Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
MCsubi napisał/a:
jaczes, np syfa?

Ktoś się już chwalił, czy w oprogramowaniu Pentaxa pojawiła się funkcjionalność usuwania mory?


Nie wiem czy z poziomu puszki dostaniesz pędzel do lokalnej korekcji mory.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michciu76, nie no zdaje się, że chodzi o Pentaksową wołarkę... :-) Ale ona chyba jeszcze nie dorobiła się żadnych narzędzi lokalnych, czyż nie?
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
jaad75 napisał/a:
Michciu76, nie no zdaje się, że chodzi o Pentaksową wołarkę... :-) Ale ona chyba jeszcze nie dorobiła się żadnych narzędzi lokalnych, czyż nie?


Fakt... pewnie nie... nie wiem bo nie polubilismy sie i od dawna pracuje tylko w LR.

Sledze ten watek ale nie jestem przekonany do nowych puszek. AF mi wystarcza i ten z K-7 i moze czasem przydalby sie sledzacy lepszy ale w K-5 jest juz podobno? sporo lepiej.
K-5IIs odpada - nie chce sie meczyc z usowaniem mory i nie jestem pewien czy da rade zupelnie usunac b.silne przebarwienia.
LR4 odmlodzil moja puszke i tylko slaba dynamika sprawia mi przewaznie klopoty.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michciu76 napisał/a:
ale w K-5 jest juz podobno? sporo lepiej.
No, ale AF K-5II podobno działa drastycznie lepiej w ciemności, a ja często robię koncerty i to dla mnie spora zaleta. Zwłaszcza, że mowa o działaniu w warunkach, w których AF nie działa nawet profesjonalnym Canikonom. Zresztą AF-C też podobno jeszcze poprawili, tyle, że ja i tak z rzadka korzystam...
Michciu76 napisał/a:
K-5IIs odpada - nie chce sie meczyc z usowaniem mory i nie jestem pewien czy da rade zupelnie usunac b.silne przebarwienia.
Da się bez kłopotu - to żadna męczarnia, a przy okazji można też mniej ostrzyć i szumy są zauważalnie niższe. Ja rozważając zmianę biorę pod uwagę wyłącznie wersję IIs.
Michciu76 napisał/a:
LR4 odmlodzil moja puszke i tylko slaba dynamika sprawia mi przewaznie klopoty.
Aaa, bo Ty wciąż masz K-7? No to osobiście nie zastanawiałbym się ani chwili... :-)
No chyba, że chcesz czekać na półeczkę wyżej? 8-)
 
MCsubi  Dołączył: 27 Paź 2009
Sprawdziłem Pentax Camera Utility w wersji 4.40 (dla K-5 IIs) - nie ma żadnych narzędzi do usuwania mory.
Przeczytałem też instrukcję do K-5 IIs - ostrzegają przed morą, ale piszą, że można ją minimalizować przymykając mocno przysłonę, jak również zalecają oglądać zdjęcia na dużych monitorach w celu identyfikacji efektu :mrgreen:
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
jaad75 napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
ale w K-5 jest juz podobno? sporo lepiej.
No, ale AF K-5II podobno działa drastycznie lepiej w ciemności, a ja często robię koncerty i to dla mnie spora zaleta. Zwłaszcza, że mowa o działaniu w warunkach, w których AF nie działa nawet profesjonalnym Canikonom. Zresztą AF-C też podobno jeszcze poprawili, tyle, że ja i tak z rzadka korzystam...
Michciu76 napisał/a:
K-5IIs odpada - nie chce sie meczyc z usowaniem mory i nie jestem pewien czy da rade zupelnie usunac b.silne przebarwienia.
Da się bez kłopotu - to żadna męczarnia, a przy okazji można też mniej ostrzyć i szumy są zauważalnie niższe. Ja rozważając zmianę biorę pod uwagę wyłącznie wersję IIs.
Michciu76 napisał/a:
LR4 odmlodzil moja puszke i tylko slaba dynamika sprawia mi przewaznie klopoty.
Aaa, bo Ty wciąż masz K-7? No to osobiście nie zastanawiałbym się ani chwili... :-)
No chyba, że chcesz czekać na półeczkę wyżej? 8-)


Ja daję radę z AF nawet w ciemnych kościołach czasem tylko doostrzając więc na sporo lepszym autofokusie mi nie zależy ale to taka moja specyfika pracy. Przydała by się tylko czasem lepsza matryca bo na ISO 800 DR jest już słabe.

Poczekam na Rawy z morą bo muszę sam sprawdzić czy nie jest problemem.

Lubię K-7 i dlatego się nie śpieszę - zrobiłem nim sporo fajnych zdjęć i nigdy mnie nie zawiódł.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michciu76 napisał/a:
Poczekam na Rawy z morą bo muszę sam sprawdzić czy nie jest problemem.

Przecież już są. W tym wątku zostały podlinkowane testy w których są takie rawy.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michciu76 napisał/a:
Ja daję radę z AF nawet w ciemnych kościołach czasem tylko doostrzając więc na sporo lepszym autofokusie mi nie zależy ale to taka moja specyfika pracy.
Ciemne kościoły są super jasne w porównaniu z ciemnymi koncertami, czy np. pubem w którym ostatnio robiłem zdjęcia... :-)
Michciu76 napisał/a:
Poczekam na Rawy z morą bo muszę sam sprawdzić czy nie jest problemem.
Sciągnij sobie np. scenkę testową z DPreview - mory do zabawy tam dość...
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Nie przepadam za zdjęciami testowymi, poczekam jeszcze trochę i ściągnę amatorskie RAW-y z K-5IIs i jeszcze kilka rawów z K-5 - jak się nimi bawiłem to nie miałem jeszcze LR4.

Czy LV w K-5 można nazwać w pełni użytecznym do fotografowania z ręki?
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Michciu76 napisał/a:
Czy LV w K-5 można nazwać w pełni użytecznym do fotografowania z ręki?
IMHO, jak najbardziej.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Michciu76 napisał/a:

Czy LV w K-5 można nazwać w pełni użytecznym do fotografowania z ręki?


Zależy, co rozumiesz przez fotografowanie "z ręki". W pewnych sytuacjach si da, w pewnych jest to nawet spore udogodnienie. Jednak w innych przypadkach najwygodniej jest tradycyjnie przez wizjer.
Używam LV czasem z manualami, czesto w macro i czasem w trudnym swietle, gdy AF jest, ale głupieje. Jednak LV wprowadza opóźnienia: minimalnie podglądu i wyostrzenia, dość sporo jesli policzyć całą akcję wykonania zdjęcia.
Krótko - świetny dodatek, dobrze, ze jest, ale nic nie zastąpi wizjera...
 

Rafaello  Dołączył: 25 Lip 2011
Michciu76, a tak zapytam. Te dylematy z wymianą puszki to masz finansowe czy czysto psychologiczne? Przepraszam za pytanie ale dużo piszesz o K7, że jest ok. Potem przechodzisz na K5, że nawet fajny ale jednak K7 jest ok. I tak się pytam, bo może warto poczekać kilka miesięcy i kupić tego K5II w rozsądnej cenie. No chyba, że taki zakup to życiowe wyzwanie i wymaga wielu wyrzeczeń.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Rafaello napisał/a:
Michciu76, a tak zapytam. Te dylematy z wymianą puszki to masz finansowe czy czysto psychologiczne? Przepraszam za pytanie ale dużo piszesz o K7, że jest ok. Potem przechodzisz na K5, że nawet fajny ale jednak K7 jest ok. I tak się pytam, bo może warto poczekać kilka miesięcy i kupić tego K5II w rozsądnej cenie. No chyba, że taki zakup to życiowe wyzwanie i wymaga wielu wyrzeczeń.

Dobre pytanie.
Juz trzy osoby mnie namawialy na zmiane puszki, na forum achy i ochy na temat nowych matryc z K-5 na forum Nikona i Olka tez wszyscy wypowiadaja sie w samych superlatywach na temat nowych matryc.
Wrocilem do tematu bo teraz jest wg mnie dobry okres na ew. wymiane puszki na nowsza bo K-5 tanieje.

Faktycznie lubie swoj aparat ale technologia idzie do przodu, K-7 mnie nie ogranicza ale bylo kilka sytuacji kiedy przy obrobce slaba dynamika mnie draznila - szybszy AF i lepszy LV tez nie zaszkodza.
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
No i jest : http://www.photographyblo...x_k5_ii_review/

Wygląda na to że jak najdzie mnie faza na zmianę puszki to chyba trafi na K-5 w wersji aktualnie najbardziej opłacalnej :D
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Mój serdeczny przyjaciel, trochę za moja namową, wlasnie zanabył K-5II. Niestety, dzieli nas parę tysi km wiec puchy w łapy chwilowo nie dorwe, ale postaram się jak najwiecej dowiedziec "po łączach" i moze cos napiszę. W tej chwili bateria sie ładuje, ja donosi źrodło ;-)
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
jaad75 napisał/a:
Michciu76 napisał/a:
Czy LV w K-5 można nazwać w pełni użytecznym do fotografowania z ręki?
IMHO, jak najbardziej.


Nieraz tak działam z K-5 (pierwsza wersja), także reportersko. Co ciekawsze w bardzo słabym świetle to pewniejsza metoda niźli AF fazowy (który potrafi zgłupieć). O ile oczywiście scena nie jest za dynamiczna bo wtedy nie nadazy. K-5II może tu być jedynie lepszy (aczkolwiek luski pisza o zauważalnej poprawie fazowego AF-u w słabszym świetle więc może tam nie będzie potrzeby uzywac LV).
 
Longer  Dołączył: 22 Mar 2012
Panie i Panowie kolejne dobre wieści o K-5 II :)
http://photorumors.com/20...t-aps-c-camera/
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Longer napisał/a:
Panie i Panowie kolejne dobre wieści o K-5 II :)
http://photorumors.com/20...t-aps-c-camera/
Różnica pomiędzy K-5 a K-5 II nie jest zbyt duża czego należało się spodziewać. Ja czekam na test K-5 IIs. Tutaj różnice powinny być większe. 8-)
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
ZbyszekB napisał/a:
Tutaj różnice powinny być większe. 8-)

Z pobieżnego porównania RAW-ów wynikałoby, że poprawa dynamiki K-5 II s będzie niewielka, za to progres w jakości szumu na wysokich ISO jest MZ wyraźny.

Dxo podaje, że w K-5 II odnotowali skuteczniejszą stabilizację obiektywów (do 3 EV).
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
No to pierwsze wrażenia mojego kumpla z testowania K-5II. Jeszcze nie fotograficzne (dzisiaj pierwsza sesja).
Przy ustawianiu aparatu zauważylismy różnicę w kontroli zakresu dynamicznego - w mojej puszce po wlączeniu tego dla swiateł i cieni minimalne ISO jest 160, tymczasem kumpel w K-5II nie jest w stanie zejśc ponizej ISO200. Drobiazg, ale świadczy o innym oprogramowaniu matrycy.
Oczywiście istnieje ryzyko, ze kolega cos pozajaczkował w ustawieniach a ja sprawdzić nie moge, bo on w Polsce a ja w Irlandii ;-)
Dziś jego nowa pucha będzie pierwszy raz testowana. Z braku czasu bedzie pstrykał w JPG, postaram się cos od niego wrzucić na forum potem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach