cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Są już pierwsze, domowe, podróby nowego systemu :mrgreen:
http://photorumors.com/20...e-control-mode/
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
nawet szef firmy pokazuje jak pracować ze sprzętem: złota keta, uchwyt poniżej gripa. By nie stracić gwarancji na lakier, grip można chwycić dwa razy do roku, w obecności przedstawiciela firmy (usługa płatna -1200 euro)...
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
cube007 napisał/a:
Są już pierwsze, domowe, podróby nowego systemu :mrgreen:
http://photorumors.com/20...e-control-mode/


HAHAHA Wietnamce już grzeją maszyny i zbierają ekipę do produkcji podróbek.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
MacRayers napisał/a:
nawet szef firmy pokazuje jak pracować ze sprzętem: złota keta, uchwyt poniżej gripa. By nie stracić gwarancji na lakier, grip można chwycić dwa razy do roku, w obecności przedstawiciela firmy (usługa płatna -1200 euro)...


A gdzie ten aparat ma spust migawki skoro trzeba go tak trzymać?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Wyzwalany mrugnieciem powieki .
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Pięknie, drewienko, skórka.
http://dc.watch.impress.c...922_561575.html

Ale jak popatrzy się na to zbliżenie:
http://dc.watch.impress.c...tml/43.jpg.html
widać jak marnie teraz się produkuje nawet wyroby luksusowe. Aż żal patrzeć. Ale jak znajdują się kupujący Mercedesa klasy S, który potrafi się psuć nawet kilkakrotnie w okresie gwarancyjnym, to klienci na tak wykonanego Haselka też się znajdą. :-x
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
To przecież nie jest aparat do robienia zdjęć, dlatego na pewno się znajdą nabywcy.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Wygląda na to, że ktoś w Hasselbladzie się czegoś napalił i stąd te ostatnie kwiatki:

http://www.optyczne.pl/52...asselblada.html

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
O w mordę, nigdy bym hasselblada nie kupił.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
technik219 napisał/a:
O w mordę, nigdy bym hasselblada nie kupił.


Patent z wkładaniem w miarę tanich bebechów do obudowy z drewna i aluminium i skóry jest znany i co ważne działa. Tak robia firmy np w biznesie audio. Wkłada się elektronikę za 400PLN do innej obudowy z logo i sprzedaje bez problemu za 12 000 PLN. Ci co kupuja nie przyjmuja do wiadomości, że sa robieni w konia na dużą kasę. Ważne, że maja luksus i za niego płacą - robienie zdjęć nie jest tutaj zpupełnie istotne. Tu tez będzie tak samo. Znajdą sie chetni.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
A czy u nas to tak nie działa? Mnie trzymają w systemie Pentaksa szkła, które do niego mam i wygląd oraz ergonomia korpusów. Gdyby nie chodziło o wygląd, to pewnie mógłbym sobie kupić niskoszumiącą matrycę od Sony 16Mpix opakowaną w taniutki korpusik Sony (np. bezlusterkowiec NEX) czy Nikusia D5100 (aktualnie 2100zł z obiektywem 18-55VR - do tego legendarnie tanią stałkę 35 czy 50mm), podobnie za grosze w porównaniu do takiego Pentaksa K-5 (nie mówiąc o K-5 II) mógłbym kupić korpusik Canona. Każdy z tych korpusów robiłby pewnie technicznie o wiele lepsze zdjęcia od mojego stareńkiego Samsunga GX-1s (jest tak stary, że pewnie powinienem przypomnieć, bądź poinformować niektórych, że to Pentax *ist DS2, tyle, że kupiony 700-800zł taniej od oryginału). Co jednak zrobić gdy za każdym razem, kiedy wezmę korpusy innych firm (te stosunkowo niedrogie) do ręki, to stwierdzam, że wolę robić starym ale dobrze wykonanym korpusem od Pentaksa i już.
Generalnie jestem złym klientem i przeze mnie między innymi Pentax tak kiepsko przędzie, bo jak tak sobie policzę to czekam ze zmianą już przez 12 korpusów (K100D, K10D, K100D Super, K200D, K20D, K-m, K-7, K-x, K-r, K-5, K-01, K-30) teraz wyszedł K-5 II a ja pewnie nadal nie popędzę do sklepu jak tylko się ukaże :-)

Co do tego Haselka, to rozumiałbym gdyby był rzeczywiście super wykonany i wtedy na pewno znajdą się klienci, którzy za niego zapłacą, bo chcą mieć Haselka, ale gdy widzi się niedoróbki w stylu odklejającej się skory na gripie, to ręce opadają i taki klient rzeczywiście może poczuć się zrobiony w bambuko. Zakładam jednak, że dalej się postarają i takie niedoróbki nie będą się pojawiać, tylko dziwne, że w egzemplarzach pokazowych nie zadbali o to, by można je było bez wstydu pokazać :->
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
gebi napisał/a:
Generalnie jestem złym klientem i przeze mnie między innymi Pentax tak kiepsko przędzie
I wszystko jasne. Jest winny. Przyznał się. Poczekaj, poczekaj, aż w centrali się dowiedzą. :mrgreen:
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
gebi napisał/a:
... bo jak tak sobie policzę to czekam ze zmianą już przez 12 korpusów (K100D, K10D, K100D Super, K200D, K20D, K-m, K-7, K-x, K-r, K-5, K-01, K-30) ...

Zapomniałeś o K110D ;)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Za takie niedopatrzenie należy się gebiemu wykluczenie z Zuchów. :evilsmile:
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
michal5150 napisał/a:
gebi napisał/a:
... bo jak tak sobie policzę to czekam ze zmianą już przez 12 korpusów (K100D, K10D, K100D Super, K200D, K20D, K-m, K-7, K-x, K-r, K-5, K-01, K-30) ...

Zapomniałeś o K110D ;)

You forgot Poland !

:evilsmile:
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Na K110D nie chorowałem bo nie miał stabilizacji więc właściwie nic bym nie zyskał :-P
ale macie rację, że tak czy inaczej to jeszcze bardziej powiększa straty Pentaksa ;-)

Ps. Mam nadzieję, że K2000 też mi darujecie? :-?
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Tak "pacze" to ten Pentax z tymi kolanami przestrzelonymi jakoś rwie do przodu i wypuścił parę tych puszek :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach