cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
gebi napisał/a:
Podsumowując mój wcześniejszy wpis, to na wymienionej akcji sprzedało się 770 zestawów Q ze stałką 01, czyli całe mnóstwo Pentaksów lata sobie teraz po świecie.
Ciekawe ile tak naprawdę zestawów Pentax sprzedał, skoro jednak zdecydowali się wydać nowy korpus Q10 i obiektywy w tym systemie?
Akcja na gruponie to klasyczna wyprzedaz sprzetu zalegajacego w magazynie. Fajnie ze poszli po rozum do glowy i Q10 jest wyraznie tanszy na wejsciu, niz poprzedni model.
Q sprzedaje sie przyzwoicie chyba tylko w Japonii...
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Nie wiem czemu tak niektórzy narzekają na ten model - jak na rodzaj i wielkość matrycy radzi sobie nieźle, a jako nowość - też nieźle kosztował. W sumie aparat bardziej przypominający zabawkę czy szpiegowskiego "Minoxa" z ery analogu (i zimnej wojny) , dający fotki przyzwoitej jakości . Wielu użytkowników kompaktów z takimi matrycami też nie narzeka , mimo oczywistej różnicy w jakości optyki, więc tym bardziej można uznać eksperyment Pentaxa za udany. Siłą rzeczy - następcy będą tańsi - bo ich produkcja nie wymaga już takich nakładów jak uruchomienie pierwowzoru systemu. :-B
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Jeśli dobrze pamiętam, to Pentax zapowiadał adapter z bagnetem K do Q. Jakoś nie mogę tego znaleźć w sprzedarzy. Zaznaczam, że nie interesują mnie żadne protezy tzw. producentów niezależnych. Czy ktoś wie co się dzieje w tej sprawie? Jeśli taka przejściówka się pojawi, to poważnie rozważę Pentaksa Q jako telekonwerter 5x.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
teta, w tych ostatnich nowościach ogłoszonych przez Pentaxa przed Photokina, jest ta przejsciowlka. Możesz ja zobavzyc na stronie amerukanskiego Pentaxa, lub na B&H-u. Cena 250$
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
wuzet, Wielkie dzięki. Znalazłem wreszcie w B&H :-D
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dość ciekawe ustrojstwo, z własna migawka i regulacja przyslony.
 
teta  Dołączył: 28 Kwi 2006
Jeszcze nie rozkminiłem tego do końca, ale coś mi mówi, że można tego będzie używać z zewnętrzną lampą błyskową z rozsądnymi czasami synchronizacji.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Muszę przyznać, że tę małą matrycę całkiem nieźle oprogramowali.

Q10:
http://www.pentax.jp/japan/products/q10/ex/
Q:
http://www.pentax.jp/english/products/q/ex.html

Szkoda tylko, że ten Q i Q10 mają tak wysokie ceny. No, ale za markę się płaci.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Pentagram napisał/a:
Szkoda tylko, że ten Q i Q10 mają tak wysokie ceny


1190 za Q z obiektywem standardowym to już fajna cena za ten gadżecik. Cena wejściowa była pewnym szokiem, ale teraz jest git :-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Niby tak, ale za standard Q 02 (odpowiednik DA 18-55) wołają nie jakieś trzy stówki, tylko 1.150,-
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Pentagram napisał/a:
za standard Q 02 (odpowiednik DA 18-55) wołają nie jakieś trzy stówki, tylko 1.150,-


Mnie się podoba komplet ze stałką - mały i jasny. Pozostałe obiektywy to dla mnie nieporozumienie. Tak czy inaczej w obecnej cenie jak ktoś chce mały kompakt z rawami i jasnym szkiełkiem to całkiem fajna propozycja.
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
W kwestii cen - kombinowałem by kupić Q z 8,5, sprzedać obiektyw i kupić przelotkę na c-mount i Tamrona 4-12mm F1.2 - otrzymujemy całkiem fajny zakres 22-66mm z niezłym światłem w znośnej (~1400zł) cenie. Minusem jest MF.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
tomekkarol,

A co wtedy z podstawową (chyba) cechą - kompaktowością zestawu?
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
bez przesady, to nie jest jakaś krowa, sam obiektyw ma 56mm i średnicę 40mm, przelotka 8mm. Waga - obiektyw 57g, przelotka 23.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Q w Japonii sprzedaje na tyle dobrze, ze mozna sobie teraz kupic... firmowy zegarek z motywem Q10 :mrgreen:
http://www.pentax.jp/japan/news/2012/20121130.html
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ale odjechany sikor :shock: normalnie nabrałem apetytu żeby sobie jednak sprawić coś z serii Q :-) np. taki zegarek!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://allegro.pl/pentax-...2873281268.html

Z ceną poniżej 1000 zł Pentaks Q to naprawdę fajny aparacik...
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
cube007 napisał/a:
Q sprzedaje sie przyzwoicie chyba tylko w Japonii...

Nie tylko. We Francji to nr1 evili... wg amazona
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
cube007 napisał/a:
Q sprzedaje sie przyzwoicie chyba tylko w Japonii...

Nie tylko. We Francji to nr1 evili... wg amazona


I to w końcu cena, która mniej więcej odpowiada wartości tego eksperymentu. Ciekawe jak się czują nabywcy za ponad 2k.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
odyseusz napisał/a:
Ciekawe jak się czują nabywcy za ponad 2k.
Każdy sprzęt na starcie jest drogi a z upływem czasu jego cena znacznie spada. Niestety tak to już jest, np. K5 startował od ok. 5 tys, obecnie można go nabyć już za 3 tys, a używki jeszcze taniej. Inwestycja w aparat cyfrowy to deficytowy interes. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach