jacekh  Dołączył: 08 Maj 2007
  Co zamiast 50-200
Witam!
W związku z permanentnym brakiem DA 50-200 pytam co zamiast tego?
Zeby była równie dobre...

No chyba że ktos ma na zbyciu pentaxowy obiektyw - to ja chętnie nabędę...
 
GetRight  Dołączył: 29 Maj 2007
Re: Co zamiast 50-200
jacekh napisał/a:
Witam!
W związku z permanentnym brakiem DA 50-200 pytam co zamiast tego?
Zeby była równie dobre...

No chyba że ktos ma na zbyciu pentaxowy obiektyw - to ja chętnie nabędę...


Wie ktoś może kiedy pojawi się następca 50-200 Samsunga lub Pentaxa? Skoro zaprzestali produkcji 50-200 to chyba muszą już coś w jego miejsce oferować.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Moja propozycja taka, coby polować na używki 80-320 pentaxa lub sprawić sobie manualnego zooma, albo ze 2 stałki (ja długo radziłem sobie tylko z 200 i 135) i czekać aż wyjdzie 55-300.
Oczywiście nie wiadomo ile czekać, cały w tym urok! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A na takim manualu to sie człowiek wprawi a zdjęcia będą cacy no i mięśnie wyrobić można bo draństwo zwykle nieźle waży. ;-)

[ Dodano: 2007-07-12, 00:43 ]
A z tym ''muszą już coś w jego miejsce oferować'' to bym nie przesadzał. Polityka firmy Pentax jest dla ludzie niebanalnych i lubiących jak ich ktoś zaskakuje. :mrgreen:
 
BarteKK  Dołączył: 03 Maj 2007
Ja proponuję Sigme 70-300 z APO. Do 200mm dość ostra na pełnej dziurze, niezły tryb makro pomiędzy 200 a 300mm (1:2). Zawsze lepsze gorsze 300mm niż jego brak :mrgreen:
 

Marek Wyszomirski  Dołączył: 18 Kwi 2006
A skąd te wieści, że 50-200 wyszedł z produkcji? U Dimitrova na stronie nadal oznaczony jest jako aktualnie produkowany...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Marek parokrotnie na forum pisano już, że szkło to jest praktycznie niedostępne i w Europie i w USA i że przyczyna leży w końcu produkcji. Tak plotka może prawdziwa może nie.
Ja w kazdym razie nie czekam kupuje Sigme 70-300
 

jerz  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Marek parokrotnie na forum pisano już, że szkło to jest praktycznie niedostępne i w Europie i w USA i że przyczyna leży w końcu produkcji. Tak plotka może prawdziwa może nie.
Ja w kazdym razie nie czekam kupuje Sigme 70-300


E, ja widzialem jakies pare miesiecy temu na Łotwie ;)
Ale po pierwsze, komu sby sie chcialo jechac, a dwa, co to za Europa ;)
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
właśnie rozglądam się za czymś dłuższym od kita i znalazłem SIGMA 55-200mm F4-5.6 DC
ceny ok 500 zł. Co o tym myślicie?

http://fotoceny.pl/Obiekt...6_DC/index.html

Mimo potężnej ogniskowej odpowiadającej zakresowi 88 - 320mm (po zamontowaniu do aparatu Canon EOS) waży zaledwie 310g i mierzy 70 x 84.6mm. Nowa technologia powłok antyodblaskowych eliminuje bliki i refleksy często nękające konkurencyjne obiektywy

i jeszcze taki Tamron AF 70-300 f/4-5.6 Di LD Macro 1:2

opinia ze skąpca

miałem sigme apo. obiektyw jest na tym samym poziomie technicznym. uzyskane fotki są conajmniej tak dobre jak z sigmy apo. biorąc pod uwage fakt że kupiłem go za 578zł, według mnie jest bezkonkurencyjny w klasie.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Sam rozważałem ten obiektyw, ale po wielu "pogadankach" natury ogólnej i przeczytaniu tychże topików
(1, 2, 3) odpuściłem sobie.

A dodatkowo na necie jest strasznie mało informacji o tymże szkle, co również świadczy o tym że nie jest zbyt popularne, ALBO (bardziej przewrotnie :-P ) niedoceniane.
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
rysiekll napisał/a:
Sam rozważałem ten obiektyw, ale po wielu "pogadankach" natury ogólnej i przeczytaniu tychże topików
(1, 2, 3) odpuściłem sobie.

A dodatkowo na necie jest strasznie mało informacji o tymże szkle, co również świadczy o tym że nie jest zbyt popularne, ALBO (bardziej przewrotnie :-P ) niedoceniane.

Mowa o Sigmie czy o Tamronie?
Bo jeśli to drugie to ja mam ten obiektyw i nawet go sobie chwalę, tym bardziej jak zestawię go z jego ceną :-) . Rozdzielczość przyzwoita w całym zakresie, do 200 mm jest nawet bardziej niż przyzwoita, do 200 mm nie jest też ciemniejszy niż 4,5, praca z nim pod światło wcale nie jest taka straszna, jedyne co naprawdę można mu zarzucić to widoczna CA na 300 mm (choć nie jest to jakaś totalna "padaczka"). IMHO nie warto dopłacać ok. 200 zł do Sigmy APO tylko dla lepszej korekcji aberracji chromatycznej i... pokrowca :-) .
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
dzięki z linki właśnie szukać na forum. Sigma APO ma cenę zbliżoną do XENON 50-200.
Jeśli to prawda, że Pentax zredukował produkcję 50-200 to jednym z powodów może być ten XENON. W końcu to takie same szkiełka.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
PT napisał/a:
Mowa o Sigmie czy o Tamronie?

o Sigmie 55-200 ...
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
PT, na optycznych opisano taką dziwną cechę Tamrona AF 70-300 mm Di LD Macro
Obraz w centrum jest nieostry (w sensie rozdzielczości), natomiast idąc ku brzegom ostrość się poprawia. Czy to jest bardzo odczuwalne? A może w twoim egzemplarzu ta wada nie występuje?

http://www.optyczne.pl/56...ość_obrazu.html

"Tamron miał jeszcze jedną ciekawą i niepożądaną własność, która uwidoczniła się dla środka zakresu ogniskowych. Mamy tam do czynienia z ciekawym kształtem powierzchni ostrości. Obraz w samym centrum kadru jest bowiem lekko nieostry, oddalając się od centrum ostrość się poprawia /.../"
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Ja oczywiście jestem za Sigmą ;-)
Mam to szkiełko i jestem z niego bardzo zadowolony. Mój syn trenuje piłkę nożną i często robię mu zdjęcia na meczach. Używam ogniskowej 300mm i nie wypada ona wcale tak słabo jakby to wynikało z postów choćby na tym forum.
Polecam ten obiektyw.
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
wkt napisał/a:
PT, na optycznych opisano taką dziwną cechę Tamrona AF 70-300 mm Di LD Macro
Obraz w centrum jest nieostry (w sensie rozdzielczości), natomiast idąc ku brzegom ostrość się poprawia. Czy to jest bardzo odczuwalne? A może w twoim egzemplarzu ta wada nie występuje?

http://www.optyczne.pl/56...ość_obrazu.html

"Tamron miał jeszcze jedną ciekawą i niepożądaną własność, która uwidoczniła się dla środka zakresu ogniskowych. Mamy tam do czynienia z ciekawym kształtem powierzchni ostrości. Obraz w samym centrum kadru jest bowiem lekko nieostry, oddalając się od centrum ostrość się poprawia /.../"

Wiem. Czytałem ten test, nawet przed zakupem obiektywu. Tyle że takiej właściwości w swoim egzemplarzu nie zauważyłem, tak jak i wysokiej aberracji chromatycznej. Może trafiłem na dobry egzemplarz, może na Pentaxie to szkło działa lepiej niż z Canonem.

Poniżej przykład - 300 mm, F16 (maks rozdzielczości na 300 mm jest przy F11).



Dla porównania pełna dziura (F5,6) na 300 mm. Tu już trochę fioletów jest widoczne, ale IMO tylko w nieostrościach (tu specjalnie chodziło mi o to, aby je wydobyć). Tej "dziwnej" ostrości jakoś znowu nie widać. Przypominam, że 300 mm to najgorsza ogniskowa w tym szkle pod względem rozdzielczości i CA :-)

 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Cześ napisał/a:
Ja oczywiście jestem za Sigmą ;-)
(...) Polecam ten obiektyw.

Ot sprzedawca. Nie potrafi zaspokoić popytu na Pentaksa/Samsunga 50-200, to zachwala Sigmę :evilsmile: . Ty mi jej nie zachwalaj (bo to ciężkie dziadostwo i nie mam do niej polara), tylko sprzedaj mi 50-200 ;-) . Urlop się zbliża!
 

kahajoe  Dołączył: 27 Mar 2007
Re: Co zamiast 50-200
jacekh napisał/a:

co zamiast tego?

Jak też polowałem na SMC 50-200, aż w końcu zmuszony przed dłuższym wyjazdem w plener zakupiłem Tamrona 80-210 i nie jest taki zły jak się ogólnie sądzi :mrgreen:
 

Cześ  Dołączył: 15 Lut 2007
Korba, zachwalam bo mam i używam ;-)
Jeśli chodzi o 50-200 to sam już jestem wkurzony bo miałem je mieć na początku lipca a cały czas czekam... ale jest światełko w tunelu!
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Cześ napisał/a:
Jeśli chodzi o 50-200 to (...) jest światełko w tunelu!

Jedzie na nas pociąg?

Tak czy inaczej - czekam :-B .

Zresztą dylemat Sigma czy 50-200 miałem przez kilka miesięcy. W końcu sie zdecydowałem, a tu...
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Są takie opinie, że największe użyteczne ogniskowe dla sigmy kończą się na 220-230 mm. To i tak nieźle. Ciekawe jak wypada porównanie 220 sigmy i 200 pentaxa?
Zastanawiąjąca jest ta pogłoska jakoby DA 50-200 miało wady i stąd wstrzymanie produkcji.
Z drugiej strony można się spodziewać, że jak ją poprawią to produkcja ruszy pełną parą. O ile poprawienie wady konstrukcyjnej jest możliwe.
Ja się skłaniam ku pentaxowi. Jest zgrabniejszy i lżejszy od sigmy 70-300 APO i wygląda jak obiektyw a nie jakiś przyrząd ze szkolnej pracowni.
Ciekawą alternatywą jest sigma 50-200 i taniutki tamron 50-200 ale nie ma go dla pentaxa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach