Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ilford XP2 120 z Adoramy
Jest na Adoramie do kupienia Ilford XP2 w formacie 120 za $4.45 (link ), czyli okolo polowe polskiej ceny, sa tez inne filmy z podobnym przelicznikiem (np. HP5 za $3.89), wysylka jest darmowa na terenie stanow ale oficjallna cena wysylki do Polski calkowicie rujnuje oferte (UPS Worldwide Express $82.50).
Mam pytanie czy byliby chetni na zakup jakiejs rozsadnej ilosci tego lub innego filmu i czy znalezl by sie chetny na terenie stanow (forumowicz/kolega/znajomy) na odebranie paczki i wyslanie towaru do Polski?

Seba
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Jesli wysyłka bedzie do stanu Nowy Jork, New Jersey lub zakup bedzie bezpośrednio w sklepie, to dolicz jeszcze do ceny prawie 9% podatku.
Przesylka do Polski inna forma niz USPS (poczta amerykanska) tak od 26-30 $, w zaleznosci od wielkosci i szybkosci dotarcia do adresata. Do tego ewentualnie modlitwa o nie oclenie i ovatowanie ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Acrosy też są w fajnej cenie. I chyba na to bym się najbardziej pisał. 20-30 rolek. Ale free shiping jest tylko w przypadku XP, który mnie nie interesuje.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
ja mam free odbiór jakby co ;-)
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
[...] Ale free shiping jest tylko w przypadku XP, który mnie nie interesuje.

Nawet jak nie ma free, to Standard Shipping kosztuje $2.30, nie majatek.

[ Dodano: 2013-01-18, 12:48 ]
wuzet, dzieki, jakby co :)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Możemy zrobiic wstępna przymiarke do takiej akcji zakupowej. Sprawwdzcie sobie asortyment Adoramy i B&H. Zobaczymy jakie wyjdą ilości. Ja jeszcze postaram się zorientować z inna firma wysyłkowa, choć od lat korzystam (kilka osób z forum moze potwierdzić ;-) ) z Polonez Parcel Service ( ta szacunkową cena to przez nich właśnie) i nie wiem czy obecnie istnieje nawet jeszcze jakaś inna "Polska" firma wysyłkowa z USA do Polski.
Tak jak pisałem wcześniej , przy kalkulacji doliczajcie prawie 9% podatku który płaci się w sklepie.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
Faktycznie, sprawdzilem jeszcze B&H, w moim przypadku jest tansze o jakies 10% od Adoramy wiec byloby na podatek :) Na razie, nawet przy 2 chetnych i koszcie przesylki do Polski na poziomie $30 i tak wychodzi 2/3 polskiej ceny.
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
W razie gdyby akcja wypaliła, wziąłbym acrosa 10-15 rolek.

BTW na Waldka zawsze można liczyć :-D Pozdrowienia ;-)
 
liggy  Dołączył: 29 Kwi 2009
Hej.
Też mogę się podjąć. Mielibyście o te 9% taxu taniej. Wysyłka z Chicago PolAmer, lub Doma.
Kasa na konto w Polsce. Tylko musiałby być ktoś w Polsce, kto by wszystko zorganizował i później rozprowadził.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Za chwile chętnych do pośrednictwa bedzie więcej niż do zakupów ;-)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Jasiek Matacz, co Ty z tym cłem. Cło to pare mało znaczących procent, podatek VAT znacząco podnosi koszty czegokolwiek.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
To ja wątek odkurzę... Jacyś chętni na klisze poza Horhe i moi?
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
No ja pisałem wyżej, że chętny...
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
sylwesto, o przestraszam, umkło mi.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
sylwesto, siostra stwierdziła ze fajny termos na zupki ma w sklepie na zapleczu ;-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
wuzet, O, dobry pomysł. Jak zbrzydnie mi fotografia to zamiast rodinalu grochową będę tam wlewać. Nawet praska do ziemniaków jest w komplecie :-D

Poważnie, to mam nadzieję, że nie przeszkadza to pudełko w sklepie? Do końca marca mam ograniczone możliwości zwerbowania kogoś do odebrania...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Nie ma problemu.

[ Edit ]

Jeszcze informacyjnie jak by co ;-)

Obecnie Acros i HP5+ w Adoramie są w tej samej cenie - 3,89$
Kupowałem ostatnio oba, Acros ważny do czerwca 2014, HP5+ do lipca 2015.
Oczywiście 120-ki ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach