lis2  Dołączył: 01 Lip 2007
nowosci w k100d super
Czesc,
co sadzicie o zmianach w k100d super. Sa one istotne z waszego punktu widzenia?
Musialbym dorzucic 300 zl do super i to juz ostatkami sil. Wydaje mi sie, ze lepiej kupic dobra torbe i akumulatorki :)
Przepraszam, ze zawracam glowe takimi duperelami, ale wybor pierwszego lustra to duzy problem :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
lis2 napisał/a:
Musialbym dorzucic 300 zl do super i to juz ostatkami sil. Wydaje mi sie, ze lepiej kupic dobra torbe i akumulatorki :)


Jesli zamierzasz kupować kiedyś szkła z napędem ultradźwiękowym, to dorzuć. Jesli nie, to nie :-)
 
lis2  Dołączył: 01 Lip 2007
Jak patrzylem wstepnie na ceny, to raczej nie :) Myslalem bardziej o czyszczeniu, nie wiem czy manualnie jest to duzy problem
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
lis2 napisał/a:
Jak patrzylem wstepnie na ceny, to raczej nie :) Myslalem bardziej o czyszczeniu, nie wiem czy manualnie jest to duzy problem


To dosc spory problem, jak juz sobie zapackasz, ale np. to co bylo wbudowane w K10D nie bylo też zbyt dużą pomocą...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Daruj sobie. Piszesz teraz, że dorzuciłbyś się do Super ostakiem sił. To oznacza, że w najbliższej przyszłości nie będziesz myślał o wydaniu kilku tysięcy na nowe obiektywy. Więc nie ma sensu zamiana na nowy model tylko dlatego, że jest nowy. Kup dobrą torbę i aku.
Pamiętaj - jeśli czujesz uporczywe ciśnienie na wymianę sprzętu, to za rok ten sam aparat będzie o wiele tańszy. A przecież w tym czasie Ty spokojnie możesz bawić się Kasetką.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
za rok k10d może kosztować 2.5k. Zamieniać k100 na k100 z usm to raczej średni pomysł.

 
lis2  Dołączył: 01 Lip 2007
Dzieki za pomoc. Balem sie ze uslysze, ze czyszczenie dziala rewelacyjnie :)
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
lis, wiele osob myli czyszczenie matrycy z brudna matowka ktora NIE MA CZYSZCZENIA - paprochy widac dopiero na zdjeciach jako MARTWE PIKSELE, po strzepaniu sensora ORZYWAJA - matowka przez ktora patrzysz nie pokaze ci KURZU na sensorze, a tylko kurz na lustrze lub na niej samej - wiele osob myli pojecia

btw: jesli na sensorze jest wlos lub gdzies w okolicach - wtedy trzeba go recznie usunac bo jest po prostu ZBYT DUZY, ale to nie problem, ja to robie ostroznie zwykla szpilka (po prostu nie dotykam powieszchni sensora, a sam wlos przesowam)

btw: tak jak pisza, lepiej kup torbe i aku

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
tom napisał/a:
oni myla czyszczenie matrycy z brudna matowka ktora NIE MA CZYSZCZENIA - paprochy widac dopiero na zdjeciach jako MARTWE PIKSELE, po strzepaniu sensora ORZYWAJA - matowka przez ktora patrzysz nie pokaze ci KURZU na sensorze, a tylko kurz na lustrze lub na niej samej


co to za belkot?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Alkos: albo wczoraj za mało wypiłeś, albo czytałeś nie wystarczającą ilość S-F albo zatracileś swoje poczucie absurdu.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
co to za belkot?

Kolega widzial koszenie żniw. Ja bym sie go nie czepial 8-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Michu napisał/a:
albo zatracileś swoje poczucie absurdu.


oj. :-(
 

tom  Dołączył: 07 Maj 2007
dan,.. ironia? :cry:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tom napisał/a:
dan,.. ironia? :cry:

eee zwykly zart :-)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
za rok k10d może kosztować 2.5k. Zamieniać k100 na k100 z usm to raczej średni pomysł.


moze tyle kosztowac, ale mi sie wydaje, ze kolega lis2, nie ma jeszcze lustra i wacha sie miedzy K100 a K100 super.
 
lis2  Dołączył: 01 Lip 2007
Tak tak, k10d jeszcze mi nie w glowie, bo brakuje mi wiedzy, zdolnosci i pieniedzy, zeby wykozystac jego potencjal. Przesiadam sie z minolty Z20, wiec jeszcze masa zabawy, pierwsze dotkniecia szkiel manualnych, ja tam sie juz ekscytuje. Myslicie, ze to juz zboczenie ? :)
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
lis2, myslisz, ze ktokolwiek na tym forum potrzebuje calego potencjalu K10. Moze tylko 10-15%. Reszta to wodotryski.

lis2 napisał/a:
pierwsze dotkniecia szkiel manualnych, ja tam sie juz ekscytuje. Myslicie, ze to juz zboczenie ? :)

szkla manualne Pentaxa naleza do jednych z najladniejszych. IMHO
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
asklop napisał/a:
szkla manualne Pentaxa naleza do jednych z najladniejszych. IMHO
Moim zdaniem sa najladniejsze ;-) Szczegiolnie M'ki.

dz.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
dzerry, nie chcialem tego napisac, aby nie byc posadzonym przez wlascicieli Leica albo Zeissow o cherezje.
Ale faktycznie wizualnie Pentaxy to klasa sama w sobie. Seria K tez jest piekna, szczegolnie grawerowane cieniotkie napisy. Miodzio.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Nie gadajcie, Zeissy maja bardziej wysmakowany design....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach