Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
matowka do 6x7 - allegro - jakie roznice?
jest matowka z klinem do 67II - czy ktos zna roznice jakie sa pomiedzy matowkami do starego typu 6x7 ????
 

mig-37  Dołączył: 25 Maj 2007
Matówka 67
Nie wiem czy moja odpowiedź jest potrzebna, bo pytanie z marca, ale bez limitu czasowego... :-) Tym niemniej spróbowałem odrdzewić swoją wiedzę (odrdzewić, bo ostatniego 67II sprzedałem pewnie w okolicach 2003 roku) i rzecz ma się następująco:

1. Z wymiennych akcesoriów pomiędzy Pentaxem 67II a 67/6x7 dwie rzeczy niewymienne są:
- pryzmat z pomiarem światła od 67 nie pasuje do 67II
- matówki właśnie,

2. Matówki do 67II umieszczone są w specjalnej ramce, której to ramki matówki od 67 są pozbawione. Nawet gdyby udało się pozbawić ramki nowszą matówkę, to nie ma pewności czy po tej operacji trafi na właściwą pozycję w aparacie, bo ramka dawała odpowiedni dystans. Jeśli uda się pokonać tę trudność, pozostanie już tylko drobiazg - nowa matówka jest jaśniejsza, więc używając pryzmatu z pomiarem światła trzeba będzie wprowadzić korekcję albo go skalibrować

Dla pocieszenia: pryzmat zwykły, kominek, uchwyt drewniany są w pełni wymienne. Z tym że ten ostatni jest nieco inaczej wyprofilowany (co w niczym nie przeszkadza) oraz że nowsza wersja za pomocą minikabelka przenosi też dedykację TTLa lampy do korpusu. Również mocowanie lampy 400T się nie zmieniło

pozdrawiam
Miłosz
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
akurat pomiar swiatla nibu mam w pryzmacie ale nawet nie pamietam kiedy z niego korzystalem.....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
A jakie matowki sa dostepne do 67?
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Odkopie wątek.

Cały czas szukam matówki z klinem do 67. Czy ktoś wie gdzie możny by takową kupić ?
Będę wdzięczny za jakiś konkretny namiar ... na amerykańskim ebayu nie ma.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
W B&H patrzyłeś?
http://www.bhphotovideo.c...4603+4110135910

To Beattie, więc ceny zabijają i nie wiadomo, czy tak naprawdę są dostępne, no, ale są.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
No właśnie, za tą cene to w KEH-u całego 67 kupie jak sie pojawi jakis "bergain" ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach