bartosce  Dołączył: 02 Sty 2011
HORUSBENNU 50mm f/1.7 MF
Witam
Czy ktos z szanownych grupowiczow mial z tym szkielkiem do czynienia?
jak wyglada w porownaniu z poczciwym starym pentax -A ?
mam dylemat co zakupic a cena HORUSBENNU wydaje sie byc atrakcyjna.

http://www.ebay.co.uk/itm...=item3a6c2c5430
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
np. pentax-a ma styki, a ten wynalazek nie
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
Taki chiński wynalazek jest aktualnie dostępny na rodzimym serwisie aukcyjnym za 150 PLN :-) Ponoć to dość przyzwoity obiektyw. Na pentaxforums ktoś napisał, że jakość optyczna jest zbliżona do SMC A 50 1.7, ale powłoki są gorsze.

http://www.pentaxforums.c...horusbennu.html

Jeżeli brakuje Ci pieniędzy na SMC A 50 1.7 to w tej cenie (około 150 PLN) jest sporo innych, bardziej sprawdzonych wariantów, np:
SMC A 50 2.0 (styki)
SMC M 50 1.7 (bez styków)
Chinon/Revuenon MC 50 1.7 (bez styków)

Ps. Myślę, że trudno będzie znaleźć opinię jakiegoś formumowego użytkownika. To nie jest popularny obiektyw.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008

Limited i "gwiazdka" w jednym - czego chcieć więcej do Pentaksa? :mrgreen: :-B
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
modrzew, czemu miała słuzyć twoja odpowiedź,kup.sprawdź opisz,
zamieszczanie ogólnodostepnych opisów z e-bay -to lipa,lenistwo i lamerstwo.
pzdro
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Brak poczucia humoru - to dopiero lipa i lamerstwo ;-)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wow!!! Limitedy za 150zł, chyba czas wrócić do systemu :-D

[ Dodano: 2012-10-01, 20:08 ]
Chyba że tutaj limited dosłownie oznacza "ograniczony" :-P
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
modrzew napisał/a:
Brak poczucia humoru - to dopiero lipa i lamerstwo ;-)

Może i racja ale ja ,kazdy obiektyw ,który opisuje lub oceniam :mam lub miałem i robiłem nim fotki.
To jest ta różnica pomiedzy wiedzeniem a maniem i fotografowaniem tym konkretnie.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Chyba nie muszę tłumaczyć innemu pentaksiarzowi co jest śmiesznego w napisach na mordce tego obiektywu? ;-) Mam wrażenie, że w przeciwieństwie do Eldreda, dalej nie zajarzyłeś o co biega i serwujesz teraz gadki o "maniu i ocenianiu"...
:-B
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Ojtam, ojtam. Pięćdziesiątka jak każda inna- ma nasz bagnet, więc da się przyczepić. Jak chce się eksperymentować, to można parę złociszy zostawić w kieszeni (pytanie, czy się to opłaca) i zaryzykować, jak nie- wybrać pentaxa, który jaki jest, każdy widzi.
Zwykle nie ma bardzo złych ~50mm. Są najwyżej średnie.

[ Dodano: 2012-10-01, 20:23 ]
W tej cenie masz m-50/1.7.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jakbym miał pod co podpiąć to bym to szkiełko nawet dla jaj kupił ;-)
modrzew, dzięki że to wrzuciłeś, inaczej bym tego nie zobaczył, bo nie kliknął bym w link do ibeja :-) :-B
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Bardzo mi się podoba. Jest Limited, jest gwiazdka i do tego wszystkiego, jest czerwony pasek. Mam jednak do producenta małą uwagę. Zamiast MC powinien napisać HD SMC. :evilsmile:



Czy zwróciliście uwagę, że ten obiektyw jest "water resistant"? (Prawdziwa gwiazdka)

 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
Eldred napisał/a:
Wow!!! Limitedy za 150zł,


A gwiazdki (to to zielone za napisem :-P ) nie widzisz?!
Biały kruk dla każdego Pentaliba! Limited z gwiazdką! I to w taaakiej cenie! Brać Panie, brać! :-D

Pentagram napisał/a:
Czy zwróciliście uwagę, że ten obiektyw jest "water resistant"?

Przeca to gwiazdka, więc oczywiste, że jest ;-)
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
modrzew napisał/a:
Mam wrażenie, że w przeciwieństwie do Eldreda, dalej nie zajarzyłeś o co biega i serwujesz teraz gadki o "maniu i ocenianiu"...
:-B

Twoje wrażenia -Twoja sprawa,
nawet chciałem testowo kupić ten obiektyw ale uznałem ,ze szkoda czasu i kupilem Zenitar K-2,
ktory okazał sie pełnowartosciowy.i moge serwować gadki o jego "maniu i ocenianiu"..
Co do Twojej prezentacji horusbena: jest bezplciowy i może doprowadzić do tego ,ze początkujacy pentaksiarze kupią ten obiektyw zamiast lepszych za tą samą cenę.
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
zamach napisał/a:
...pentaksiarze kupią ten obiektyw zamiast lepszych za tą samą cenę.

Przeca nie może w systemie P. być nic lepszego niż "limitedowana gwiazdka"! :-D
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
bartosce, tu masz krótką recenzję użytkownika

http://www.flickr.com/photos/yaranaika/7525726680/

i sample. ;-)
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
zamach napisał/a:

Co do Twojej prezentacji horusbena: jest bezplciowy i może doprowadzić do tego ,ze początkujacy pentaksiarze kupią ten obiektyw zamiast lepszych za tą samą cenę.

Myślę, że po zapoznaniu się z całym wątkiem i moją "bezpłciową prezentacją" nawet początkujący pentaksiarz uśmieje się z chińskiej "limited-gwiazdki" :-D Może niedługo zadebiutuje wersja do Canona - L MF-USM.
Nie róbmy z ludzi ponuraków, kalek i idiotów :-B
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Nie zwróciłem uwagi na resztę ogłoszenia... myślałem, że to fotomontaż...
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
modrzew napisał/a:
zamach napisał/a:

Co do Twojej prezentacji horusbena: jest bezplciowy i może doprowadzić do tego ,ze początkujacy pentaksiarze kupią ten obiektyw zamiast lepszych za tą samą cenę.

Myślę, że po zapoznaniu się z całym wątkiem i moją "bezpłciową prezentacją" nawet początkujący pentaksiarz uśmieje się z chińskiej "limited-gwiazdki" :-D Może niedługo zadebiutuje wersja do Canona - L MF-USM.
Nie róbmy z ludzi ponuraków, kalek i idiotów :-B

hehehe ,wielu pytających w dziale :pierwsze kroki ...może być zmieszanych powyższymi podejrzeniami o niepełnosprawność umysłową,btw
być może źle zinterpretowałem post ,i niepotrzebnie wczulem sie w rolę młodego pentaxiarza (może za bardzo ) :-P ,pzdro
 
bartosce  Dołączył: 02 Sty 2011
dzieki chlopy za odpowiedzi. osobiscie dla mnie wizualnie ten obiektyw wyglada nieatrakcyjnie, ale nie kupuje sie szkla ze wzgledu na wyglad, jak pisaliscie raczej sie nie dowiem co to za cudo poki sam go nie kupie, ale nie chcialem byc pierwszy i nie bede:).
a jaki to limited i gwiazdka to kazdy widzi :))
pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach