White  Dołączył: 31 Paź 2008
Nowiuśki Canon EOS 6D
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Hmm, ma 11 punktowy układ AF pracujący już od -3EV - to chyba znaczy, że kupili system AF od Pentaksa! ;-)
Bardzo fajnie, że nie poszli w górę z ilością Mpix, no i wagowo też poszaleli - zaledwie 10g więcej od K-5-tki!
 

Pavlvs  Dołączył: 23 Lip 2011
Ale krycie kadru 97% to nieporozumienie w tym przypadku :-/
Ale to ustrojstwo jest ciekawe : 'Nowy tryb fotografowania cichego, który tłumi dźwięk migawki i lustra, umożliwiając dyskretną pracę.'

 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
gebi napisał/a:
Hmm, ma 11 punktowy układ AF pracujący już od -3EV - to chyba znaczy, że kupili system AF od Pentaksa! ;-)
Bardzo fajnie, że nie poszli w górę z ilością Mpix, no i wagowo też poszaleli - zaledwie 10g więcej od K-5-tki!


1 punkt krzyżowy, reszta liniowa? To raczej układ z czretocyfrowego Canona (dwucyfrowe maja już bardziej zaawansowany). Pentax tu raczej ma spora przewagę. Ciekawe co jeszcze wykastrowali. Korekre FF/BF?

Ale matryca fajna - 20 Mpix na FF myślę, że jest akuratnie. Waga tu jest raczej zaletą - to ma być poręczny aparat. Cena też znośna, szczególnie jeżeli wziaść pod uwagę że jeszcze stanieje. M. to się podoba. Kurcze, wpakować tę matrycę w K-5 II, to byłoby coś. Ech...
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Niestety z taką specyfikacją to teraz ratować się tylko ceną. Bo bez takich bajerów jak GPS/WLAN D600 kładzie 6D na łopatki. Nie oznacza to, że nie będzie kupców. Ale dużo osób czekało na jakiegoś "taniego" następcę marka II , a teraz chyba będzie czas zbierać na mkIII przez ten AF :lol:
 
kawalek  Dołączył: 03 Maj 2006
oby AF był tak dobry jak w 5D mk3 i 7D :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
So Seductive napisał/a:
Niestety z taką specyfikacją to teraz ratować się tylko ceną. Bo bez takich bajerów jak GPS/WLAN D600 kładzie 6D na łopatki.
6d ma GPS i WiFi
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pentagram, chyba opacznie zrozumiałeś tą wypowiedź (ja początkowo też)

chodziło chyba o to, że d600 nawet bez GPS/WiFi kładzie 6d na łopatki

a to takie wróżenie z fusów

MBSZ - tylko jeden punkt krzyżowy to jest jakiś tam minus - ale jeżeli ten środkowy punkt AFu będzie działał j**, to mi by taki korpus wystarczył - boczne niech będą w razie W ;-)

a to wszystko teoretyzowanie - bo jakbym sprzedał cały swój sprzęt, to by mi starczyło na jeden korpus z tych "tanich" nowości FF + jakieś tanie stałki i lampion (i drugi najtańszy korpus APS-C - pewnie używany)
musiałbym chyba sprzedać dodatkowo auto, żeby jakieś fajne szkła do tego podpiąć ;-)

nie, na razie nie :-D
ale trend cenowy jest ok :-P

 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
Pentagram, chyba opacznie zrozumiałeś tą wypowiedź (ja początkowo też)
A, to bardzo możliwe. Ostatnio jestem jakiś opacznie przytomny. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pentagram napisał/a:
opacznie przytomny

Momentalnie niepřitomny :mrgreen:
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
O to, to. Ten czeski spirytus.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
A już myślałem, że będę miał na co zmienić 7d...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Canon EOS 6D w polskich rękach: http://technologie.gazeta...w_aparacie.html
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Canon EOS 6D w polskich rękach: http://technologie.gazeta...w_aparacie.html

Podsumowanie ww. linku: Nie wiem co bierze pan na filmie ale ja też chcę...
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Sam korpus 6D kosztować będzie bowiem oficjalnie aż 8600 złotych. W parze z uniwersalnym obiektywem sięgnie więc nawet 10 tysięcy złotych.
W tym momencie jedni łapią oddech z przerażenia, a drudzy zaczynają liczyć oszczędności zgromadzone w skarbonce. Do tej pory aparaty tego typu zaczynały się bowiem o jeden szczebelek wyżej i trzeba było wydać na nie sporo ponad 10 tysięcy złotych. Obniżenie pułapu cenowego jest więc zauważalne.

Chyba coś mnie ominęło. Pierwszy 5DmkII kupiłem za 8.900, drugi za 7.500
Coraz częściej przekonuję się, że połowa dziennikarzy to idioci, a druga połowa to kretyni. :roll:
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
znamy już sugerowane ceny nowego aparatu (PLN). Sprzęt ma trafić do sprzedaży w grudniu br.
EOS 6D będzie dostępny w dwóch konfiguracjach:
EOS 6D Body with GPS/Wi-Fi
7 799
EOS 6D 24-105IS with GPS/Wi-Fi
10 999
New Grip
789
New focusing screen
119

http://www.dfv.pl/aparaty.html?id=1735
 
kawalek  Dołączył: 03 Maj 2006
No i pięknie teraz trzeba czekać na testy i dostępność z sklepach ;)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Z tym 6d może być jak z pierwszym budżetowym FF, czyli Sony @850. Niby tańsza, bardziej przystępna, niby tylko trochę okrojona, niby dobry pomysł... A wcale nie taka tańsza, w dodatku tylko niezauważalnie bardziej przystępna. Reasumując - rynkowy kiks.

Myślę, że takim kiksem na chwilę obecną będzie też 6D. Bo kto kupi tego kastrata, jeśli na dzień dzisiejszy tańszy jest 5dmII?

Sytuacja pewnie się zmieni kiedy wyprzedadzą magazynowe złogi 5dmII. Przykre będzie jednak to, że wtedy za dawną cenę nieobecnego już na rynku 5dmII oferowany będzie wykastrowany 6d...
 
pentaxianin  Dołączył: 31 Maj 2008
Jednak jak dla mnie liczy się tez komfort użytkowania, ergonomia i jakość wykonania, dlatego też zakupiłem parę dni temu d700 a i pracuję na 5dm3 który jest na baaardzo wysokim poziomie moim zdaniem wykonany lepiej jak d700 a d700 lepiej jak d300. Bulić 8 tyś i mieć plastik ? o ile ten plastik w nikonie jest fajny to ten z canonów woła o pomstę do nieba. No sory, o ile w przypadku nikonów przesiadka może być zrozumiała nowe nikony mają 2-3x wiecej Mpix + filmy to w przypadku canonów i ilość mpix została a i filmy są, dodatkowo wykastrowali z wielu rzeczy go.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
ale i tak znajdzie kupców ;) jeśli to ma być FF podróżnika to w sumie fajna puszka wyszła, jeśli nie to zawsze jest mkII

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach