prowider  Dołączył: 22 Paź 2010
Bigma 50/500 Luz na bagnecie
Witam. Otóż stałem się nie dawno posiadaczem nowej Sigmy 50/500 i problem polega na tym, że posiada on luz osiowy pomiędzy body K7 nie wiem czy mam problem czy powinienem się przyzwyczaić w pozostałych obiektywach też ten luz jest wyczuwalny, ale żeby to zrobić to się muszę przyłożyć doradźcie coś, bo jeszcze jutro mogę to wymienić albo zwrócić.
 

kacperAs  Dołączył: 01 Mar 2010
prowider napisał/a:
nie wiem czy mam problem
walni sete i po problemie :evilsmile:
 

prowider  Dołączył: 22 Paź 2010
Hehe niby tak ale tych setek musiało być dość trochę aby się zresetować i zapomnieć o tym qrde czemu ja na ten luz wpadłem eeech.

[ Dodano: 2013-01-14, 17:48 ]
Jak tam u Was z luzami czy też jakieś są czy panikuje nie potrzebnie.

[ Dodano: 2013-01-14, 19:00 ]
Zaległa kłopotliwa cisza nikt nic nie podpowie? Chyba zostanie mi jednak ta seta i galareta ;-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Nic nie podpowiem, bo się nie znam, ale przypominam sobie doniesienia o luzach na bagnecie w innych Sigmach np. Af 400/5.6 apo macro...
 

prowider  Dołączył: 22 Paź 2010
Nie wiem co robić z tym jak zacząłem dochodzić co do tych luzów to okazuje się że nawet *16/50 ma luz i pozostałe obiektywy kitowe 18/55 oraz 50/200 też mają luz osiowy na bagnecie tylko nigdy nie zwracałem na to uwagi, są to obiektywy w miarę lużno pracujące posiadające dodatkowo uszczelnienie które usztywnia to wszystko nie stawiają takiego oporu przy zmianie ogniskowej stąd te pytanie czy u kogoś też tak się robi?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Większość obiektywów ma takie luzy, nie tylko na bagnecie K. Im większy obiektyw, tym łatwiej taki luz zauważyć.

 

prowider  Dołączył: 22 Paź 2010
Mówiąc krótko zdjęcia robić a nie drobiazgami się zajmować ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Dokładnie tak.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach