Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Poszukuję fotek z Tamrona f/4-5.6 70-300 Di LD Macro
Noszę sie z zamiarem zakupu taniego "tele-zooma". Waham się między Sigmą 70-300 APO DG Macro, a Tamronem 70-300 Di LD Macro. Przeczytałem wiele opinii, testów, które przeważnie stawiają Sigmę wyżej od Tamrona. O Sigmie można znaleźć dużo więcej informacji oraz zdjęć nią wykonanych (Przykładowe Fotki z Sigmy).

O Tamronie też sporo się pisze, ale żadnych fotek nim robionych znaleźć nie mogę, dlatego bardzo proszę użytkowników Tamrona o wstawienie kilku próbek na forum.
Nie jestem pewien czy jest sens dopłacania 300zł do Sigmy, jeżeli otrzymam podobną jakość. A tylko fotki mogą mi pomóc w tym dylemacie.

Oczywiście szałowej jakości po tych obiektywach się nie spodziewam, ale różnica w cenie jest jak dla mnie dość spora (mogę za nią kupić całkiem przyzwoitego manuala), więc stąd te wahania.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Niestety nie pomogę. Ale chciałbym zauważyć, ze to nieodpowiedni dział. Wątek należy chyba przesunąć do działu "Obiektywy i filtry".
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
lipalipski napisał/a:
Niestety nie pomogę. Ale chciałbym zauważyć, ze to nieodpowiedni dział. Wątek należy chyba przesunąć do działu "Obiektywy i filtry".


Z tym działem to właśnie nie wiedziałem gdzie umieścić, czy w "Obiektywach i filtrach" czy w "Fotografii", bo właściwie to o fotografie pytam. Dlatego nie wiedząc co wybrać wrzuciłem do "Hyde Parku" :-P
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
na tej stronie http://www.pbase.com/cameras jest zbiór z galeriami fotografów z gigantyczntyczną ilością zdjęć , skatalogowanych według producentów sprzętu , a tutaj jest link bezpośredni do tamrona o którego pytasz - http://www.pbase.com/came...70300_456_macro .
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Spójrz na temat z porównaniem 70-300 gdzies tu w okolicy. wrzuciłem tam zdjątko przy 300mm, a o to, jak rozumiem głównie chodzi.
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
pikolo napisał/a:
tutaj jest link bezpośredni do tamrona o którego pytasz - http://www.pbase.com/came...70300_456_macro .


pikolo, Dzięki za stronkę - już jest w moich zakładkach i na pewno bardzo się jeszcze nie raz przyda.
Jednak zdjęcia, które są w linku umieszczane pochodzą z wersji Tamrona bez "Di", a wydaje mi się, że jest jakaś różnica w zdjęciach, ponieważ jest to wersja podobno poprawiona, oraz dodane zostały nowe powłoki przeciwodblaskowe.
Na tej stronie prawdopodobnie zdjęcia z obu wersji Tamronów są "w jednym worku", ale pogląd jako taki jest.

Throwend napisał/a:
Spójrz na temat z porównaniem 70-300 gdzies tu w okolicy. wrzuciłem tam zdjątko przy 300mm, a o to, jak rozumiem głównie chodzi.


Również dziękuję, zaraz zabiorę się za szukanie tematu.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
test, ale i przykładowe zdjecia z Canonem jakims są
http://www.optyczne.pl/56...dsumowanie.html
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Re: Poszukuję fotek z Tamrona f/4-5.6 70-300 Di LD Macro
Myron napisał/a:
O Tamronie też sporo się pisze, ale żadnych fotek nim robionych znaleźć nie mogę, dlatego bardzo proszę użytkowników Tamrona o wstawienie kilku próbek na forum.
Nie jestem pewien czy jest sens dopłacania 300zł do Sigmy, jeżeli otrzymam podobną jakość. A tylko fotki mogą mi pomóc w tym dylemacie.

Już parę razy wstawiałem na forum moje zdjęcia z K100D + Tamron 70-300 LD Di. Przeszukaj posty pod kątem autora, na pewno do nich dotrzesz. A co do Twojego dylematu - IMHO nie warto dopłacać do Sigmy, chyba że jest to jedna z tele Sigm z serii EX :-) .
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
Gringo, dzięki za test, choć go już wcześniej przerabiałem.

Cóż, poprzeglądałem setki zdjęć (głównie na pbase.com) i muszę powiedzieć, że nie jest aż tak źle z tym Tamronem jak opinie o nim w necie. Niektóre fotki są wręcz rewelacyjne, co znaczy że się da focić tym obiektywem. Postanowiłem zaryzykować i zamówiłem Tamrona, teraz tylko pozostaje mi czekać i mieć nadzieję że trafie na "dobry" egzemplarz.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za linki do zdjęć a także za te przesłane mi na maila.
:-B :-B :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach