dood  Dołączył: 18 Lip 2007
kilka pytań nowego użytkownika k110d
witam.

wlasnie dorwalem swoja pierwsza cyfrowa lustrzanke i mam kilka pytan i jedna prosbe:

- jak, kiedy konserwowac aparat i czyscic matryce
- na co musze zwrucic uwage przy ewentualnym zakupie dodatkowego szkla
- chetnie poczytam kilka uwag dla nowego posiadacza pentaxa :>
- czy mogl by mi ktos przeslac mi elektroniczna wersje polskiej instrukcji, ewentualnie moze byc instrukcja do 100d (na oficjalnej stronie link nie dziala )
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Bylo, bylo, bylo....
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dood, witaj na forum.
Podaj adres to wyślę Ci instrukcję od K100D. Przeczytaj i wtedy zadawaj pytania tylko bardziej szczegółowe.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
dood napisał/a:
(na oficjalnej stronie link nie dziala )
Wywalili ? , przecież była :shock: . Właśnie sprawdzam, rzeczywiście nie ma :shock:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
argawen napisał/a:
przecież była

Może będą sprzedawać po 50 zł.
 
dood  Dołączył: 18 Lip 2007
ehh 2 bledy:

- mejl: dood@o2.pl
- o to przepraszam szukalem info o 110 ale nieznalazlem dokladnych tematow no coz wiec bedzie trzeba zamnac

Zdano, z gory dziekuje

no ciezkie czasy nawet pentax musi dorabiac... juz to widze oczami wyobrazni- instrukcje, instrukcje, komu, komu bo ide do domu ... nowa, niesmigana, zawinac w folie 10 lat bedzie sluzyc :D
...

ps- puki temat niezamkniety zkozystam i zapytam:

co to jest za te dodatkowy zasilacz k-ac10, szukalem na allegro i ebay'u i nima takiego cuda, a wy bawicie sie w zasilacz?
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
dood - przesadzasz!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dood napisał/a:
co to jest za te dodatkowy zasilacz k-ac10
To jest dodatkowy zasilacz. Łączysz nim aparat z gniazdkiem elektrycznym, po to, żeby mieć stałe zasilanie i nie używać akumulatora.
dood napisał/a:
szukalem na allegro i ebay'u i nima takiego cuda
a widzisz, na googlu jest
http://www.google.com/sea...q=k-ac10+pentax
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
dood, szukaj informacji o K100, to jest to samo co K110, różnią się tylko stabilizacją, reszta funkcji jest identyczna.
Zasilacz raczej Ci się nie przyda. Dobra ładowarka i dwa zestawy akumulatorów w zupełności wystarczą.
 
dood  Dołączył: 18 Lip 2007
a wczym niby przesadzam?

wiem co to zasilacz problem w tym ze podczas studiowania instrukcji napotkalem na info o sugerowanym zasilaczu i postanowilem sprawdzic po ile ten gadzet (zdano- w zupelnosci sie zgadzam) stoi , gdy na aukcjach go nie znalazlem wtedy pobudzila sie moja ciekawosc jeszcze bardziej... jarku jakbys zaznaczyl w googlu szukaj w pl to wtedy zrozumialbys o co mi chodzi. inna sprawa ze widocznie zle sie wyrazilem (sorki za zamieszanie)- nie chodzi mi o to co to jest zasilacz a konkretnie co to za tajemny model ze w pl jast lekko mowiac trudno dostepny no bo chyba nikt nie insynuluje zeby sciagac ten gadzecik z londka zdroju?

ps:

zdano, niech allach pasie twoje wielblady a traba twego slonia nienatrafi na kaktus... manual doszedl :D

 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Nie próbowałem szukać, bo nie potrzebowałem i nie potrzebuję zasilacza. Ale jeśli w Polsce jest dostępny trudno, albo nie jest dostępny wcale, to... tradycji stało się zadość. Gdyż oznacza to, że z dostępnością zasilacza jest jak z dostępnością pozostałych "dodatków" do aparatów Pentaxa. A czasem samych aparatów.

Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu tu tu tu tutututututu......
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Re: kilka pytani nowego urzytkownika k110d
dood napisał/a:

- jak, kiedy konserwowac aparat i czyscic matryce


Z byle powodu lepiej nie grzebać przy matrycy i soczewkach. Najlepiej nauczyć się tolerować pyłki i hotpiksele tym bardziej, że widać je tylko w skali 1/1.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Zgadzam sie w wkt w cales rozciaglosci, co przed chwila napisalem w innym watku.
 
dood  Dołączył: 18 Lip 2007
staram sie zglebiac moj nowy nabytek lecz znow zatrwozyla mnie jedna sprawa a mianowicie przyslona (obiektyw kitowy)- staram sie indywidualnie ja ustawiac problem w tym ze nie moge zejsc ponizej 5,6 ani gdy ustawie M an przy Av ani autoatycznie nie spada przy Tv a przeciez wg. specyfikacji technicznej (na oficjalnej stronie da 18-55) minimalna wartosc to 3,5, zreszta jestem pewnien ze wczescniej (gdzy poznawalem inne funkcje i nie zwracalem uwagi na Av) widzialem przy Av 4,5, chyba tez nawet 3,5... od czego to zalezy, a moze cos zepsulem?

moze banalny post ale staralem sie szukac informacji o tym (instrukcja/ owe forum ale nie doszukalem sie zwlaszcza ze jeszcze brakuje mi znacznej wiedzy na temat obiektywow)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dood, nic nie zepsules. Dla ogniskowej 55mm czyli max przyblizenie minimalna przeslona to wlasnie f/5,6.
Zreszta na obiektywie pisze wyraznie 18-55/3,5-5,6, co oznacza, ze wraz z wydluzaniem ogniskowej pada swiatlo.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
dla ogniskowej 18 będzie 3,5 ale dla 55 5,6 popatrz na inne obiektywy gdzie masz podane
dwie wartości przysłony dla najmniejszej i największej ogniskowej choć są też takie gdzie wartość f jest stała ale asklop już ładnie wyjaśnił
 
dood  Dołączył: 18 Lip 2007
uff, wiedzialem ze tu gdzies jest jakis hak pokazujacy moja glupote... ogolnie od 3 dni namietnie czytam abc fotopolisa i instrukcje ale jakos poprostu nie doszedlem ani nie zwrocilem owagi na druga wartosc ktora jest dosyc niska... ehhh.
w kazdym razie dziekuje za odpowiedz i brak bluzgow ktore az sie prosza :D
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
dood napisał/a:
i brak bluzgow ktore az sie prosza

***** :evilsmile: ******** :evil: ******************** :evil:
no problem :-P
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
No tak, na tomeckiego zawsze można liczyć :mrgreen:
 
dood  Dołączył: 18 Lip 2007
ok wszyscy wypoczeci po "łikedzie" wiec znow mozna was pomolestowac glupimi pytaniami ;)

gdzes tu wyczytalem jakoby af ma 11pkt w trybie auto i zeby zmienic ostrzenie ku srodkowi to trzeba wylaczyc auto a moje pytanie brzmi - gdzie sie to ustawia?czy za to odpowiada opcja "AE metering"? a tak wogole czy opcja ae metering dziala nawet po wlaczeniu MF?
co z "link AF point and AE" czy wtedy af bedzie miezyl tylko pkt ktore sa ustawione w ae meterring?
wiec jak regolowac punkty AF oraz co trzeba wlaczyc (a raczej wylaczyc )by miec pelna kontrole nad ekspozyja...
co jeszcze powinienem poprzelanczac by "odautomacic" aparat/ustawienia?

instrukcja wiecej mi mota w tej materii niz wyjasnia

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach