Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
  Lajkonik,dyszka(ka) i pacjent z USA
Szanowni Forumowicze.Bez bicia zaznaczam że w sprawach fotografii jestem lajkonikiem.
Dotychczas posługiwałem się (sorki za Straszną Dygresję) niestety hybrydą Nikon Coolpix 8700,AAAAAAAle się nawróciłem i myślę o K10.Fotografią param się na wakacjach, focąc syna,zwierzaki i w pracy focąc zęby pacjentów.Chwała Bogu mam jednego pacjenta ,który wybiera się do mnie z usa i jest tak miły(albo tak go boli ząb???) iż zgodził się przywieżć mi co tam bądź z www.17photo.com.Mam pytanie.Jeśli chcę mieć w miarę sprawny obiektyw do wszystkiego,czy zamiast kitowego i tele nie można nosić tylko takiego http://www.17photo.com/pr...18P700&p=specs.
Czy dam radę nim zrobić wszystko w dobrej jakości(myślę tylko o zdjęciach :lol: )
Jak zapatrujecie się też na FGZ 360 do tego zestawu(wiem że inna działka na forum ale może przy okazji?)
Z harcerskim pozdrowieniem Czołem harcerze-o mur,o mur o mur.stawiam wszyskim piwo :-B albo i :-B :-B (zauważyłem że tak tu wypada).
Dent
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dent, obiektyw Tamrona o tak szerokim zakresie moze wcale nie byc lepszy optycznie od kita, ale na pewno jest bardziej uniwersalny.
Na pewno nie da sie nim zrobic wszystkiego. Np aby uzyskac efekt rybiego oka potrzebujesz fish eye, a do macro przydalby sie prawdziwy obiektyw macro.
Jezeli nie jestes specjalnie wymagajacy to ten obiektyw pewnie spelni twoje wymagania.

Lampa dobra, mozesz brac w ciemno.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Witaj DENT.Tak,jak napisał ASKLOP,im wiekszy zakres zooma ,tym zwykle gorsza jakośc.Wszystko zależy od tego,co póżniej będziesz robił z plikami(tylko na monitor,ewentualnie małe formaty odbitek czy powiekszenia w wiekszym formacie).Jeśli idzie o wykorzystanie fotek w Twoim zawodzie: bez obiektywu makro raczej trudno będzie osiagnąc dobre rezultaty.Kiedys Kyocera produkowała zestaw dla dentystów i innych lekarzy: Yashika dental .Była to yashica 108 z obiektywem macro i zabudowana na stałe lampa pierścieniową.Cały zestaw miał swoja cene.

Dodano 2/08/2007
Na razie moze poznaj sprzet i swoje potrzeby,rozwiń umiejetności i póżniej podejmij decyzję.Na razie korzystaj z kita i ciesz sie foceniem.

 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
MarWoj, obiektywy typu dental byly w ofercie prawie kazdego systemu.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Cytat
obiektywy typu dental byly w ofercie prawie kazdego systemu.

Asklop,mnie dane było poznać tylko taki zestaw :-D (opis w Foto-Kurierze).
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
asklop napisał/a:
mozesz brac w ciemno.
Ale Dent chce lampę, żeby było jasno :mrgreen:
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
THX wszystkim.
W chwili między wierceniami odczytałem rady.
Zdjęcia z reguły oglądam na LCD 42 cale lub mały format odbitek.
Co do lampy to kolega ma nikona z pierścieniówką ale nie wiem co za obiektyw.
Starym nikonem 8700 radziłem sobie kierując lampę z unitu (28000luxów) na uzębienie ale często wychodziło przekłamanie kolorów (a to najważniejsze jest) :idea:
Jeśli chodzi o codzienność i niewykwalifikowanego amatora to rozumiem że aby nie nosić stada słoi (żona mnie przeklnie bo mówi żęm jest gadżeciarz) to tamron może być? :?:
I ostania hertezja.Wiem że nie raz pisano o filtrach i opinia panuje że są bee.
W nikonie miałem polaryzacyjny HOYA.Nie wiem czy coś zmieniał w obrazie ale synek nie palcował mi obiektywu tylko filtr.Czy są jakieś dobre i godne polecenia filtry które coś zmienią czy wszystko to badziew??
Z harcerskim pozdrowieniem Let the force be with You.
Wracający do jam ustnych
Dent
Byłbym zapomniał ,jest już po 12 więc:-B :-B :-B
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Dent napisał/a:
to tamron może być?
No nie wiem, jaka jest minimalna odległość ostrzenia tego Tamrona, i czy załatwi ci sprawę uzębienia ? Osobiście proponowałbym kita + Cosina 3,5 /100 Macro. Kit do wszystkiego, a Cosina do ząbków, a i portret można nią niezły zrobic też- ważne, że ostrzy z bliziutka , a z soczewką daje skalę 1:1 . Ponadto nie jest droga i jest naprawdę ostra. Co do kolorów, to jeśli będziesz robił w RAW-ach to problem przekłamania kolorów przestanie istnieć. Jeśli chodzi o lampę , to trudno jest o dobrą pierścieniówkę do Pentaxa, a tanie z własną automatyką niekoniecznie do tego się nadają.
 

Dent  Dołączył: 30 Lip 2007
THX DADA.
Co do makro to kupię coś potem, w gabinecie mogę zmieniać słoiki jak chcę ale czy na wakacje i w plener(kocham MTB)ten Tamron będzie OK.Zostawmy na razie z boku zęby.
Pyrsk ludkowie.
Dent
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dent napisał/a:
czy na wakacje i w plener(kocham MTB)ten Tamron będzie OK.
Będzie OK, ale musisz zdawać sobie sprawę ze wszystkich niedogodności, które niesie za sobą tak wielka rozpiętość ogniskowych.
Gdzieniegdzie spotykałem się z całkiem pozytywnymi opiniami na temat tego szkła.

Dent napisał/a:
Zostawmy na razie z boku zęby.
Moje już w szklance.
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
Dada napisał/a:
Co do kolorów, to jeśli będziesz robił w RAW-ach to problem przekłamania kolorów przestanie istnieć

Wybaczcie moją naiwność, ale ponieważ źródło światła jest stałe i dobrze określone (lampa z unitu), to czy nie prościej byłoby zrobić raz ustawianie balansu na szarą kartkę i mieć od razu dobre kolory, bez jeżdżenia suwakami?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
g70104sm napisał/a:
prościej byłoby zrobić raz ustawianie balansu na szarą kartkę i mieć od razu dobre kolory, bez jeżdżenia suwakami?
Prościej, ale nie zawsze jest czas na zabawy z kartką. Czasami warunki oświetleniowe zmieniają się błyskawicznie.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Czasami warunki oświetleniowe zmieniają się błyskawicznie.
W gębie? :)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Cytat
W gębie? :)
No tak, fotki uzebienia :oops: :mrgreen:

[ Dodano: 2007-08-02, 15:01 ]
Ale z drugiej strony kartka musi być mała, by się zmieściła w gębie :mrgreen:
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
g70104sm
Jak się zamuruje okna i unicestwi inne źródła światła to raczej tak ;-) Nie jestem tego pewny na 100%, ale chyba nawet przy silnym źródle światła dodatkowe światło słoneczne, czy też żarówki/halogeny mogą sporo nabruździć. Lepiej mieć pole do manewru robiąc w RAW niż kombinować jak coś się w JPG nie zgadza.

 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Ale z drugiej strony kartka musi być mała
Ja tam się nie znam, ale jeśli kartka jest mała, to chyba z obu stron, a nie tylko z jednej.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja tam się nie znam
Nie znasz się.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Czy ja dobrze wszystko zrozumiałem, lustrzanka ma służyć do fotografowania uzębienia :shock:
Jestem ciekawy jak zrobić zdjęcie zęba mądrości Pentaksem DFA 100 mm.
Najpierw wyrwać, zrobić zdjęcie, wstawić :?: :roll:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szczerze mówiąc, to do takiej fotografi dobry kompakt wystarczy. Chyba, ze DSLR ma mieć ,także, zastosowanie hobbystyczne.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
Czy ja dobrze wszystko zrozumiałem, lustrzanka ma służyć do fotografowania uzębienia
Byś się zdziwił, ile trafia się kompletnych zestawów na wtórnym rynku, właśnie z gabinetów dentystycznych.
Np. K1000 + Kiron 105mm macro + lampa pierścieniowa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach