hijac3k  Dołączył: 13 Maj 2007
mój nowiuśki K100D
Przyszedl, przyszedl... Nie zdązyłem się dobrze obuzić a już kurier stał w drzwiach z paczką :)
Dotarł moj wymarzony k100D na który tak długo odkladalem stypednium :) Tutaj należą sie słowa podziekowania dla Politechniki Poznańskiej :) no i oczywiście dla niezawodnego sklepu fotoceny.pl Wczoraj o 14 zrobilem przelew, a dzisiaj o 9:20 miałem juz aparat. 17h - expresowo, prawda?

teraz czekam na obiektyw od Spinnera (A50 1,7) i zaczynamy zabawe?

Czy tez mieliscie tak, ze na początku baliście sie dotknąc aparat, zeby czegos nie popsuc?

Czy jest cos od czego powiniennem zaczac prace z tym aparatem. Cos co trzeba zrobic tak jak wymiana paska rozrzadu po zakupie uzywanego auta :) )? Karte pamięci sformatowalem, akumulatorki się ładują, do obslugi manualnych szkiel ustawilem o opcjach: aperture ring na PERMITED. Czy cos jeszcze powniennem zrobic na poczatek?

Moze jakies testy, zeby sprawdzic, czy wszystko jest OK?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Włóż akumulatory :mrgreen: :-B
 

hijac3k  Dołączył: 13 Maj 2007
akumulatorki Sanyo 2100 wlozylem, ale mrugala bateryjka, wiec je ładuje... moj canon a60 odpalal na nich bez problemu wiec troche sie zmartwilem, ale mam nadzieje, ze nie bedzie z nimi zadnych problemow (czytalem o tym na forum) Zobaczymy jak je naladuje do pelna
 

Ganz  Dołączył: 30 Kwi 2007
kubeł wody na głowe ;-) andthen ustawić AF na AF.C i patrzeć jak to fanie działa andthen przeczytać instrukcję andthen jakiś kurs fotografii.
Pozdrowionka i miłej zabawy.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
hijac3k napisał/a:
akumulatorki Sanyo 2100 wlozylem, ale mrugala bateryjka, wiec je ładuje

Hehe ... ja miałem to samo jeszcze parę dni temu, włożyłem do GX-1S'a Energizer'y 2300 i dułpa :mrgreen: , okazuje się że nie mają jednakowej pojemności (chociaż nie jest bardzo źle), tyle że one mają ze 3 lata już i chyba po prostu strasznie szybko się rozładowują.
Też sie martwiłem, ale kupiłem Eneloop'y i wszystko gra i buczy.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Re: mój nowiuśki K100D
hijac3k napisał/a:
Moze jakies testy, zeby sprawdzic, czy wszystko jest OK?


Uważać na klapki karty i baterii, kupić zestaw do czyszczenia obiektywu, ochronę obiektywu zakładać przy zdjętym tulipanku i oczywiście jak nie masz to musisz kupić torbę foto. A jeśli coś nie tak z aparatem to wyjdzie raczej po kilkuset fotkach.
 

hijac3k  Dołączył: 13 Maj 2007
wkt napisał/a:
przy zdjętym tulipanku

nie bardzo jeszczę łapie ten slang :) Chodzi o tę osłonę przeciwsłoneczną na obiektyw kitowy?
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Osłona przeciwsłoneczna może być w kształcie tulipana lub taka zwykła bez wycięć. Tulipan jest tylko do lepszych obiektywów, które mają nieruchomą przednią soczewkę. Po tulipanku łatwo poznać że mamy do czynienia z zawodowcem a nie zwykłym pstrykaczem.
Właściciel d40x musi dopłacić ok 1k zł aby móc założyć tulipanek.

 

hijac3k  Dołączył: 13 Maj 2007
wkt napisał/a:
Właściciel d40x musi sporo dopłacić (ok 1kzł) aby cieszyć się tulipankiem.

No to jestesmy szczesliwymi posiadaczami Pentaxow. Juz mnie rodzina i znajomi pytali co to za firma, bo pierwszy raz słysza.
Ps. Czasem mnie denerwuje, jak znajac tylko Canona i Nikona stwierdzaja, ze nigdy o marce Pentax nie slyszeli, wiec pewnie nie jest zbyt dobra
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
hijac3k, to zapytaj ich, czy słyszeli o Hasselbladach - i wyleczysz się z kompleksów ;-)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
N, C, P to są równoważne firmy. Obciach to jest nosić pasek z napisem Sony.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
wkt napisał/a:
Obciach to jest nosić pasek z napisem Sony.
Okienka ci sie pomyliły, nie to forum.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
wkt napisał/a:
Po tulipanku łatwo poznać że mamy do czynienia z zawodowcem a nie zwykłym pstrykaczem.

o kurtka felek ,a ja nieświadomy śmigam po okolicy :lol:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
hijac3k, Zamiast pytać i liczyć na to, że z postu nie zrobi się OT :-D po prostu przestudiuj instrukcję obsługi. Wszystko po polsku i czarno na białym. Potem dopiero, jeśli coś będzie nie jasne zapytaj konkretnie.
 

mycielski  Dołączył: 20 Kwi 2006
kurcze a moja kasetka dopiero w poniedzialek do mnie dotrze :cry: weekend bez kasetki jest weekendem straconym
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
wkt napisał/a:
N, C, P to są równoważne firmy. Obciach to jest nosić pasek z napisem Sony.
prowsze bez takich :!: Jarek Dabrowski słusznie zauważył nie to forum. taka opinia nikomu nie służy i tylko źle świadczy o jej autorze więc proszę uszanuj klimat i styl tego forum.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
wkt napisał/a:
Osłona przeciwsłoneczna może być w kształcie tulipana lub taka zwykła bez wycięć. Tulipan jest tylko do lepszych obiektywów, które mają nieruchomą przednią soczewkę. Po tulipanku łatwo poznać że mamy do czynienia z zawodowcem a nie zwykłym pstrykaczem.
Właściciel d40x musi dopłacić ok 1k zł aby móc założyć tulipanek.

Trochę przesadziłeś ;-) "tulipan" nie ma nic do profesjonalności obiektywu, popatrz sobie na FA*200/2.8, 80-200/2.8, 300/4.5 ... itd. Tulipany daje się gdy szeroki kąt w zoomie (lub obiektyw szerokokątny) mógłby robić winietkę przy zwykłej osłonie
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
awakqwq napisał/a:
wkt napisał/a:
N, C, P to są równoważne firmy. Obciach to jest nosić pasek z napisem Sony.
prowsze bez takich :!: Jarek Dabrowski słusznie zauważył nie to forum. taka opinia nikomu nie służy i tylko źle świadczy o jej autorze więc proszę uszanuj klimat i styl tego forum.


Popieram.

mycielski napisał/a:
weekend bez kasetki jest weekendem straconym


Popieram po dwakroć.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
mycielski nie łam się za tydzień też jest weekend, choć po Twoich przebojach powinni
przysłać kasetkę super expresem :-B
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
a do mnie za tydzień GX-1S dojdzie...już się nie moge doczekać :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach