jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Może "szybkie" w znaczeniu anglosaskim, czyli po prostu "jasne"...;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
Może "szybkie" w znaczeniu anglosaskim, czyli po prostu "jasne"...;-)
Możliwe :-) . Chodziło mi raczej, czy będą szybsze od istniejącego 16-45 lub 50-200.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
nie wiem o co wam chodzi z jakościa 16-50 na podstawie testów tokiny 16-50, ktora to jest blixniacza konstrukcja. Z tego co porównywałem na photozone.de z najlepszym zoomem nikona (17-55 f/2.8 - z tego co słysząłem ekstraklasa no i kosztuje naprawde bardzo duzo). Rozdzielczośc obrazu dla poszczególnych ogniskowych i przysłon jest bardzo podobna , czasem minimalni ena korzyśc tokiny. Ponadto tokina ma lepiej skorygowane winietowanie. Jedynym elementem, w ktorym ta tokina okazał się gorsza to CA. Ale myslę, ze nowe itwardzone powłoki w wersji Pentaxa okaża się skuteczniejsze i i w tym elemencie bedzie to lepsza konstrukcja niz ten profesjonalny nikkor.
1. nikkor 17-55 http://www.photozone.de/8...55_28/index.htm
2. tokina 16-50 http://www.photozone.de/8...nikon/index.htm

[ Dodano: 2007-07-29, 18:40 ]
Jeszcze jedno. Nie mozna chyba od zoomu oczekiwać jakości 31 Ltd
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gringo, Czytałem parę wątków na forum Nikona o tej Tokinie. Parę osób po zakupie i dogłębnym przetestowaniu tego szkiełka, pozbyło się go czym prędzej. Widziałem sample z tej Tokiny. Do f 3,5 po prostu mydło.

Tutaj jest test na Optyczne.

Ale także widziałem ze dwa sample z Pentaxa DA 16-50 na f2,8. Zupełnie coś innego, ostry od pełnej dziury. Tylko dziwi mnie fakt aż takiego opóźnienia wprowadzenia do sprzedaży. Widocznie chcieli coś poprawić.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
argawen, widocznie nie wycofali z Polski tych walnietych sztuk tokin. Słyszałem, ze polskie sklepy kupuja za grosze wycofane ze sprzedzy obiektywy i sprzedaja jako nowe. Moze tak było z pierwszysmi tokinami jakie testowali na forum nikona
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Gringo napisał/a:
Moze tak było z pierwszysmi tokinami jakie testowali na forum nikona
Bardzo możliwe, bo użytkownicy zakupili je zaraz po premierze.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Gringo napisał/a:
Moze tak było z pierwszysmi tokinami jakie testowali na forum nikona
Bardzo możliwe, bo użytkownicy zakupili je zaraz po premierze.
Czy znana jest opinia premiera o tej Tokinie?
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
Cytat
Czy znana jest opinia premiera o tej Tokinie?


Hę?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Premier, potentat na rynku kompaktów. Podobno wykupił Tokinę.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
Czyli reasumując 8-)
16-50 Pentaxa będzie
- ostra od 2.8 na wszystkich ogniskowych
- w wyniku zastosowania nowych powłok SMC każdy przypadek aberracji na fotce bedzie publikowany w Wiadomosciach :P
 

komar  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pojawiły sie jedne z pierwszych zdjec z 16-50 Pentaxa.

http://nedbunnell.blogspo...6-50-shots.html

Na moje oko nie jest tak zle ;-)

Pozdrawiam
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Na moje oko nie jest tak dobrze jak być powinno. Ostro ma być... a nie jest. taką jakość to dawał kitowy obiektyw jak go jeszcze miałem. od gwiazdek wymaga sie wiecej. ten obiektyw powinien zastąpić obecny kit ,wtedy nikt by złego słowa nie powiedział , a nie aspirować do linii gwiazdek po kilkaset dolców szt. ale poczekamy zobaczymy jak trafią do zwykłych użytkowników seryjne egzemplarze
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Trudno cokolwiek powiedzieć o pomniejszonych zdjęciach i to bez EXIFów.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
komar, iThomFoto, - tak jak napisalMichu, - ostrosc to mozna ocenic po pelnych samlach....wiec pisanie ze jest ok. lub nie jest ok. to dosc "ryzykowne" twierdzenia
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
Ned wyjasnil na blogu co robil ze zdjeciami (a w zasadzie czego nie robil) procz pomniejszenia, pojawily sie jeszcze dwa zdjecia: krzaczki na tle nieba i martwa natura po wypiciu Chianti... ;).
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomand napisał/a:
pojawily sie jeszcze dwa zdjecia
Taa...tylko bez exifów.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
szkoda, że nie dał jakiegoś drzewa na tle jasnego nieba, możnaby ocenić CA
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Spokojnie Panie i Panowie. To tylko fotki w internecie ze szkła, którego jeszcze nie ma. Poczekajmy do seryjnych szkieł i dopiero coś będziemy mogli powiedzieć. Ja jestem spokojny -Pentax ma wiele wad i denerwujących przyzwyczajeń, ze zwyczajowymi poślizgami przy wprowadzaniu nowości na czele, ale jak wypuszcza optykę ze znaczkiem ltd lub * to raczej nie jest to optyka słaba. Czemu miałoby być inaczej tym razem? Tokina 12-24 też ponoć nie jest rewelacją, a jakoś nie słyszałem wielu narzekań na Pentaksa 12-24.
Cierpliwości! :-B
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
hmmm, na Tokinę 12-24 też nie słyszałem narzekań :->
 

Slava  Dołączył: 25 Kwi 2006
Pentagram napisał/a:
hmmm, na Tokinę 12-24 też nie słyszałem narzekań :->

No dobra cos mi się potentegowało. Ale ponoć AC ma monstrualne, a użyszkodnicy Pentaksa 12-24 na tym forum tego nie potwierdzili.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach