dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Jak zmienić rozpoczęty film na nowy, bez uszczebku dla zdjęć
Prawdopodobnie pytanie z tych głupszych.

Mam Pentaxa MeS
Założony kolorowy film ASA100, zrobione raptem 6 klatek.
Teraz mam potrzebę sytuacji i zmianę na świeży b&w ASA 400 ,aby go w całości wystrzelać i wywołać. Później prawdopodobnie wsadzić ten poprzedni kolorowy i dorobić rolkę do końca.


Macie jakieś łatwe sposoby na taki zabieg?
Ciemna łazienka, dobre oczy i otworzyć korpus zwinąć te 6 klatek do rolki wsadzić nowy b&w a później przy zakładaniu tego kolorowego nawinąć te 6 klatek już naświetlonych?

dzięki
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
dlugas1982 napisał/a:
Ciemna łazienka, dobre oczy i otworzyć korpus zwinąć te 6 klatek do rolki wsadzić nowy b&w a później przy zakładaniu tego kolorowego nawinąć te 6 klatek już naświetlonych?
ewentualnie jedna wiecej dla pewności że nie nałożą Ci sie klatki
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ok,
Myślałem, że to za proste, bym sam na to wpadł i by się udało. Wolałem więc się upewnić :]

Zaznaczę sobie jakoś ostatnią klatkę i później nawinę jedną więcej.


Temat można ustawić na wygaśnięcie lub od razu w kosz.

dzięki
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
dlugas1982, nie wiem czy to uda sie odwinac ten film. Nie ma sensu tak sie bawic. Zwijasz po prostu film tak zeby nie schowac go do konca, piszesz mazakiem na kasetce numer klatki, wkladasz kolejny i juz. Potem zakladasz ponownie pierwszy film, dla pewnosci - przyslona zamknieta na max, dekielek na obiektyw, czas 1/1000, strzelasz w ten sposob do 7 klatki na liczniku i gotowe.

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie raz praktykowałem tak jak pisze dzerry i zawsze się sprawdzało. Dla pewności jeszcze, oprócz tego, że dekielek na obiektyw, to starałem się nawijać w miarę ciemnym miejscu, ostatecznie w cieniu, ale raczej to nie jest konieczne.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Na wycieczkach jest to mój standardowy sposób zmieniania matryc w aparatach :-) Zero problemów, bo zwijając film słychać gdy uwalnia się on z rolki.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
o czyli macie jeszcze łatwiejszy sposób. No to dziś wieczorem po pracy wymienię mu co trzeba i może na łikendzie coś się ustrzeli ciekawego.

Dzięki za szybkie i rzeczowe odpowiedzi

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach