Patryk Blaut  Dołączył: 07 Cze 2007
Sigma 28 f/1.8 EX DG ASP Macro - opinie
Witam. Czy któryś z szanownych forumowiczów uzywał tego obiektywu z Pentaxem? Poprosiłbym o opinie. W teście porównawczym http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5477 oceniają go wysoko. Cena nawet przystepna, bo zaczyna sie od 1K z groszami. Boję się tylko o dostępność.
No jakby ktoś coś miał do powiedzenia to dziękuję.
 
lukeluke  Dołączył: 13 Lip 2007
Patryk Blaut napisał/a:
Witam. Czy któryś z szanownych forumowiczów uzywał tego obiektywu z Pentaxem? Poprosiłbym o opinie.

przylacze sie do pytania, bo sam szukam jasnej, dobrej, a nie za drogiej :) stalki. pytanie mam do Ciebie. orientujesz sie czy ten obiektyw ma na pierscieniu przyslony tryb A ? tak patrze po zdjeciach tego obiektywu i tego nie widze.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
lukeluke, to obiektyw AF i na pewno ma sterowanie przyslona z korpusu :-)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
O ile się orientuję to ten obiektyw nie ma pierścienia przesłony. Podobnie jak kit na ten przykład.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
No to kiepsko. Pelnoklatkowy bez pierscienia przyslon to nedza niezla :-/
 
lukeluke  Dołączył: 13 Lip 2007
lipalipski napisał/a:
O ile się orientuję to ten obiektyw nie ma pierścienia przesłony. Podobnie jak kit na ten przykład.

http://tinyurl.com/3do59g sugerowalem sie tym zdjeciem. niby do pentaxa. ten chyba http://tinyurl.com/yw6uan testowany byl z canonem. pierscienia przyslony nie widac.
sie tak dopytuje, bo przygode z wymiennymi obiektywami rozpoczynam po kilkunastoletniej przerwie. wydawalo mi sie, ze na pierscieniu powinna byc literka A dla automatycznego sterowania. inne sigmy, ktore widzialem tak maja. ten na pierwszym obrazku nie ma i dlatego sie dopytuje.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006


Pierscien przyslon ma, a pozycje A ma na bank.

[ Dodano: 2007-07-26, 23:49 ]
Swoja droga za te cene niezle szkielko. Ostatnio przekonalem sie do ogniskowych w zakresie 40-50mm, a takie mniej wiecej pole widzenia zapewni ta Sigma podpieta do cyfrowego Pentaksa. Pod tym wzgledem dla mnie to duzo lepszy kandydat na standard niz 50-tka na APS-C.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dan, i masz słuszność. Zasugerowałem się tą 30 1/1,4 bez pierścienia przesłony. Swoją drogą po 50mm czas na jakieś 28-30mm. Heh....
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
O ile się orientuję to ten obiektyw nie ma pierścienia przesłony.
Miałem jego szerszą siostrę DG EX 24/1.8 i u niej wszystko było na miejscu, włącznie z pozycją A.
Nie widziałem jeszcze na oczy szkła AF do Pentaksa, które by tego nie miało (oprócz Michowego softa oczywiście).
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Ja mam Sigmę 50 EX DG - a więc to samo oznaczenie co ten 28 mm - i pierścionek ma na swoim miejscu.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Nie widziałem jeszcze na oczy szkła AF do Pentaksa, które by tego nie miało (oprócz Michowego softa oczywiście).


A FAj-e widziałeś ? :-P
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dada - Jarkowi chodzi o szkło z pierścieniem przysłon bez pozycji "A". Zaś cała ta zadymka, z którą tu mamy do czynienia wynika z tego, że szkło na zdjęciu nie jest do naszego systemu (styki). Podejrzewam po prostu, że w sklepie nie ma sensu dawać zdjęcia adekwatnego obiektywu - po prostu jest jedno zdjęcie danego szkła producenta niezależnego dla C, N, M, P - w końcu różni się tylko dupką.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Michu, Ja myślę , że Jarek doskonale wiedział o co chodzi, my zresztą też, tyle tylko, że bardzo nieprecyzyjnie to wyraził . Zwłaszcza w kontekście przykładu z twoim softem, który jak pamiętam jest Pentaxa. Co do zdjęć ze sklepu masz oczywiście rację. Co do Sigmy - to wszystkie Sigmy AF do Pentaxa mają pozycję A- nawet te najstarsze.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Szczescie, ze taki Z1p ma w nosie czy szkielko ma pierscien czy nie... :evilsmile:

Pzdr
Spinner
 
ClicoFantastico  Dołączył: 14 Paź 2006
Re: Sigma 28 f/1.8 EX DG ASP Macro - opinie
Patryk Blaut napisał/a:
Witam. Czy któryś z szanownych forumowiczów uzywał tego obiektywu z Pentaxem? Poprosiłbym o opinie. W teście porównawczym http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5477 oceniają go wysoko. Cena nawet przystepna, bo zaczyna sie od 1K z groszami. Boję się tylko o dostępność.
No jakby ktoś coś miał do powiedzenia to dziękuję.



Mam starszą wersję tej Sigmy - 28/1.8 Aspherical II. Bez tych wszystkich robaczków EX DG cośtam Macro, ale za to jest mniejsza od tej nowej i ma średnicę filtra tylko 58mm a nie 77mm.

AF szybki, optycznie przyzwoita (przyzwoita w porównaniu do innych stałek, bo zoomy masakruje :mrgreen: ). Strasznie łatwo łapie flary - osłona obowiązkowa, ale jest w komplecie.

To tyle o mojej starej Sigmie 28/1.8, a sam jestem ciekaw co popsuli w wersji EX :-P .
 

piotr_w  Dołączył: 14 Lis 2006
Kiedyś zastanawiałem się nad tym szkłem, rozmawiałem ze znajomym, który miał to szkło w rękach.
W skrócie - jak się domknie do f4-5.6 to jest ok. Pełna dziura - praktycznie bezużyteczna.
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Sigma 28 f/1.8 EX DG - ktoś ma?
Ma ktoś z szanownych userów to szkiełko?

Przymierzałem się do Sigmy 30 1.4, ale zacząłem się zastanawiać nad czymś takim (jako jasny standard) - po przeliczeniu daje kąt widzenia jak 42 mm dla małego obrazka, w miarę jasne no i jakieś tam makro ma.

Może ktoś się podzieli wrażeniami z użytkowania? AF daje radę?

Interesowało by mnie zdjęcie z centralnym motywem tak z metr przed obiektywem (np. twarz ludzka) i jakimś niezbyt gładkim tłem (raczej nie ściana, coś aby ocenić bokeh) około 3 metry za modelem. Oczywiście na pełnej dziurze.

Ew. jest może ktoś z Kraka kto ma i byłby tak miły i dał zapiąc do K10 i przepstrykać?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach