Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
Nowy firmware do Pentaxów
Witam,

Pojawiły się nowe firmware do Pentaxów:

Nowy Frimware
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Arkadiusz, dzięki. Dwie minuty i po krzyku. K-5 wchłonęła nowe oprogramowanie. Pzdr.
 

Arkadiusz  Dołączył: 12 Lip 2007
powalos napisał/a:
K-5 wchłonęła nowe oprogramowanie


Napisz proszę - jeśłi będziesz mógł - czy widzisz jakąś zmianę w działaniu puszki?
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Po aktualizacji K-5 zdaje się już tak nie przepalać z lampą na wysokich ISO :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Arkadiusz, co zauważyłem, to, że szybciej i "jednostrzałowo"ustawia ostrość na mało kontrastowe elementy. Ale to taki test "domowy". Poprzednio przy ostrzeniu na te same elementy AF trochę "pływał". Teraz trafia za pierwszym razem. Pzdr
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
powalos, chyba coś w tym jest :)
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
aaa ale mnie nakręciliście :mrgreen:
po powrocie z roboty szybko wgrywam nowe FW i testuję, testuję, testuję... :evilsmile:
na szafkach, książkach, łóżkach itp.
dzisiejszy wieczór zapowiada się pysznie
 

jannad  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fajnie że nie zapomnieli o K5. Ściągam, zgrywam, sprawdzam.

[ Dodano: 2013-01-31, 14:36 ]
Ciekawe co mieli na myśli pisząc - improved stability for general performance?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
espresso napisał/a:
kucharz do zupy wsypał...
najczęściej szczyptę (s)pieprzu.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
powalos napisał/a:
Arkadiusz, co zauważyłem, to, że szybciej i "jednostrzałowo"ustawia ostrość na mało kontrastowe elementy. Ale to taki test "domowy". Poprzednio przy ostrzeniu na te same elementy AF trochę "pływał". Teraz trafia za pierwszym razem. Pzdr


nie uwierze poki nie sprawdze ;) cholercia, to by bylo "cos" :)
musiales na nowo kalibrowac obiektywy?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
espresso napisał/a:
Porządny producent ten Pentax. Nie zapomniał o starszych nieco puszkach.
Przeczytawszy aż kliknąłem w poszukiwaniu K10D...
 

benet  Dołączył: 22 Gru 2008
micopat napisał/a:
Po aktualizacji K-5 zdaje się już tak nie przepalać z lampą na wysokich ISO :-)

Też mam podobne wrażenie, w Tav nie ma różnicy w oświetleniu na iso 500 i 3200 przy świetle lampy odbitej od sufitu :-)
 
metall1000  Dołączył: 13 Maj 2010
Witam czy ktoś zauważył jakieś zmiany w k-r po wgraniu nowego firmware. :mrgreen:
 
BartekKw  Dołączył: 12 Gru 2008
Pytanie już pewnie było - aktualizowałem firmware w swojej K-5 juz dawno temu. W międzyczasie sporo się napociłem żeby finalnie poustawiać BF/FF na poszczególnych szkłach. Czy wgranie nowego mioże mi zaburzyć te ustawiennia ???
 

REMIK  Dołączył: 26 Kwi 2007
Czy warto wgrywać nowe uaktualnienie do k-30 ?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
zawsze warto wygrywać najnowsze fw.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
BartekKw napisał/a:
wgranie nowego mioże mi zaburzyć te ustawiennia
Może. Po wgraniu 1.12 pokazał mi się BF na jednym szkle, a wcześniej na wszystkich było dobrze.
 
micopat  Dołączył: 24 Lip 2009
Byłem dziś w terenie. Możliwe że to autosugestia, ale po aktualizacji FW K-5 zdaje się szybciej i pewniej ostrzyć. Próbowałem z LTD 31 mm, DA* 50-135mm i DA 40mm. Zoom do demonów szybkości w dalszym ciągu nie należy, ale odnotowałem bardziej pewne i szybsze działanie. Przed zmianą FW na 135mm i f/2.8 AF gubił się. Po aktualizacji softu nie odnotowałem tej przypadłości. AF z LTD 31mm jak i "naleśnikiem" 40mm działa błyskawicznie i pewnie (ostatecznie wcześniej też nie miałem powodów do narzekań).
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
Być może zadam banalne pytanie, ale proszę o zrozumienie. Chciałbym zaktualizować sobie firmware w moim K-5. Obawiam się jednak, że konieczna może być po tej operacji kalibracja aparatu. Nie mam zielonego pojęcia jak - w razie konieczności - przeprowadzić taką operację, a chciałbym uniknąć konieczności odsyłania aparatu do serwisu. Proszę o rzetelną poradę, czy zabierać się za aktualizację, czy raczej sobie odpuścić. I ewentualnie co zrobić, gdyby takowa kalibracja okazała się niezbędna.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kalibracja jest lekka, łatwa i przyjemna a robi się ją spokojnie w domu. Na ostatniej zakładce w menu ją znajdziesz.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach