Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Nowa era w fotografii prasowej!!!!
Przeczytajcie newsa:

Linka

A potem zobaczcie zdjęcie ilustrujace i dokładnie przeczytajcie podpis... I jeszcze raz...


Wiecie, jakie to daje możliwości kreatywne?! Ile oszczędności dla wydawców?!!!
Wyobraźcie sobie newsa o powodzi w, dajmy na to, Holandii. Zdjecie ilustrujace - szklanka wody. Podpis: "To jest woda. Taka sama zalala Holandię".

Albo zdjęcie faceta, powiedzmy jakiegoś polityka. I podpis: To jest mężczyzna. Męzczyzna zginał w wypadku pod Pcimiem. I najlepsze - fota dziury w zębie i podpis: Dziura w zębie. Taką samą, ale w mózgu miała ofiara strzelaniny w Los Angeles...

:mrgreen:

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Apas, portale internetowe typu wp, onet, gazeta, interia nie maja nic wspólnego z prasą i dziennikarstwem. Są więc łatwym celem.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
jorge.martinez, niestety portale tego typu są przyszłoscią prasy. Gazeta.pl wyewoluowała z portalu internetowego Gazety Wyborczej i poczatkowym jej założeniem było dostarczanie treści podobnych do gazetowych jeśli chodzi o jakość, ale z użyciem techik internetowych. Potem jednak się okazało, że w prasie nie ma miejsca dla: doświadczonych dzienikarzy, doświadczonych redaktorow i fotoreporterow. Zamiast tego są: stażyści, drugoroczni stażysci (robia za redaktorów) oraz archiwum własne oraz Internet jako źrodlo ilustracji.
Prasa, zarówno papierowa jak i jej elektroniczne mutacje stała się narzędziem marketingowym, jej funkcja informacyjna nie jest juz nawet na drugim planie - ona majaczy na mocno rozmytym tle i znika, coraz bardziej znika...

Przepracowałm w mediach kawał zycia. Za coś takiego 20 lat temu ktoś starciłby robotę bez dyskusji o profilu medium...
 
danpe_
[Usunięty]
Apas ale tak już będzie.

Od kilku dni modna w mediach fotka przedstawiająca zegar dworca w Katowicach nad artykułem o bandytach - kibiolach Widzewa demolujących dworzec. Ślady na zegarze są po gumowych policyjnych kulach. Co ciekawe Policja ma prawo strzelać tylko w nogi, oczywiście jest to przepis martwy bo walą w głowy ile wlezie...

Jakiś rok temu wyczaiłem zdjęcie, na którym dopingujemy z kolegą na meczu (pośród innych oczywiscie) a pod spodem tekst o bandytach stadionowych :mrgreen: jakiś czas później w takiej samej sytuacji (tzn podczas dopingowania) kamera pokazała zbliżenie mnie i kumpla a od Łabędźia usłyszałem, że jestem najwierniejszym kibicem :mrgreen:

Media manipulują faktami jak chcą, dlatego mam ich w (_!_)

Akurat portalowi onet, czy interia niewiele już brakuje do pudelka, ale głupki będą łykać jak rybka robaczka. Ludzie chyba nie mają teraz czasu na myślenie.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
"Ślady na zegarze są po gumowych policyjnych kulach. Co ciekawe Policja ma prawo strzelać tylko w nogi, oczywiście jest to przepis martwy bo walą w głowy ile wlezie... "

dobrze znasz polskie prawo ?, jakieś pół roku temu było głośny rumor w sprawie parlamentowych przymiarek o nadaniu uprawnień naszej policji do strzelania ostrą amunicją do kobiet w ciąży i dzieci poniżej jakiegoś tam wieku. nie wiem czy ten przepis przeszedł. kwestię używania jakiejkolwiek broni palnej przez funkcjonariuszy regulują złożone przepisy które określają jak się oni mają zachowywać . oczywiście wiadomo że przepisy przepisami a życie życiem.

https://www.google.pl/sea...-a&channel=fflb

"Media manipulują faktami jak chcą, dlatego mam ich w _._ "

we wszystkich oficjalnych mediach i pisanych i czytanych jest siana tępa propaganda, przy czym nasze media nie są jakieś inne od tych ze wschodu czy zachodu.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Re: Nowa era w fotografii prasowej!!!!
Apas napisał/a:
I najlepsze - fota dziury w zębie i podpis: Dziura w zębie. Taką samą, ale w mózgu miała ofiara strzelaniny w Los Angeles...


Najlepszego nie przewidziałeś. Oni tylko przecierają drogę, by wykorzystać to do manipulacji politycznej. Np: "Poseł na Sejm. Posła na ten sam Sejm złapano na jeździe po pijanemu."
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Apas napisał/a:
w prasie nie ma miejsca dla: doświadczonych dzienikarzy, doświadczonych redaktorow i fotoreporterow. Zamiast tego są: stażyści, drugoroczni stażysci (robia za redaktorów) oraz archiwum własne oraz Internet jako źrodlo ilustracji.


No i nie ma tak jak w przyrodzie nie ma już dinozaurów.

Ślady na zegarze są po gumowych policyjnych kulach. Co ciekawe Policja ma prawo strzelać tylko w nogi.

To oczywista wina tego zegara, że nie chciał być na wysokości nóg, grzecznych kibiców wracających z meczu.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Proponuję by koledzy wrócili do głównego wątku dyskusji, gdyż na chwilę obecną zmierza ona ku niechybnej zagładzie.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
oj tam, wielka mi afera, może przepchała i się porysowało:P?

(tak, wiem, artykuł nie kończy się na opisie;))
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Na mediach można śmiało postawić już krzyżyk. Amen.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Dobrze wypatrzone. Kto czyta wiadomosci i ich nie filtruje, ten sam sobie winien.

A co do nowej ery w fotografii jako takiej, to doprowadza do niej aparaty w ajfonach :-) Ja juz stwierdzilem, ze do namiastek reportazu nadaje sie on duzo bardziej niz jakies wielkie pudlo w postaci luszczanki.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
radekone napisał/a:
Kto czyta wiadomosci i ich nie filtruje, ten sam sobie winien.
Filtruję, w całości.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ja w internecie czytam tylko nagłówki i komentarze :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Chyba wracamy do zamierzchłej przeszłości peerelowskiej, kiedy to sprzedawano dżem truskawkowy w słoikach z etykietkami od musztardy. Etykiety przyklejano na słoik odwrotnie (tył na przód), a czystą stronę opatrywano nadrukiem (pieczęcią) "DŻEM TRUSKAWKOWY - OPAKOWANIE ZASTĘPCZE".

Teraz mamy news i do niego dodane ZDJĘCIE ZASTĘPCZE.

Historia zatacza koło?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
jorge.martinez napisał/a:
czytam tylko nagłówki i komentarze
Nagłówki są głównym elementem medialnej kreacji. Muszą być szybkie, proste szokujące i przyciągające "klik". Merytoryka, dobry smak, a często zdrowy rozsądek są pomijane.
Komentarze? Czasami zastanawiam się, kto je tworzy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
SeizeThePicture, wszystko co piszesz to prawda. Ale po kilku komentarzach wiem, czy w ogóle warto czytać resztę artykułu :-) Poziom artykułów internetowych jest tak niski, że internauci bardzo szybko prostują to i owo.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Ja czytam sporo w necie, bo robię to w zasadzie zawodowo. Jestem załamany poziomem informacji, poziomem wiedzy ogólnej osób, które te informacje tworzą. Czytając komentarze pod tekstami trafiam oczywiscie na masę shitu, ale też czasem mam wrażenie, ze osoby komentujące wiedzą na dany temat znacznie więcej, niz pan czy pani redaktor pisząca...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
jorge.martinez napisał/a:
portale internetowe typu wp, onet, gazeta, interia nie maja nic wspólnego z prasą i dziennikarstwem

To ciekawa koncepcja. Możesz jakoś rozwinąć, lub uzasadnić?
Prawdo prasowe dość jednoznacznie definiuje co to prasa:
"Prasa oznacza publikacje periodyczne, które nie tworzą zamkniętej, jednorodnej całości, ukazujące się nie rzadziej niż raz w roku, opatrzone stałym tytułem albo nazwą, numerem bieżącym i datą a w szczególności: dzienniki i czasopisma, serwisy agencyjne, stałe przekazy teleksowe, biuletyny, programy radiowe i telewizyjne oraz kroniki filmowe; prasą są także wszelkie istniejące i powstające w wyniku postępu technicznego środki masowego przekazywania, w tym także rozgłośnie tele- i radiowęzły zakładowe upowszechniające publikacje periodyczne za pomocą druku, wizji, fonii lub innej techniki rozpowszechniania; prasa obejmuje również zespoły ludzi i poszczególne osoby zajmujące się działalnością dziennikarską".
Przy okazji - wygląda na to, że nasze forum to też prasa.
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
matb napisał/a:
Prawdo prasowe dość jednoznacznie definiuje
A od kiedy to prawo jest ... dobre?!
A jako odpowiedź/podpowiedź:
matb napisał/a:
Przy okazji - wygląda na to, że nasze forum to też prasa.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Po prostu trzeba pogodzić się z faktem, że tradycyjnie rozumiana "prasa" i jej przedstawicielstwa internetowe - jako jednostronny kanał komunikacji autorytatywnej treści - to przeszłość. Co nie znaczy, że cywilizacja schodzi na psy i temu podobne dyndyryndy - po prostu trzeba szukać gdzie indziej. Świetnych i dostępnych na pstryknięcie źródeł jest więcej, niż kiedykolwiek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach