kotkot Dołączył: 15 Wrz 2006
Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO a pentax K100D?
Czy Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO będzie pasować do pentaxa K100D. Czy jest to dobry obiektyw? Proszę o podanie innych obiektywów o podobnych parametrach i cenie.Jestem poczatkujący.Pozdrawiam
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Będzie, pod warunkiem, że będzie miała mocowanie do pentaxa, a z innych to smc DA 50-200, tamron o ogniskowych jak podana przez ciebie sigma, ze starszych pentaxów to jeszcze 70-210, albo 80-320, ech ile to już razy o tym było, zapoznaj się bliżej z szukalskim

[ Dodano: 2007-07-21, 17:02 ]
tu masz parę przykładów:
http://pentax.org.pl/view...ighlight=tamron
http://manufactura.home.p...eac448536b5b669
http://manufactura.home.p...eac448536b5b669
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
kotkot, Działa z kasetką, mam to szkiełko. Osobiście, gdybym nie był w potrzebie kupiłbym DA 50-200 (gdyby było potrzebne). Jak dla mnie ładne obrazki robi ta Sigma, namwet makro ujdze. Ktoś kiedyś powiedział że w zasadzie są 2 rodzaje zoomów: obiektywny i nożny. Sugerują wybarać obiektywny.

[ Dodano: 2007-07-21, 19:24 ]
kotkot, a tu masz test http://rl.stamina.pl/2006...g_macro_review/
 
BarteKK  Dołączył: 03 Maj 2007
W pełni polecam to szkło
 
BarteKK  Dołączył: 03 Maj 2007
Ależ wy demonizujecie te 300mm w Sigmie 70-300 :shock: Jasne, że przy większych wydrukach ta sigma może się schować, ale i tak pewnie większość zdjęć zrobionych takim tanim szkłem nie wydostaje się poza PC, a jeśli już to w takich formatach, że różnicy nie widać gołym okiem. Wg. mnie 300mm jest sporym udogodnieniem, tam, gdzie zoom nożny nie wystarcza. Chyba pora wziąć się za focenie a nie czytanie testów i oglądanie zdjęć pod 400% powiększeniem :-P
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
espresso odnoszę nieodparte wrażenie, że jesteś zwykłym onanistą sprzętowym i nie masz pojęcia co wypisujesz :evil:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Awakqwq, myślę, że jednak Espresso ma rację. Ostatnio oglądałem zdjęcia z telefonów komórkowych. I sądzę, że gdyby zostały zaniesione te pliki do labu, to na odbitkach 10x15 nie miałbyś szans na odróżnienie ich od odbitek z DSLRa.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
konkluzja jest prosta, lepiej kupić Fuji i telefon zamiast jakiejś badziewnej i do tego taniej Sigmy,

przecież A4 z tego szkła rani wzrok ;-)

po południu wrzucę kilka zdjęć z tego badziewia, miałem podpięte i postanowiłem kupić, przepraszam z góry wszystkich urażonych moją decyzją :oops:
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Robert :mrgreen:

Też coś wrzucę. Zdjęcie wykonane Sigmą APO 70-300 wszystkie informacje w exifie.
Zdjęcia wykonan przy "bezuzytecznej" maksymalnej ogniskowej 300mm przysłona 5.6
cały kadr zmniejszone

crop
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
no cóż, komórkę byś gołębiowi do oka przystawił i byłoby to samo :-P

pewnie jeszcze byłby ładniejszy bokeh ;-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Michu, dodam, że mój telefon ma wspomaganie AF-a lampką, czego kasetka nie posiada. No i AWB lepszy. Opóźnienie migawki jednak takie, że proszę siadać, herbatę zdążę sobie zrobić zanim łaskawie "złapie" ujęcie. Coś za coś :-)
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
Michu napisał/a:
No to tu masz ptaszki strzelone telefonem Nokii:
http://koti.welho.com/tla...Nokia%20N73.htm



hmmm... aparat w komórce z regulacją przysłony i ogniskową przynajmniej 200 mm, ciekawe... no chyba, że w zestawie z czapką niewidką, żeby do ptaszków niepostrzeżnie podejść - model nokia harry potter and the deathly lenses.
;-)
pozdrawiam
 

outi  Dołączył: 03 Lip 2007
bEEf, Kasetka nie ma wspomagania AF ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
outi napisał/a:
Kasetka nie ma wspomagania AF ?

Ma ale typu spawara :mrgreen:
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Rafał K, spokojnie, są teleobiektywy do Nokii. Jak nie wierzysz, poszperaj w necie :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Michu :mrgreen: niezły dowcip :-P Oglądałeś zdjęcia z tej nokii na pełnym ekranie?
Wracając do tematu jak widac sigma i na 300mm daje radę.
 

Rafał K  Dołączył: 25 Cze 2007
bEEf napisał/a:
Rafał K, spokojnie, są teleobiektywy do Nokii. Jak nie wierzysz, poszperaj w necie :-)


bEEf, na forum to zawsze luuuzik całkowity :mrgreen:
no a z tym tele do nokii to bardzo ciekawa historia... pogratulować finom, jeżeli ktos to kupuje. sorry, bo dla mnie to jakaś perwersja... to tak subiektywnie... jak ktoś lubi teleobiektywy do komóry to proszę bardzo :mrgreen:
pozdrawiam.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
awakqwq, ale po co na pełnym ekranie (czyli - jak rozumiem - pow. 100%)? Z tego, co tam widzę wyjdą spoko odbitki 10x15. Komórki robią teraz zdjęcia porównywalne do całkiem niezłych kompaktów i nie ma co się oburzać na ten fakt :-)

[ Dodano: 2007-07-23, 21:05 ]
Rafał K, perwersja? Ale foty przecież w porzo? Sam bym chciał takie robić, ale jestem dupa nie fotograf. Aparat, komórka - jeden dynks, to narzędzie tylko. Oczywiście - porządny kompakt to nadal dużo lepsza jakość, dużo większe możliwości, nieporównywalny komfort pracy. Dlatego je sie kupuje. Nie mówiąc już o lustrze :-) Ale telefonem też zrobiłem parę radujących mnie fotek, bo akurat go miałem w kieszeni, a kasetki nie. Te wbudowane aparaty osiągnęły już taki poziom, że już oglądać fotki bez zgrzytania zębiskami. Szybkość tylko nie ta, ale to też w końcu poprawią.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Cytat
awakqwq, ale po co na pełnym ekranie (czyli - jak rozumiem - pow. 100%)? Z tego, co tam widzę wyjdą spoko odbitki 10x15. Komórki robią teraz zdjęcia porównywalne do całkiem niezłych kompaktów i nie ma co się oburzać na ten fakt

Nie rozumiem jaki jest sens oglądać zdjęcia pomniejszone ma monitor 19 cali to oglądam zdjęcia na całym monitorze rozdzielczość 1280x1024, a zdjęcia z tej Nokii mają rozmiar 2 048 x 1 536 pikseli czyli jednak nie oglądam ich w pełnej rozdzielczości. Uważam po prostu, że daleko im nawet do kompaktów z przed dwóch trzech lat. Sam mam telefon Sony z aparatem 2mpixele i robię nim zdjęcia ale raczej czysto poglądowo i wżyciu nie pomyślałbym o ich drukowaniu ale to kwestia indywidualnych preferencji. Nie rozumie też dla czego (a raczej traktuje jako żart) próbę porównywania zdjęć z telefonu do zdjęć wykonanych lustrem. IMHO w wątku tym ktoś stwierdził że Sigma 70-300 to kiepskie szkło ja uważam inaczej i przytoczyłem argument w postaci zdjęcia i tyle.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach