierdół (oczywiście bardzo pomocnych), tylko była to taka sesyjka na biegu - ot strzeliłem kilka fotek, kilka nawet udanych moim zdaniem. Sesja nieco kombinowana:

1. Tło przyklejone do szafy taśmą dwustronną (tylko u góry) :-P
2. Statyw oświetleniowy (ze żródłem światła stałego <5500K>), parasolka rozpraszająca.
3. Modelka - koleżanka ze studiów.
4. Charakteryzacja + makijaż - ona sama oraz jej szminka :-P .
5. Pentax K10D - (statyw czasem był, czasem nie).
6. Wersalka wywrócona na okno + krzesła na stole + stół na szafie = co by miejsce było.

Wszystko ;-)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Re: [sunshine] Nowy Cykl: Polska strajkuje
sunshine napisał/a:
guerilla napisał/a:

no ba, po co robić coś fajnego jak się na tym nie zarabia ? :-P


Wiesz przecież, że nie o to mi chodziło ;-) Dałem taki wpis, żebyście nie myśleli że używałem zewnętrznego światłomierza, obręczy foto czy innych pierdół (


wiem, ale to takie zapobiegliwe, jakbyś chciał na wszelki wypadek mieć wymówkę jeśli ktoś za mocno skrytykuje :)
 

sunshine  Dołączył: 25 Paź 2007
Niech komentują - na razie żadnych komentarzy ;-)

ps.
Nawet jakby ktoś skrytykował to i tak w mojej opinii zdjęcia są niezłe! Nie mówię świetne - nie dlatego żeby zagrać bezpiecznie ale dlatego, że ufam iż stać mnie na więcej. Po to zresztą trenuję by być lepszym 8-)

[ Dodano: 2008-02-17, 10:55 ]

Słodka sadystka czyli "Strajkujących zawodów ciąg dalszy" ;-)





 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
o joj joj, o joj joj, to będzie bolało :-?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
witusch, akurat brodę to można obciąć, tylko trzeba wiedzieć kiedy i po co. Generalnie to nie obcina się kończyn. W starej szkole uczyli, że nie tnie się po stawach i kościach. Znaczy po brodzie można ;-)
 
witusch
[Usunięty]
Widze, ze kolega matb, przesladuje mnie ze swoja "stara szkola" we wszystkich watkach. Jak broda to nie kosc, to w takim razie co? :mrgreen:

ps. no i moze tak troche samokrytyki (dostalo sie gosciom po piszczelach) :lol:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
witusch napisał/a:
kolega matb, przesladuje mnie ze swoja "stara szkola" we wszystkich watkach.

Ale to nie moja stara szkoła ;-) Ja tam się do niej nie poczuwam, tak tylko czasem wspomnę, co to drzewiej fotografom wmawiano :-P
witusch napisał/a:
no i moze tak troche samokrytyki (dostalo sie gosciom po piszczelach)

No i co? Ja mam teraz to zdjęcie bronić czy się z niego tłumaczyć?
Przecież planu amerykańskiego się zastosować nie dało, nie? A poza tym - czy jakby były całe nogi to kadr byłby lepszy? Zdjęcie by więcej mówiło niż teraz? Nie wydaje mi się :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
wam wrażenie, że ten stojący zaraz „lutnie” temu młodszemu ;-)
 
lsnk  Dołączył: 23 Lis 2007
Mnie też ręce świerzbią ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wracając do tematu:
sunshine napisał/a:
Wspólnym motywem dla całego cyklu są zawody ostatnimi czasy strajkujące ukazane w krzywym zwierciadle
Ciekawi mnie, co zrobisz z górnikami? :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
zorzyk, Rząd RP ma zamiar wypowiedzieć konwencję o zakazie zatrudniania kobiet w kopalniach "na dole" i jakoś od wakacji będzie można na przodku zatrudniać także panie.
Więc spokojnie - to tylko kwestia czasu. :->
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
matb napisał/a:
będzie można na przodku zatrudniać także panie
Masz na myśli oczywiście przodek w kopalni? :-P
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Eche. A nie wynika to z postu?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach